×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

مریم طباطبایی گفت: در خصوص مسئله بد حجابی و پوشش نامناسب در بستر فضای مجازی با جدیت باید کار شود تا این فضا پاک گردد؛ چرا که این فضا بسیار آلوده است؛ چگونه برای بیماری کرونا و به منظور حفظ سلامتی جسم زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی اجبار شد و این کار باید انجام شود؛ اما به سلامت روح افراد جامعه توجه نمی شود، مسئولان کجا هستند؟

به گزارش ناب نیوز؛ مریم طباطبایی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با تأکید بر اینکه فضای مجازی، یکی از موضوعات بسیار مهمی است که امروزه در زندگی افراد تأثیر بسزایی دارد، گفت: این فضا، از فضای حقیقی، بیشتر وارد زندگی افراد جامعه شده است.
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر بحث فضای مجازی بسیار تأکید دارند و معظم له همواره تذکر می هند که این فضا باید مدیریت شود، اظهار کرد: شاهد ولنگاری شدید در فضای مجازی هستیم و هر سنی در این فضا وارد شده و متأسفانه هیچ گونه مدیریتی بر فضای مجازی نیست.
وی با اشاره به اینکه پوشش های نامناسب، یکی از محتواهای نامناسبی است که در فضای مجازی بسیار زیاد ترویج داده می شود، عنوان کرد: در زمان رضا شاه می خواستند حجاب را از زن ایرانی بگیرند؛ اما نتوانستند و شاهد بودیم که برخی از بانوان برای آنکه حجاب خود را حفظ کنند، چندین سال از منازل خود بیرون نیامدند؛ اما چرا امروز شاهد هستیم که متأسفانه زن مسلمان ایرانی که توجه خاصی به پوشش خود داشته، مشکل پیدا کرده است.
طباطبایی افزود: زمانی که فردی در فضای مجازی چندین بار پوشش نامناسب دیگران را ببیند، برای فرد عادی می شود و یا اگر مردی در این فضا پوشش نامناسب بانوان را ببیند ناخواسته بر غیرت و غرایظ آن مرد اثر می گذارد.
این استاد حوزه و دانشگاه ابراز کرد: زمانی که پوشش نامناسب در فضای مجازی تکرار شود این مسئله بر مسائل فرهنگی، اعتقادی و دینی ما نیز تأثیر می گذارد و پوشش های نامناسب عادی سازی می شود.
وی تأکید کرد: در خصوص مسئله بد حجابی و پوشش نامناسب در بستر فضای مجازی با جدیت باید کار شود تا این فضا پاک گردد؛ چرا که این فضا بسیار آلوده است؛ چگونه برای بیماری کرونا و به منظور حفظ سلامتی جسم زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی اجبار شد و این کار باید انجام شود؛ اما به سلامت روح افراد جامعه توجه نمی شود، مسئولان کجا هستند؟
طباطبایی با تأکید بر اینکه بسیاری از مطالب و محتوا بسیار خطرناک و مسموم در فضای مجازی وجود دارد که باید جمع شود، عنوان کرد: در فضای مجازی باید ویروس های کثیف را جمع و مدیریت کنیم تا هر مطلب و محتوایی در این فضا قرار نگیرد؛ چرا که نیاز است به خوراک روح افراد جامعه توجه شود و سلامت روح از سلامت جسم مهم تر است و باید مدیریت اساسی از سوی مسئولان صورت گیرد.
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه متأسفانه ما فرهنگسازی عملی نداریم، خاطر نشان کرد: تمام سعی و تلاش دشمن این است که حیا و عفت را در بین مردم کم کنند چون می دانند که این مسئله بسیار ارزشمند و درونی است؛ بنابراین دشمنان بر این موضوع کار می کنند تا حیا و عفت را از مردم بگیرند و آنها را به سمت فساد سوق دهند؛ فلذا باید همت کنیم تا حیا و عفت در جامعه نهادینه شود و اجازه ندهیم این مهم از ما گرفته شود چرا که سلامت جسم و روح جامعه گرفته خواهد شد.
انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true