×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ تیر - ۱۴۰۰  
true
false

پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه دفاعی و نظامی حاصل سال ها تلاش و همت دانشمندان، نیروهای مسلح و متخصص کشورمان از دوران دفاع مقدس تاکنون است و نتیجه این پیشرفت استحکام هر چه بیشتر پایه های اقتدار ایران اسلامی در برابر یاوه گویی ها و تهدیدات دشمن است.

 

 

به گزارش ناب نیوز؛ ۳۹ سال و شش روز از اولین روز جنگ رژیم بعثی عراق علیه ایران اسلامی می گذرد؛ ایامی که یاد آور مقاومت و رشادت رزمندگان و ملت سرافراز ایران اسلامی را اذهان تداعی می کند و مقام معظم رهبری درخصوص ایستادگی و مقاومت در ایام هشت سال جنگ تحمیلی فرمودند” در جنگ تحمیلی ملت بزرگ ما با ایستادگی و مقاومت خود در راه خدا، این توطئه را به وسیله و نردبانی به سمت قله  آرزوها و ارزش های اسلامی و وسیله یی برای پیشرفت تبدیل کرد” .

پیشرفت امروز ایران حاصل خودباوری در دوران دفاع مقدس است

با نگاه به فعالیت های رزمندگان، فرماندهان و نیروهای مسلح در زمان دفاع مقدس در می یابیم که نگاه آحاد ملت ایران اسلامی در جنگ تکیه به توان کشورمان و ایستادگی بوده است تا جایی که امروز نیز شاهد توان قدرتمند نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه ها هستیم.

پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه دفاعی و نظامی حاصل سال ها تلاش و همت دانشمندان، نیروهای مسلح و متخصص کشورمان از دوران دفاع مقدس تاکنون است و نتیجه این پیشرفت استحکام هر چه بیشتر پایه های اقتدار ایران اسلامی در برابر یاوه گویی ها و تهدیدات دشمن است.

مقاومت مردم ایران در دفاع مقدس الگویی برای آزادی خواهان جهان است

محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرنگار ما؛ در این خصوص با بیان اینکه آمریکایی ها همواره سعی داشتند تا جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند، گفت: مهمترین دلیل این اقدام آمریکایی ها، پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی بود.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد تا هیمنه آمریکایی ها در منطقه شکسته شود و سیاست استکبارستیزی به عنوان یک قدرت سرد در بین ملت های آزادی خواه دنیا ترویج پیدا کند.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: امروز نیز با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد هستیم که آمریکایی ها تلاش می کنند تا مقابله ای جدی با جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

آصفری ابراز کرد: دولت آمریکا در دوران رژیم طاغوت با حمایت از آنها تلاش کرد تا این رژیم سرنگون نشود و ملت ایران نیز پیروز نشود؛ آنان همچنین حمایت خود را از رژیم بعثی عراق در جنگ تحمیلی علیه کشورمان داشتند؛ آمریکایی ها با چراغ سبز به این رژیم تهاجم نظامی خود را بر علیه ایران آغاز کردند.

وی با بیان اینکه رژیم بعثی عراق و صدام گمان نمی کردند که ملت ایران اسلامی بتوانند هشت سال مقاومت و ایستادگی کنند، اظهار کرد: چرا که رژیم بعثی عراق از تمامی امتیازات منطقه و از حمایت مجامع بین المللی، اتحادیه کشورهای عرب در منطقه و حتی کمک های تسلیحاتی و مالی برخوردار بود.

عدم اطلاع صدام از روحیه ایثارگری و شهادت طلبی ملت ایران

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: برخی از کشورهای غربی همچون انگلیس نیز در این راستا مواد شیمیایی در اختیار رژیم بعثی عراق قرار می دادند تا بر علیه ملت جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند و پول کشورهای دیگر همچون عربستان سعودی و آمریکا نیز در اختیار رژیم عراق بود.

آصفری تأکید کرد: اما صدام یک مسئله را دقیق بررسی و مورد مطالعه قرار نداده بود و آن روحیه ایثارگری، حق طلبی و شهادت طلبی ملت ایران بود و این روحیه بود که موجب شد که ملت ایران اسلامی هشت سال مقاومت کنند؛ فلذا شاهد بودیم که صدا و حامیان رژیم بعثی عراق نیز به اهداف خود برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران دست پیدا نکردند.

