×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

ائمه جمعه استان کرمان تأکید کردند: در جنگ اقتصادی قرار داریم که دشمن تحمیل کرده و راه پیروزی استفاده از ظرفیت های کشور است.

به گزارش ناب نیوز؛ اولین آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در سال ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور مردم خدا جو در کلیه شهرهای استان کرمان برگزار شد.

کرمان: راه پیروزی استفاده از ظرفیت های کشور است

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی خطیب جمعه کرمان با گرامی داشت روز سربازان گمنام امام زمان، گفت: سربازان گمنام امام زمان ماموریت های سخت و حساس را انجام می دهند.

وی با اشاره به نامگذاری امسال، تصریح کرد: سخنان رهبری در آغاز سال حجت را بر همه تمام کرد.

خطیب جمعه کرمان با اعلام اینکه دغدغه مهم رهبری مسایل اقتصادی است، عنوان کرد: در جنگ اقتصادی قرار داریم که دشمن تحمیل کرده است.

وی ابراز کرد: راه پیروزی استفاده از ظرفیت های کشور است.

علیدادی اظهار کرد: در پشتیبانی، مواظب رانت و فساد باشیم و در رفع موانع مراقب باشیم افراد بی انگیزه در مسئولیت قرار نگیرند.

وی تاکید کرد: تاریخ ملت ایران پیش از انقلاب دچار درد حاکمیت دیکتاتورها و نفوذ استعمارگران بود.

خطیب جمعه کرمان عنوان کرد: پس از انقلاب احکام اسلام جاری شد و مردم در صحنه های مختلف ابراز رای و نظر کردند.

وی ابراز کرد: کسانی که توان ندارند و در گذشته خطا کرده اند، حجت شرعی ندارند که نامزد شوند.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: مردم هم وظیفه دارند ضمن شرکت در انتخابات، مراقب وحدت باشند و با ایجاد دو قطبی ها وحدت را بر هم نخورد.

وی فضای مجازی کشور دچار سه خطر است، تشریح کرد: توهین ها و مطالب ضداخلاقی، دمیدن به نگاه شهوانی و حرکت های انحرافی موجب عدم استفاده از ظرفیت های این فضاست.

نرماشیر: حل مشکلات کشور با روی کار آمدن دولت انقلابی

حجت الاسلام‌حسن عباس آبادی ضمن تبریک سال جدید و گرامیداشت اعیاد شعبانیه گفت: نعمت های فراوان‌ خداوند را ببینید و خداوند را بشناسید.

خطیب موقت جمعه‌ نرماشیر با بیان اینکه کسی که خدا ترس باشد، گناه نمی کند، عنوان کرد: اگر به فکر خدا و یاد خدا باشید، قطعا گمراه نمی شوید، یاد خدا روشنی بخش همه دلهاست.

وی افزود: سال۱۴۰۰ به امید خدا سال خوبی خواهد بود و با روی کار آمدن‌ یک دولت انقلابی، به تمامی اهداف خود خواهیم رسید.

حجت الاسلام عباس آبادی با تأکید بر اینکه کشور نیاز به یک دولت انقلابی دارد، بیان کرد: اتفاقات خوب برای ملت ایران با انتخاب فرد انقلابی رقم خواهد خورد؛ بنابراین اگر به دنبال فردی انقلابی در انتخابات باشیم، قطعا مشکلات کشور حل می شود.

خطیب موقت جمعه نرماشیر تأکید کرد: مسئولان به فکر مردم باشند و مردم را دلگرم کنند و نگذارند در اوایل سال سخت به آنان بگذرد

وی خطاب به‌برخی مسئولان خاطر نشان کرد: کاش جای آنکه به فکر جیب خود هستیم یک درصد بفکر مردم بودیم.

کهنوج: سرمایه اجتماعی نظام؛ اصلی‌ترین عامل قدرت ایران

حجت الاسلام اکبر افشار منش ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: تقوا در زندگی اجتماعی موثر است و انسان را به سمت رستگاری می برد.

وی افزود: یکی از مهم ترین دوران زندگی انسانها دوران جوانی است دوران هیجانات و احساسات، والدین باید نسبت به جوانان حساسیت خاصی داشته باشند و با صدر و صبر به تربیت آنها گام بردارند.

امام جمعه کهنوج انتخابات ۱۴۰۰ را مهم دانست و اظهار کرد: دشمن به این تحلیل رسیده که در این انتخابات اگر جریان انقلابی پیروز شود پازل اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران تکمیل خواهد شد.

وی ابراز کرد: ایران اسلامی دارای اهرم‌های اقتدار مهمی است که عمده ترین آنها، فناوری هسته‌ای، قدرت موشکی و حضور موثر در منطقه غرب آسیا است؛ آنچه این پازل اقتدار را تکمیل خواهد کرد اقتصاد قوی است.

