×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
true
false

به گزارش ناب نیوز به نقل از راه آرمان؛ صبح امروز آخوند عبدالحی میرزاعلی امام جمعه اهل سنت آق قلا در مراسم گردهمایی تقریب مذاهب و روحانیون در مصلی امام علی(ع) کرمان گفت: شهید سلیمانی درس عملی برادری دینی را ثابت کرد و با دفاع از تشیع و تسنن در فلسطین و لبنان نشان داد خون مجاهد شیعه و سنی در دفاع از حق به هم آمیخته است.

وی ادامه داد:حاج قاسم سلیمانی متعلق به یک گروه و قومیت و قشر و مذهب خاص نبود بلکه او متعلق به جهان بشریت بود چون شیعه، سنی، عرب و عجم برای او ملاک نبود بلکه ملاک مظلومیت و انسانیت بود به همین دلیل خدا محبت او را در قلوب مسلمین جا داده است.

امام جمعه اهل سنت آق قلا عنوان کرد: شهید سلیمانی بیش از ۴۰ سال مجاهدت داشت و مرد میدان بود او در جهت خدمت به اسلام و مردم در ایران، عراق، سوریه، فلسطین، یمن و در جای جای جهان اسلام هرجا اسلام نیاز به خدمت داشت به همراه همرزمانش آماده جهاد بود.

آخوند عبدالحی میرزاعلی اظهار کرد: زمانی که در عراق، کروک و آمرلی مردم ترکمن به دست داعشیان سرزمینشان تصرف شده بود حاج قاسم به داد ترکمنهای عراق رسید و نجاتشان داد، زمانی که کردستان عراق در ورطه سقوط بود و زمانی که بارزانی از دولتهای استکبار کمک خواست هیچکس به کمکشان نیامد جز سردار سلیمانی به اتفاق همرزمانش و در نهایت کردستان عراق را نجات داد.
وی افزود: حتی در سوریه ای که بیشتر اهل سنت است برای سردار دلها تشیع و تسنن ملاک نبود بلکه اسلام و انسانیت ملاک بود و برای کمک به آرمانهای اسلام به مردم کمک کرد.

امام جمعه اهل سنت آق قلا با اشاره به این که اتحاد همه اقوام و مذاهب ایران سبب پیروزی انقلاب شد، بیان کرد: سردار دلها نماد مقاومت، اتحاد، همفکری و تعامل، شجاعت و اخلاص بود و با اتحاد همه اقوام حتی غیر مسلمانان به جنگ داعشیان و گروههای انحرافی رفت و همه را از بین برد.

آخوند میرزا علی تاکید کرد: طبق فرمایش رهبری اگر حاج قاسم در برابر داعش نمی ایستاد امروز در جای جای ایران اسلامی باید با داعش می جنگیدیم این رو امروز وظیفه ما است ادامه دهنده انقلاب جمهوری اسلامی و راه سردار دلها باشیم و این جز با اتحاد، همدلی و تفاهم همه اقوام و مذاهب میسر نمی شود.

وی توضیح داد: دشمنان اسلام به سرکردگی استکبار جهانی و رژیم صهیونیست میلیاردها دلار هزینه می کنند تا بین مسلمانان شکاف ایجاد کنند و اسلام را از بین ببرند، اگرچه دشمنان اسلام و نااهلان و منافقان بخواهند به اسلام ضربه بزنند اما چراغ نورانی اسلام منور شده است، امروز وظیفه ما است ازآن حفاظت کنیم و این اسلام عزیز را ترویج بدهیم.

امام جمعه اهل سنت آق قلا بیان کرد: به عنوان یک مومن و‌مسلم اگر متحد باشیم هیچ‌ یک از دشمنان اسلام و گروهک های انحرافی نخواهد توانست در مقابل ما بایستد چون هر ملتی گرفتار تفرقه شود برکت از آن ملت دور می شود.

آخوند میرزا علی ادامه داد: سردار دلها مرد میدان و عمل بود و ما نیز اگر می خواهیم پرچم اسلام در جای جای دنیا برافراشته شودباید متحد و منسجم شویم آن گونه که سردار دلها به همه ادیان کمک کرد امروز وظیفه ما است تا وحدت کلمه را حفظ کنیم که این رمز موفقیت است.

وی ابراز کرد: درست است استکبار جهانی جسم سردار را از ما گرفت اما نام حاج قاسم هیچگاه از بین رفتنی نیست، امروز سردار معروفی یار حاج قاسم نیز همان منش سردار دلها را دارد در زمان سیل گلستان تا پاسی از شب با چکمه داخل آب بود گونی جابه جا می کرد و به مردم اهل تسنن منطقه کمک می کرد و قوم و مذهب برایش ملاک نبود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true