×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

احمد قربانی پور گفت: از گذشته مشیِ رهبر فرزانه انقلاب این بوده که این صفات را برگرفته از نیازهای کشور بیان می‌کنند، نه لزوما بر اساس ویژگی‌های نامزدهای موجود در صحنه، لذا تلاش‌هایی که برای تطبیق تام با مصادیق صورت می‌گیرد عموما ارزش خاصی نداشته و منشأ ستادی دارد.

به گزارش ناب نیوز؛ احمد قربانی پور در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه هشت خصوصیت رئیس جمهور در انتخابات پیش رو و بیان اینکه معظم له بنا بر نقش هدایت‌گری شان قبل از انتخابات صفات کلی رئیس‌جمهور مورد نیاز را مطرح می‌کنند، گفت: با بررسی برخی از این صفات متوجه می‌شویم که بسیاری از آنها در انتخابات‌های پیشین نیز از سوی رهبر انقلاب بیان شده‌اند؛ اما هرچه به انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم؛ ایشان صفات ویژه و مورد نیاز آن انتخابات را متمایزتر بیان می‌کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: از گذشته مشیِ رهبر فرزانه انقلاب این بوده که این صفات را برگرفته از نیازهای کشور بیان می‌کنند، نه لزوما بر اساس ویژگی‌های نامزدهای موجود در صحنه، لذا تلاش‌هایی که برای تطبیق تام با مصادیق صورت می‌گیرد عموما ارزش خاصی نداشته و منشأ ستادی دارد.

وی عنوان کرد: صفاتی که رهبر انقلاب بیان می‌کنند، مختص یک فرد خاص نیست و هر کدام از نامزدها می‌توانند در سطحی واجد آن صفات باشند؛ لذا مصادره صفات به نفع نامزد خاص نیز فاقد ارزش و معمولا منشأ ستادی دارد.

قربانی پور افزود: نامزدها باید در تمامیِ صفات یاد شده، حداقلی از نمره داشته باشند و اگر در صفتی نمره غیر قابل قبول داشته باشند؛ نمی‌توانند رئیس‌جمهور خوبی باشند حتی اگر در صفات دیگر نمرات عالی داشته باشند و در نهایت برایند نمرات در صفات کلی، گزینه‌های قابل قبول را متمایز می‌کند و محاسبه نمرات در صفات ویژه‌ی آن انتخابات با توجه به شرایط زمان و صحنه واقعی رقابت می‌تواند منشأ تصمیم نهایی رأی‌دهندگان شود.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: وظیفه‌ جبهه انقلاب در قبال این‌گونه از هدایت‌گریِ رهبر انقلاب یقینا چیزی بیشتر از استفاده از آن در انتخاب‌های شخصی است؛ بنابراین ما موظف هستیم که این صفات را در سطح جبهه‌ای و نه ستادی برای عموم مردم تبیین کنیم به‌گونه‌ای که مردم نیز بر اساس این صفات تصمیم‌گیری کنند.

وی بیان کرد: آنچه که درباره هشت شاخص برای انتخاب درست از بیانات رهبر انقلاب می توان برداشت کرد این است که ایشان به خصلت اعتقاد به جوانان اشاره داشتند، اینکه جوان ها را باید به عنوان پیشران حرکت عمومی کشور دانست و باید به آنها اعتماد کرد.

قربانی پور گفت: رهبر معظم انقلاب به دعوای درون جریانی نیروهای انقلاب پایان دادند، آنها برداشتشان از سخنان قبلی رهبر انقلاب که فرمودند علاج مشکلات کشور دولت جوان انقلابی است این بود که برای تغییر وضعیت موجود باید یک فرد جوان سکان اجرایی کشور را بدست بگیرد لذا مشخص شد که منظور بدنه و اجزاء مدیریتی دولت  است نه شخص دولت !

این کارشناس مسائل سیاسی مدیریت و کفایت را از دیگر خصلت های برشمرد و عنوان کرد: رئیس جمهور در دولت آینده دارای سابقه مدیریت کلان و کارآمد باشد، کفایت لازم در تجربه و سوابق آن مشهود باشد، صرفا اکتفا به سابق جزئی و معمولی هرچند مثبت هم که باشد، نشود.

وی با ایمان بودن را از دیگر ویژگی ها دانست و اظهار کرد: اگر فرد بی ایمان بود نمی شود به او اعتماد کرد، به راحتی خیانت می کند، به راحتی تسلیم خواسته های دشمن می شود و از همه مهمتر ترسو و بزدل است.

قربانی پور با بیان اینکه عدالتخواه و ضد فساد از دیگر خصوصیت انتخاب درست است، ابراز کرد: این از مهمترین ویژگی های یک رئیس جمهور است، کسی که دوستان و اطرافیانش و یا فرزندانش سابقه خوبی در مفاسد اقتصادی و اخلاقی ندارد، این فرد نمی تواند با فساد مبارزه کند؛ بنابراین کسی باید بیاید که روحیه عدالتخواهی و مبارزه با فساد در رفتار و سابقه او وجود داشته باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر مردمی بودن فرد مورد انتخاب در انتخابات رئیس جمهور بیان کرد: رئیس جمهوری که در دفتر کار خود بنشیند و در بحران ها و در شرایط سخت با مردم و همراه مردم نباشد، این فرد لیاقت رأی مردم را ندارد روحیه مردمی بودن تا حدودی در سابقه افراد قابل روئیت است.

وی تصریح کرد: آدم مایوس، نا امید، بدبین و کسی که فقط ضعف ها را می بیند، نمی تواند کشور اداره کند، کسی که معتقد باشد یک موشک دشمن تمام تاسیسات ما را نابود می کند؛ اینگونه آدم ها گرفتار سندرم استسباع هستند و از ترس دشمن بدتر بلعیده می شوند.

قربانی پور اعتقاد به توانمندی های داخلی را از دیگر صفات انتخاب درست برشمرد و عنوان کرد:  برخی ها اصلا به توان  داخلی اعتقاد ندارند اینها دچار بیماری خود تحقیری ملی هستند، یعنی توان داخلی را نه حمایت می کنند نه اجازه بروز و ظهور می دهند و کعبه آمال آنان فقط غرب است، اینها تقی زاده هایی هستند که معتقدند ما توان ساخت لولهنگ و آبگوشت بزباش هم نداریم.

این کارشناس مسائل سیاسی عملکرد انقلابی و جهادی را از دیگر ویژگی های انتخاب درست دانست و گفت: نامزدهایی که وارد کارزار انتخابات می شوند اگر نگاهی به عملکرد آنها کنیم، مشخص است که دارای این ویژگی ها هستند یا نه،  با محاسن رنگ کردن و اتو کشیدن و پشت میز نشستن نمی شود کار جهادی کرد، مانند یک کارگر باید برای پیشرفت کشور بیل بدست گرفت و کار کرد، در همه حوزه ها باید اینگونه عمل کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در دهه اول گام دوم انقلاب مردم باید گوششان به زبان و کلام رهبری باشد تا این تفکر لیبرالی، غربگرا و تربیت یافتگان مکتب غرب دوباره سکان اجرایی کشور را بدست نگیرند که فرصت خطا و آزمون نیست.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true