امام جمعه کهنوج اصلی‌ترین و محوری ترین عامل قدرت ایران را سرمایه اجتماعی نظام دانست و بیان کرد: دولت انقلابی برای غربی‌ها فوق‌العاده خطرناک و هراس انگیز است غربی‌ها بر موضوع تحریم و شکستن صد حمایت و پشتیبانی مردم از نظام با کمک تحریم‌ها امید واهی بسته اند.

آسمینون منوجان: آمریكا باید تمام تحریم‌ها را یكجا لغو كند

حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفری امام جمعه موقت آسمینون منوجان در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به برجام گفت: گویا برخى از مسولان سخنان صریح و قاطع و گویاى رهبر انقلاب را به‌عنوان سیاست قطعى نظام جدى نگرفته‌اند و دائماً با سخنرانى‌هاى گاه و بیگاه و نامه‌نگارى و موضع‌گیرى‌هاى عجیب، نگاه دیگرى به برجام دارند.

وی افزود: سخنان مقام معظم رهبری صریح و روشن است آمریكا باید تمام تحریم‌ها را یكجا لغو كند، ما آن‌ را در میدان عمل راستى آزمایى كنیم آنگاه از پیوستن آمریكا به ۱+۵ سخن خواهیم گفت البته مذاكرات ما با ۱+ ۵ نیز معطوف به آینده است و اجراى تعهدات متقابل و طرفینى است.

امام جمعه موقت آسمینون تصریح کرد: سخنان مقام معظم رهبری درباره برجام، ریل‌گذارى براى نحوه عمل این دولت و دولت آینده است هم دولتمردان كنونى و هم دولتمردان آینده باید این سیاست روشن، واضح و صریح را دریافته و بدان عمل كنند.

خطیب موقت نماز جمعه آسمینون خاطر نشان کرد: كاندیداهاى ریاست جمهورى باید بر سه مبنا وارد میدان كارزار انتخاباتى شوند؛ نخست آنکه وظایف و اختیارات قوه مجریه را به درستى بشناسند تا بعدها و در صورت انتخاب به ورطه‌ى فرافكنى‌هاى غیرمنصفانه و بهانه‌جویى‌هاى غیرعاقلانه درباره اختیارات ریاست جمهورى نیفتند.

وی افزود: مسئله دیگر این است که در همین اختیارات تامل و كند و كاو كنند و یا توان برداشتن این بار سنگین و مسؤولیت خطیر را دارند، نكند طالب جایگاهى شوند كه اهلیت آن‌را ندارند كه آنگاه مشمول وعید هشدار دهنده پیامیر اعظم خواهند شد و نکته دیگر این است که هم مشكلات را به درستى و خوبى بشناسد و هم براى آنها برنامه و راه حل و علاج داشته باشد و توان اجراى آن‌ را در خود ببیند.

امام جمعه موقت آسمینون بیان کرد: این اولین بار است كه مقام معظم رهبری از ولنگارى رنج‌آور در فضاى مجازى این‌گونه روشن و صریح گلایه مى‌كنند.

وی افزود: برخى تلاش نكنند كنترل فضاى مجازى را اولا مترادف با فیلترینگ معنا كنند و ثانیا تلاش نكنند كنترل مجازى را مختص ایران جلوه دهند.

حجت الاسلام جعفری با اشاره به شعار سال كه «تولید؛ پشتیبانى‌ها و مانع‌زدایى‌ها» است مطرح کرد: رهبر انقلاب اسلامى در طول ده سال گذشته به انواع مختلف در نامگذارى سال‌ها به مسأله راهبردى تولید اشاره كرده‌اند؛ لكن از دو سال گذشته تاكنون صراحتاً به این موضوع پرداخته‌اند.

وی افزود:سال ۹۸ به نام «رونق تولید»، سال ۹۹ به نام «جهش تولید» و امسال نیز پشتیبانى و مانع‌زدایى از تولید، گویا فعالیت‌هاى انجام شده اگر چه تا حدى مقبول بوده است اما مطلوب نبوده و طبیعى است كه فاصله بین شرایط مقبول با شرایط مطلوب زیاد است.

رابر: لزوم تحقق شعار سال ۱۴۰۰

حجت الاسلام سمیعی ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت: امسال عید ما مقارن با اعیاد شعبانیّه است که امیدواریم این تقارن، برکات فراوانی را از لحاظ مادّی و معنوی برای سال نو ما داشته باشد و سال ۱۴۰۰ به دو عید نیمه‌ شعبان و جشن ولادت حضرت ولی‌عصر(عج) متبرک شده است.

وی با تاکید بر الگوگیری حضرت فاطمه الزهرا (س) افزود: یاری امام زمان (عج) به لفظ و گفتار نیست بلکه به عمل و حرکت است.

