×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ تیر - ۱۴۰۰  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ محمد مهرتاش متولد شهرکرمان و دارای مدرک دکتری بیوشیمی متابولیسم ورزشی است که از جمله فعالیت های وی می توان به مربی بین المللی ایروبیک ژیمناستیک، بدنسازی و ژیمناستیک هنری و همچنین مدرس دانشگاه و طراحی تمرین اشاره کرد.

کمتر جایی از افتخار آفرینی ملی پوشان کرمانی رشته ایروبیک ژیمناستیک صحبت شده است

محمد مهرتاش در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص مقام هایی که تاکنون کسب کرده است، ابراز کرد: در سمت مربیگری، مربی اسبق تیم ملی ایروبیک ژیمناستیک بودم و موفق شدم با این تیم در سال ۲۰۱۷ بهترین امتیاز را برای تیم ایران تا کنون کسب کنم و همچنین در سال ۲۰۱۵ اولین مدال آسیایی را برای فدراسیون ژیمناستیک و همچنین هیات ژیمناستیک استان کرمان را کسب کنم، اما متاسفانه کمتر جایی از افتخار آفرینی و زحمات ملی پوشان کرمانی در رشته ایروبیک ژیمناستیک صحبت شد.

وی ادامه داد: در حالی که در سال گذشته که تیم هنری ایران موفق به کسب مقام سوم شد، هیات استان توجه بسیاری را به این رتبه از خود نشان داد و موجب دلسردی ورزشکارانی شد که ۲ سال پیش نتیجه مشابهی را کسب کرده بودند در صورتی که انتطار می رود تفاوتی بین ورزشکاران و اعضای دو تیم قائل نشوند. البته جا دارد که من هم از اینجا پیشرفت تیم هنری استان کرمان و کسب مقام آسیایی را به آقای احمد کهنی ژیمناست شایسته و مربی او و همچنین هیات ژیمناستیک استان کرمان تبریک عرض کنم.

مربی بین المللی ایروبیک ژیمناستیک با بیان اینکه در بخش بین المللی آکادمی های فدراسیون جهانی شرکت داشته ام، عنوان کرد: در این عرصه در بین مربیان کشورهای مختلف آسیایی و  دیگر قاره ها موفق به کسب بالاترین نمره شدم و از فدراسیون جهانی نشان های مختلفی رو دریافت کرده ام. هم اکنون ۵ مربی بین المللی در ایران فعالیت دارند که تنها ۳ نفر از آنان دارای درجه ۲ بین المللی هستند.

عدم شرکت تیم ملی ژیمناستیک در مسابقات برون مرزی طی یک سال گذشته

وی افزود: به عنوان مسئول کمیته آموزش، استعدادیابی و تحقیقات فدراسیون ژیمناستیک و مدرس ایروبیک ژیمناستیک از سوی فدراسیون در حال فعالیت هستم؛ گفتنی  است که در کنار مربیگری و فعالیت های مربوط به فدراسیون در استان کرمان نیز به عنوان مسئول کمیته تغذیه هیات پزشکی ورزشی استان، مدرس طراحی تمرین و مسئول کمیته استعدادیابی ورزشی در هیات ورزش های همگانی نیز فعالیت دارم.

این مربی بین المللی ایروبیک ژیمناستیک تصریح کرد:  متاسفانه در حال حاضر نزدیک به یک سال است که تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در هیچگونه مسابقات برون مرزی شرکت نکرده است؛ البته در سال ٢٠١٩ فدراسیون جمهوری اسلامی ایران مسابقات قهرمانی آسیا رو در برنامه خود قرار داده بود که علی رغم اردوهای زیادی که برگزار شد؛ اما مسابقات از سمت فدراسیون ژیمناستیک آسیا لغو گردید.

وی افزود: متاسفانه طی ده سال عنوانداری ژیمناست های کرمانی در سطح آسیا و ایران  هیچ نهادی تا کنون از ورزشکاران کرمانی حمایت نکرده است و در سال گذشته ورزشکاران با هزینه های شخصی خود در این مسابقات شرکت می کردند که باتوجه به بضاعت کم ورزشکاران این امر واقعا برای تیم ایروبیک ژیمناستیک استان کرمان سخت شد و نتوانستیم در سال جاری در مسابقات لیگ شرکت کنیم. در صورتی که حضور تیم کرمان در مسابقات لیگ بی شک می توانست نتیجه عالی را به همراه داشته باشد که این امری با بی توجهی مسئولین میسر نشد.

