×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۰ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ علی قاسم زاده در گفتگو با خبرنگار ما؛ با بیان اینکه اداره کل فرودگاه های استان کرمان به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا به عنوان یکی از اولین فرودگاه های کشور از تاریخ ۱۵ بهمن ماه اقدام به ضدعفونی کرده است، گفت: کلیه بخش اعم از ترمینال ها، درب ورودی، دستگاه های کمک بازرسی، سبدهایی که مسافرین لوازم و البسه خود را در آن قرار می دهند تا در دستگاه ایکس ری قرار بگیرد، ضد عفونی می شوند.

مدیر کل فرودگاه های استان کرمان ادامه داد: کلیه صندلی ها و بخش های مختلف آن شامل کف، زیر و دسته صندلی، دستگاه های ATM، کانترهای چکینگ که مسافرین برای کارت پرواز مراجعه می کنند، کلیه جاهایی که درب دارد و دسته درب نیز مورد ضدعفونی قرار می گیرد.

وی افزود: کلیه سرویس های بهداشتی شامل درب سرویس از داخل و بیرون شیلنگ و شیر توالت، بدنه و کف سرویس بهداشتی و شیر آلات هر دو ساعت یک بار ضد عفونی می شود و کف ترمینال ها هر چهار ساعت یک بار مورد ضدعفونی قرار می گیرند.

قاسم زاده با بیان اینکه کلیه قسمت های عملیاتی فرودگاه که به هواپیماها سرویس می دهند ضد عفونی می شوند، ابراز کرد: بخش های اداری پرسنل که پاسخگو ارباب رجوع هستند نیز مورد ضد عفونی قرار می گیرند و کلیه بخش ها اعم از میز، صندلی، تلفن، کامپیوتر و همچنین ملزومات اداری به منظور مبارزه با شیوه کرونا ویروس ضد عفونی می شوند.

مدیر کل فرودگاه های استان کرمان با تأکید بر اینکه هواپیماها پس از هر پرواز بلافاصله مورد ضدعفونی قرار می گیرند، تصریح کرد: پرواز و هواپیماهایی که در کرمان چندین ساعت توقف دارند ضدعفونی می شوند؛ همچنین گاری های حمل بار مسافر، پله و دسته پله هواچیما، کابین مسافرین شامل صندلی و دسته آن، تجهیزات محل نگهداری بار مسافر و دسته درب آنان از تاریخ یاد شده، مورد ضدعفونی قرار می گیرد.

وی با اشاره به ضدعفونی چندین باره بخش های مختلف تاکسی های فرودگاه در طول روز عنوان کرد: در بخش ترمینال به دلیل همکف بودن آسانسور وجود ندارد؛ اما در بخش های اداری، واحدهای عملیاتی و مراقبت پرواز در طول روز چندین مرتبه آسانسور ضدعفونی می شود.

قاسم زاده با بیان اینکه اقدامات ضدعفونی یاد شده در بخش های مختلف در پنج فرودگاه استان کرمان در شهرستان های کرمان، رفسنجان، جیرفت، بم و سیرجان انجام می شود، اظهار کرد: میزان مسافرت با توجه به توصیه های اکید ستاد مبارزه با کرونا کشور و وزارت بهداشت و درمان در سطح کشور از طریق فرودگاه کاهش پیدا کرده است.

مدیر کل فرودگاه های استان کرمان ادامه داد: خوشبختانه بخش مهمی از مردم به توصیه و خواسته ها لبیک گفته اند و عمدتا به منظور انجام کارهای ضروری از طریق فرودگاه سفر می کنند.

وی با اشاره به اینکه قبل از شیوع کرونا ویروس تعداد پروازهای از فرودگاه بالغ بر ۲۴ پرواز بود که بخشی از آن به دلیل کاهش مسافر، کم شده است، گفت: حدود ۴۰ درصد مسافر کاهش پیدا کرده است و توصیه ما نیز این است که اگر مردم کار ضروری ندارند به درخواست مسئولان ستاد مرکزی مبارزه با کرونا، از مسافرت غیر ضروری خودداری کنند.

قاسم زاده خاطر نشان کرد: بر اساس رصدی که انجام شده است کاهش نرخ برخی از پروازها در این ایام موردی و مروبز به ایام خاصی بوده است؛ با توجه به اینکه متولی اصلی این کار هواپیمایی کشور است؛ زیاد کاهش قیمت ها صورت نگرفته فقط در برخی از مسیرها که مسافر به آنها خیلی کم شده بود این کار انجام شده است.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true