حجت الاسلام سمیعی قطع ارتباط با خدا، احترام به مال، خفت نماز، پیروی از شهوت و هوای نفس، دروغگویی، ربا خواری، قطع صله رحم را نشانه های ظهور خواند و بیان کرد: امید است در سال جدید عیدی همه ظهور و فرج امام زمان (عج) قرار دهد.

امام جمعه موقت رابر با اشاره به آیه اول سوره نساء و تأکید بر تقوای الهی عنوان کرد: صله ارحام از مصادیق تقوای الهی است؛ همه ما مرگ را در پیش داریم برای اینکه از سکرات مرگ آسان بگذریم صله ارحام را به جای آوریم.

وی با اشاره به شعار سال جدید تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با نامگذاری امسال به نام سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها اهمیت مسائل اقتصادی کشور و نقش تولید در اقتصاد را به مسئولین کشور گوشزد کردند.

حجت الاسلام سمیعی افزود: راه رونق اقتصادی، تولید و صادرات خوب و جلوگیری از قاچاق و رفع مانع تولید است با حمایت موانع را از سر راه تولید برداریم امید است این شعار تحقق لازم پیدا کند.

وی همچنین به برگزاری انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: از مولفه های انتخابات پیش رو، مشارکت حداکثری، سلامت، امنیت، رقابت سالم است.

امام جمعه موقت رابر با اشاره به نفوذی ها و نقشه های دشمن در انتخابات آینده خاطر نشان کرد: رییس جمهور با کفایت دارای مدیریت و با ایمان و مردمی و انقلابی است که مأیوس و بد بین نباشد.

فهرج: بیانات هر ساله رهبری، خنثی کننده جنگ روانی دشمن است

حجت الاسلام والمسلمین رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به در پیش رو بودن نیمه شعبان و روز سربازان گمنام امام زمان گفت: سربازان گمنام حضرت مهدی «عج» همچون چشمهای بیدار ولایت مواظب هستند و خیانت ها را در نطفه خفه می کنند.

وی همچنین به سخنرانی ابتدای سال مقام معظم رهبری اشاره و بیان کرد: موقعی که آقا سخنرانی می کنند جنگ روانی، تبلیغاتی، رسانه ای، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دشمن را خنثی و مثل یک فرمانده بصیر و آینده نگر وارد میدان میشود و تمام سیاستمداران دنیا را حیرت زده می کند.

آقاملایی با بیان اینکه ولی امر مسلمین سال جدید را بنام «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نامگذاری کردند، افرود: اینکه رهبری در سال جدید باز هم به جهش تولید تاکید دارند نشانه آن است رضایت آقا در این حوزه حاصل نشده است.

خطیب جمعه فهرج خاطرنشان کرد: برای پشتیبانی و مانع زدایی نگاه رهبر به مسئولین نیست بلکه آحاد مردم نیز در این راه مسئولیت دارند.

وی همچنین با اشاره به نگاه ولی امر مسلمین به بحث انقلابی گری گفت: ایشان جهش تولید را انقلابی گری میدانند و نگاه حضرت آقا به این مبحث جامع و راهگشاست.

آقاملایی در پایان به در پیش رو بودن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی اشاره و اظهار کرد: ۱۲ فروردین روز بزرگ اما مظلوم در میان مناسبت های انقلاب اسلامی است که شاید قرار گرفتن در روز تعطیلات نوروزی و یا عدم فهم عمیق از اهمیت استقرار نظام جمهوری اسلامی از دلایل اصلی آن باشد.

امام جمعه فهرج خاطر نشان کرد: ۱۲ فروردین روزی است که ۹۸ درصد از مردم به جمهوری اسلامی رأی دادند‌ و امروز این نظام خاری در چشم دشمنان شده است و انشاءالله به مدد الهی و به پشتیبانی ملت عزیز روزی این انقلاب به انقلاب جهانی امام زمان متصل می شود.

ریگان: کنترل فضای مجازی مساوی با فیلترینگ نیست

حجت الاسلام موسی غضنفر آبادی با اشاره به عنوان شعار سال “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” از سوی مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب در طول ده سال گذشته در نامگذاری سالها به تولید اشاره داشته اند.

غضنفر آبادی به ولنگاری در فضای مجازی اشاره داشت و عنوان کرد: کنترل فضای مجازی مساوی با فیلترینگ نیست.

وی با اشاره به ابر پروژه شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: واقعا مایه تاسف است، ابرپروژه شبکه ملی اطلاعات با کندی در حال انجام است.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:  برخی افراد که خود را برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری مطرح می کنند، برخی از این افراد متاسفانه تبدیل به مهره دشمن شده اند.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true