هویت بخشی به ورزش ایروبیک ژیمناستیک در کرمان با تخصیص فضای مجزا به این رشته

مهرتاش گفت: با توجه به اینکه رشته ایروبیک ژیمناستیک، بر خلاف بخش هنری که ۶ وسیله را نیاز دارد؛ این رشته تنها به یک  وسیله و آن هم پیست ایروبیک نیازمند است که نقش بسیار مهمی در عملکرد ورزشکاران در روز مسابقه دارد؛ تیم ایروبیک استان کرمان  در ده سال گذشته به منظور آماده شدن در اردوهای تیم ملی و مسابقات روی پیست هنری تمرینات خود را انجام می دادیم و متاسفانه تا کنون موفق نشده ایم که پیست ایروبیک و یک فضای مجزا برای تمرینات خود داشته باشیم.

مربی بین المللی ایروبیک ژیمناستیک تأکید کرد: بی شک قرار گرفتن یک فضای مجزا برای تمرین روی یک پیست ایروبیک هویت رشته را بیشتر خواهد کرد؛  همچنین برگزاری مراسم های  همگانی جهت شناخت هرچه بیشتر شاخه های ژیمناستیک به عموم جامعه باعث خواهد شد تا آگاهی نسبت به این رشته بیشتر شود که با این رویکرد تیم استان با حضور متقاضیان بیشتر، خروجی بهتری خواهیم داشت که علی رغم ارائه طرح های مختلف برای این موضوع با بی رغبتی و بعضا مخالفت مسولین رو به رو شده ایم.

وی ابراز کرد: تیم ایروبیک ژیمناستیک استان کرمان در ده سال گذشته مقام های کشوری متعددی رو کسب کرده در صورتی که حداکثر ٢۵ ورزشکار کرمانی در رشته ایروبیک ژیمناستیک حضور پیدا کرده اند که یازده نفر از این افراد تجربه حضور در اردوهای تیم ملی را داشته، که حداقل ۴ ملی پوش ثابت در مسابقات برون مرزی داشته و ٢ نفر از ملی پوشان کرمانی موفق به کسب مدال سوم آسیا شده اند.

بیشترین آمار افراد حاضر در تیم ملی ژیمناستیک مربوط به استان کرمان بوده است

مهرتاش افزود: همواره در تیم ملی بیشترین آمار ملی پوشان متعلق به استان کرمان بوده است و در آخرین مسابقه که مربیگری تیم ملی را در اختیار نداشتم از ۵ نفراعضا تیم ملی ایران ۲ نفر آنها از استان کرمان بودند. اما متاسفانه به دلایل نامعلومی در کادر فنی تیم ملی فردی از استان وجود نداشت.

مربی بین المللی ایروبیک ژیمناستیک بیان کرد: قطعا افرادی که در ورزش هستند چنانچه به این نسبت ها دقت کنند متوجه خواهند شد که ایروبیک استان کرمان عملکرد فوق العاده ای داشته است که اگر ما بتوانیم این نسبت ها را افزایش دهیم قاعدتا نتیجه های خوبی برای استان کسب خواهیم کرد.

مهرتاش با بیان اینکه فعال شدن شهرستان ها، پرورش مربیان و داوران باعث خواهد شد که نیروهای بیشتری برای آماده سازی در مسابقات و اردوهای تیم ملی در اختیار داشته باشیم، عنوان کرد: در حال حاضر در استان کرمان ٢ مربی و ١ داور فعال کار می کنند و نیاز است که این نفرات افزایش یابند.

پیشرفت ایروبیک ژیمناستیک استان با اعزام تیم به مسابقات برون مرزی/ با وجود نتایج درخشان هیچ گونه حمایتی از این رشته نشده است

مربی بین المللی ایروبیک ژیمناستیک ادامه داد: یک حامی مالی برای نفرات ملی پوش این رشته می تواند انگیزه های ملی پوشان را برای ادامه تمرینات و کسب نتیجه های بهتر افزایش دهد؛  همچنین برگزاری مسابقات برون مرزی و اعزام تیم به مسابقات می تواند به پیشرفت ایروبیک استان کمک شایانی کند. در حال حاضر انتظار می رود که هیات ژیمناستیک استان کرمان و اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان توجه و دید خود را در رشته های ورزشی یکسان سازند و به رشته ایروبیک ژیمناستیک و قهرمانان این استان مانند دیگر ورزشکاران نگاه کنند .

وی با اشاره به اینکه بیشتر اوقات هزینه های هنگفتی برای تیم هایی خرج می شود که عملکر مطلوبی هم ندارند، اظهار کرد: تیم های ورزشی زیادی را میشناسم که با ضعیف ترین نتایج از سوی ارگان های مختلفی حمایت می شوند؛ چرا که یکی از نمایندگان مجلس از آن تیم حمایت می کند؛ اما علی رغم مراجعات زیاد به نمایندگان و مسئولان و با توجه به نتایج درخشانی که تا کنون کسب کرده ایم؛ اما هیچ گونه حمایتی را تا کنون نداشته اند.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true