×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۰ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false

یدالله موحد گفت: اجازه نخواهیم داد که عده ای به مانند اشرار و راهزنان اقتصادی در حوزه های صنعتی و معدنی، مشکلاتی را برای سرمایه گذاران و مدیران این واحدها ایجاد کنند.

به گزارش ناب نیوز؛ رییس کل دادگستری استان کرمان به همراه رئیس سازمان بازرسی،دادستان کرمان، رییس اتاق بازرگانی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسوولان استانی از گروه صنعتی قطعه گستر کرمان و آلومینیوم هزار بازدید کردند.

یدالله موحد در حاشیه بازدید از دو واحد صنعتی بزرگ استان در نشست تخصصی بررسی راهکارهای قضایی برای حل مشکلات موجود در مسیر تولید و صنعت استان افزود: در شرایط جنگ اقتصادی همه تلاشگران عرضه تولید و صنعت، سربازان خط مقدم اقتصاد به شمار می روند و  تمامی اجزای حاکمیت در ابعاد قضایی،اجرایی و مقننه باید در مسیر حمایت از آنها گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: در دستگاه قضایی استان کرمان، حمایت از تولید و صنعت را وظیفه خود می دانیم و همواره تلاش می کنیم که موانع پیش روی فعالان اقتصادی برداشته شده و مسیر فعالیت آنها هموار شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تصریح کرد: طرح مسایلی مبنی بر وجود مافیای اقتصادی در حوزه های مختلف از جمله تامین قطعات برای واحدهای بزرگ اقتصادی برای سیستم قضایی و نظارتی مایه تاسف است و نهادهای مربوطه نسبت به انجام بررسی های لازم در این زمینه با جدیت بیشتری کار خواهند کرد.

موحد با تاکید بر این مطلب که باید با مجاری فساد و مفسده ها به صورت جدی مقابله و بدون اغماض برخورد شود، ادامه داد: دادستان کرمان به عنوان مدعی العموم باید در صورت مشاهده هرگونه فساد و تخلف در حوزه اقتصادی، پرونده مربوطه را تشکیل داده و با سرعت و قاطعیت آن را پیگیری کند.

وی تاکید کرد:دستگاه قضایی استان کرمان بر مبنای نشست های مشترک با مدیران واحدهای صنعتی و معدنی، مصوبات و راهکارهای لازم برای مقابله با مافیای احتمالی و فسادهای اقتصادی را تدوین کرده و اجرای آنها را با ابزارهای قانونی و قضایی تا رسیدن به نقطه مطلوب  پیگیری می کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه تاکید کرد: دستگاه قضایی استان بدون یکجانبه گرایی و براساس رفتار منطقی و همفکری با مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی بهترین راهکارهای حمایتی از صنعت و تولید را تدوین و اجرایی می کند.

موحد در ادامه با اشاره به بازدیدهای انجام شده از واحدهای تولیدی و صنعتی قطعه گستر و آلومینیوم هزار، گفت:هدف از بازدیدهای انجام شده از واحدهای تولیدی، شناسایی مشکلات آنها و بررسی راهکارهای قانونی قضایی برای حل مشکلات آنها است.

وی خاطرنشان کرد: واحد های صنعتی قطعه گستر و آلومینیوم هزار بر مبنای مجاهدت و تلاش شبانه روزی عوامل خود توانسته اند  صرفه جویی های ارزی  زیادی را محقق سازند و در شرایط جنگ اقتصادی کنونی باید از این سربازان جبهه اقتصاد حمایت کرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که حمایت های قضایی از تولید و صنعت در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی و بر مبنای تاکیدات و دستورالعمل های قوه قضاییه انجام می شود،خاطر نشان کرد: تاکنون ۲۰۱ پرونده حمایت قضایی از تولید و اشتغال در ستاد حمایت از اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی بررسی و مشکلات واحدهای بزرگی از جمله روغن نباتی گلنار، جهان فولاد و آماتیس شهربابک حل شده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان اظهارداشت: جلسات ستاد استانی حمایت از اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی به صورت مستمر و هر ۱۵ روز یک جلسه برگزار می شود و غالب تصمیمات این ستاد به نفع مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی صادر شده است.

موحد عنوان کرد: برمبنای حمایت های قضایی از واحدهای تولیدی و صنعتی بخش زیادی از اشتغال استان کرمان در این واحدها حفظ شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز گفت: استان کرمان در کنار قطب معدنی در حال تبدیل شدن به یک قطب صنعتی است و سال گذشته طرح خرید لوازم و قطعات مورد نیاز  واحدهای بزرگ از واحدهای کوچک استان تدوین شده است.

مهدی حسینی نژاد افزود: اجرای طرح خرید لوازم و قطعات مورد نیاز  واحدهای بزرگ از واحدهای کوچک استان نیاز به ابزارهای حاکمیتی دارد و با پیگیری قضایی اجرایی خواهد شد.

سید مهدی طبیب زاده، رییس اتاق صنایع،معادن و کشاورزی استان کرمان نیز گفت: حمایت های قضایی از بخش تولید و صنعت در استان کرمان قابل تقدیر است.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true