×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

رحمت الله باقری گفت: در آگهی مناقصه، مبلغ قرار داد به صورت اسناد خزانه پرداخت می شود به این معنی که اسناد خزانه با سر رسید سال مشخص، پرداخت می شوند و شرکت برنده مناقصه به عنوان پیمانکار باید کارگر خود را با توجه به تعهدی که داده است، تأمین کند.

به گزارش ناب نیوز؛ هفته گذشته این پایگاه خبری، گزارشی را با عنوان « روابط عمومی منابع طبیعی: پرداخت حقوق و مزایا مربوط به شرکت برنده مناقصه است/ پیمانکار پروژه: از هزینه ۸۰۰ میلیون تومانی تنها ۹۲ میلیون تومان دریافت کردیم » در خصوص مشکل کارگران منابع طبیعی  استان منتشر کرد. پس از انتشار این گزارش، مجددا کارگران این اداره با ارسال پیام به کانال تلگرامی این پایگاه خبری خواستار پیگیری دوباره این مسئله از مسئولان مربوطه در خصوص عدم پرداخت معوقات خود شدند.
رحمت الله باقری در گفتگو با خبرنگار ما؛ با بیان اینکه نگهداری از فضای سبز کمربندی طی قرار دادی یک ساله به مناقصه گذاشته می شود، گفت: برنده مناقصه بر اساس شرایط اعلامی مشخص می شود و پس از انعقاد قرار داد مجموعه ای تعهدات را پیمانکار و بخش دیگری از تعهدات را کارفرما دارد.
رئیس اداره جنگلداری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی استان کرمان با تأکید بر اینکه گرفتن کارگر و پرداخت هزینه آن به عهده کارفرما یعنی اداره کل منابع طبیعی نیست، عنوان کرد: پیمانکار بر اساس قراردادی که دارد؛ چنانچه دریاقتی نداشته باشد با توجه به بندهای مندرج در قرارداد می تواند از لحاظ قانونی پیگیری کند که چرا دریافتی نداشته است تا به حق خود دست پیدا کند.
وی بیان کرد: شرکت برنده مناقصه کارگری را که برای کار جذب می کند، موظف است که حقوق و هزینه آنان را پرداخت کند و ما به عنوان کارفرما هیچ گونه دخالتی در جذب کارگر و نحوه پرداخت هزینه آنها نداریم؛ اما چنانچه قصوری در این زمینه شاهد باشیم، مسلما اخطار خواهیم داد و شرایط قرار داد را اجرایی می کنیم.
باقری افزود: تنها مسئله ای که در کار برای ما ملاک است قرار داد است و پیمانکار به عنوان طرف قرار داد می تواند نحوه پرداخت و تعهدات را پیگیری و به حقوق خود برسد و این مسئله دلیل بر این نیست که حقوق کارگران پرداخت نشود؛ چرا که شرکت برنده مناقصه تعهدی را نسبت به کارگران خود دارد که آنان می توانند از طریق قانون به حق خود برسند؛ چرا که کارگر برای پیمانکار کار می کند و باید مطالبات خود را از طریق پیمانکار طلب کند.
رئیس اداره جنگلداری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی استان کرمان ضمن اشاره به اینکه مطلع نیستم که کارگران مربوطه چند ماه حقوق خود را دریافت نکرده اند، اظهار کرد: قرار داد ما قرار داد با پیمانکار است و متن قرار داد لازم الاجراست.
وی با اشاره به مطالب عنوان شده توسط پیمانکار پروژه نگهداری فضای سبز کمربندی (در اینجا بخوانید) ابراز کرد: سیستم اداری است و چنانچه قراردادی بسته شود جنبه حقوقی دارد و زمانی که قرار دادی منعقد می شود؛ هر دو طرف پیمانکار و کارفرما موظف هستند که آن را اجرایی کنند.
باقری خاطر نشان کرد: در آگهی مناقصه، مبلغ قرار داد به صورت اسناد خزانه پرداخت می شود به این معنی که اسناد خزانه با سر رسید سال مشخص، پرداخت می شوند و شرکت برنده مناقصه به عنوان پیمانکار باید کارگر خود را با توجه به تعهدی که داده است، تأمین کند.
انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true