وی در خصوص دیگر اقدامات آمریکایی ها افزود: آمریکایی ها با وجود آنکه اقدامات سازمان مجاهدین خلق را علیه جمهوری اسلامی ایران می دانستند از آنان حمایت می کردند و امروز نیز دولت آمریکا جنگ دیگری را علیه ایران اسلامی آغاز کرده است و شاهد اعمال تحریم های ناجوانمردانه علیه کشورمان هستیم؛ این دولت اجازه نمی دهد که نیازهای دارویی در اختیار ملت ایران قرار گیرد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: امروز شاهد سلطه آمریکا و سیاست های خصمانه و زورگویانه این دولت هستیم؛ آنان می خواهند بر ملت ایران اسلامی فشار بیشتر اعمال کنند؛ اما علی رغم تمامی اقدامات، تهدیدات و تحریم های آمریکایی ها، آنان نتوانسته اند به اهداف خود دست پیدا کنند.

هیچ گونه تهدید نظامی علیه ایران پذیرفته نیست

آصفری ادامه داد: علی رغم اینکه آمریکایی ها بیش از ۵ هزار میلیارد دلار برای از بین بردن صدام هزینه کرده اند تا پایگاهی در این کشور داشته باشند اما شاهد عطوفت و برادری بین عراق و جمهوری اسلامی ایران هستیم و کشور عراق نیز آمریکا را به عنوان دشمن قلمداد می کند.

وی بیان کرد: امروز قدرت و توانمندی جمهوری اسلامی ایران نشأت گرفته از مقاومت و ایستادگی در هشت سال دفاع مقدس است که این مقاومت توانسته در بین ملت های مسلمان دنیا و آزادی خواهان اثر گذار باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه قدرت ایران اسلامی موجب ایستادگی ملت یمن در برابر رژیم سعودی شده است، براز کرد: قدرت و ایستادگی جمهوری اسلامی ایران نیز الگویی  برای مردم و دولت سوریه شده است.

آصفری با اشاره به اینکه بنا به فرموده امام راحل جنگ تحمیلی سبب شد که جمهوری اسلامی ایران روی پای خود بیاستد، عنوان کرد: امروز توانمندی های نیروهای مسلح ایران اسلامی بومی شده است و ما قادر هستیم با موشک های برد بلند، کوتاه و متوسط کار کنیم.

وی با تأکید بر اینکه امروز هیچ گونه تهدید نظامی علیه ایران پذیرفته نیست، گفت: امروز ما می توانیم موشک های با برد ۲ هزار کیلومتر را تولید کنیم و به هیچ وجه از افزایش توانمندی نیروهای مسلح خود دست بر نخواهیم داشت.

آمریکا را شکست خواهیم داد؛ اگر مسئولان روحیه ایستادگی دفاع مقدس را داشته باشند

یحیی کمالی پور نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با بیان اینکه دفاع مقدس هنوز ادامه دارد، گفت: در شرایط امروز باید روی پای خود بیایستیم و همچنان دست رد به سینه استکبار جهانی بزنیم.

وی ادامه داد: در جنگ تحمیلی به خود باروی های زیادی رسیدیم که این مسئله اولین موضوعی بود که در دوران دفاع مقدس به دست آوردیم؛ همچنین هرگاه وحدت بین همه احاد ملت ایران وجود داشته باشد، دشمن قادر به شکستن صفوف ما نخواهد بود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شاهد بودیم که آمریکایی ها تمام توان و تجهیزات خود به کار گرفته بودند تا در مقابل جمهوری اسلامی ایران بیاستند اما ما اجازه ندادیم که حتی یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمن بیافتد.

کمالی پور با اشاره به اینکه در دوران جنگ هشت ساله ایران اسلامی تحت تحریم های متعددی بود، ابراز کرد: اما توانستیم به خودکفائی در عرصه های مختلف دست پیدا کنیم.

جمهوری اسلامی ایران امروز بزرگترین و قدرتمندترین توان نظامی را در دنیا دارد

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز بزرگترین و قدرتمندترین توان نظامی را در دنیا دارد، اظهار کرد: به ویژه در زمینه موشکی که حتی دشمن نیز به این مسئله اعتراف کرده است و این مسئله نشان می دهد که ما با جنگ به بسیاری از خواسته هایمان رسیده ایم.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جنگ شروع شد تا حیثیت و کیان نظام مقدس ایران اسلامی در سایه رشادت مردم حفظ و جهانی شود و این رشادت امید و الگویی برای همه آزادی خواه هان دنیا شد.

کمالی پور ادامه داد: آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون به اهداف خود نرسیده و دسیسه های بسیاری زیادی را علیه ایران اسلامی انجام داده است و هم اکنون نیز شدید ترین تحریم ها را علیه ما اعمال کرده است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: اطمینان دارم اگر همان روحیه هشت سال دفاع مقدس در مسئولان وجود داشته باشد، آمریکا را شکست خواهیم داد و از این میدان نبرد نیز بیرون خواهیم آمد.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true