×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰  
true
false

ائمه جمعه استان کرمان تأکید کردند: حل انبوهی از مشکلات و معضلات اقتصادی و معیشتی که از دولت قبل به این دولت به ارث رسیده نیاز به یک جهاد همه جانبه دارد.

به گزارش ناب نیوز؛ آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در برخی مناطق استان کرمان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

انار: حل مشکلات کشور در سایه جهاد همه جانبه رقم خواهد خورد

حجت الاسلام منتظری در خطبه های نماز جمعه امروز با گرامیداشت یاد شهیدان هشتم شهریور محمد علی رجایی و باهنر گفت: رئیس جمهور آیت الله رئیسی و دولت سیزدهم راه شهیدان رجایی و باهنر را در خدمتگزاری به مردم ادامه خواهند داد.

وی در ادامه افزود: به لطف الهی دولت سیزدهم با رای حداکثری نمایندگان مجلس انقلابی، مشغول به کار شد؛ انتظار رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران این است که دولت سیزدهم دولت کار و جهاد باشد.

امام جمعه شهرستان انار ابراز کرد: حل انبوهی از مشکلات و معضلات اقتصادی و معیشتی که از دولت قبل به این دولت به ارث رسیده نیاز به یک جهاد همه جانبه دارد؛ بنابراین با رویکردی بسیار خوبی که رئیس جمهور در نظر گرفته‌اند؛ انشاالله آینده خوبی برای ایران اسلامی رقم خواهد خورد.

این مقام مسئول بیان کرد: به عنوان نمونه ساخت سالی یک میلیون مسکن برای جوانان با استفاده از زمین‌های دولتی حاشیه شهرها، بشارت بسیار خوبی است که موجب خواهد شد قیمت‌های سرسام‌آور زمین ها کاهش پیدا کند و امیدواریم با این رویکرد دولت، قیمتهای سرسام آور زمین ها کاهش پیدا کند.

نرماشیر: دولت جدید، کشور را رو به جلو خواهد برد

حجت الاسلام روح الله ایرانژاد در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن‌ گرامیداشت هفته دولت گفت: این دولت مردمی که ایجاد شده است کشور را قوی و با اقتدارتر خواهد کرد.

امام جمعه نرماشیر با بیان اینکه  بکارگیری پاسداران در دولت جدید کشور را رو به جلو خواهد برد، اظهار کرد: جهادگران پا به عرصه خدمت در دولت گذاشتند و قطعا این کار کشور را رو به جلو و موفق خواهد کرد.

وی افزود: وزیران پیشنهادی که انتخاب شدند همه جهادگر و خدمتگذار و درکنار مردم هستند و این مسئله به معنای همبستگی است.

ایرانژاد رزمایش ایران، چین و روسیه را در خلیج فارس نشان اقتدار کشور ایران دانست و گفت: دشمنان خونین ما بدانند، ایران مقتدر است و مقتدرتر می شود و ایرانی قویتر در راه است.

خطیب جمعه نرماشیر در پایان خاطر نشان کرد: ویروس منحوس کرونا در حال جان گرفتن است با رعایت پروتکل های بهداشتی نگذاریم عزیزانمان را از دست بدهیم؛ رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری بی شک کرونا را شکست خواهد داد.

فهرج: دولت سیزدهم باید دولت متن و اصل باشد نه دولت حاشیه و فرع

حجت الاسلام والسلمین رضا آقاملایی امام جمعه فهرج در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک هفته دولت و قدردانی از زحمات کارمندان خصوصا نیروهای مدافع سلامت گفت: دولت سیزدهم باید دولت متن و اصل باشد نه دولت حاشیه و فرع؛ این مهم مطالبه مردم و رهبر انقلاب است که باید به شدت مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: دولت سیزدهم و مدیران آن باید نماد شفافیت و صداقت باشد چرا که پاسخگویی و در دسترس بودن به تناسب سطح مدیریت و گفتگوی رودرو با مردم و در میان گذاشتن کامیابی ها و ناکامی ها اقناع افکار عمومی را در پی خواهد داشت.

آقاملایی با اشاره به پیامدهای حرکت دو کشتی سوخت رسان به سمت لبنان بیان کرد: این اقدام در پی اقدامات قبلی ایران در فروش سوخت و سوخت رسانی به ونزوئلا و سوریه، باعث دلگرمی بیشتر گروه ها و جبهه مقاومت در منطقه و جهان خواهد شد و زمینه استحکام بیشتر این جبهه را پدید می آورد.

خطیب جمعه فهرج در ادامه به وقایع درون کشور افغانستان اشاره و اظهار کرد: دولت وابسته و شخص اشرف غنی که گوی وابستگی را در دلدادگی به آمریکا از همه دولت های وابسته ربوده بود نتیجه نوکری خود را مثل سایر نوکران آمریکا دید و با خفت و ذلت فرار را بر قرار ترجیح داد.

وی خاطر نشان کرد: افغانستان در طول ۴۰ سال گذشته از دو ابرقدرت بزرگ زخم خورده است؛ اولی اتحاد جماهیر شوروی کمونیستی و دومی آمریکای جهانخوار؛ حکومت ها و دولت هایی در این دوران به هر دو ابرقدرت دل بستند و از این وادادگی و دل بستگی چیزی جز ویرانی و داغ و فقر و ناامنی برای مردم خود به ارمغان نیاوردند.

ریگان: دولت سیزدهم باید دولت دفاع ملی باشد

حجت الاسلام رضازاده در خطبه های این هفته نماز جمعه ریگان با اشاره به گرامیداشت هفته دولت، اظهار کرد: دولت سیزدهم باید دولت کار و خدمت جهادی باشد.

امام جمعه ریگان با بیان اینکه دولت سیزدهم باید دولت دفاع ملی باشد، عنوان کرد: دولت از هرگونه حاشیه پرهیز کند و به اصل و متن بپردازد، مشکلات و گرفتاری هایی که بعضی ها برای کشور به وجود آوردند را حل کنند.

وی افزود: انتظار همگانی از دولت انقلابی این است که سه شاخصه جوان، انقلابی، و کاربلد را برای انتخاب مدیران ارشد در نظر بگیرد.

امام جمعه شهرستان ریگان به رسوایی ارسال یک و نیم میلیون واکسن آلوده آمریکایی مدرنا به ژاپن اشاره داشت و ابراز کرد: مقام معظم رهبری بارها فرمودند که ورود واکسن از آمریکا ممنوع است، ژاپن این موضوع را حالا متوجه شده است.

نگار: دولت سیزدهم باید نماد مسئولیت پذیری و نقدپذیری باشد

حجت الاسلام وحید مهری امام جمعه نگار ضمن تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا علیه السلام به تبیین فرازهای دعایی در زیارت عاشورا پرداخت.

وی حرص را یکی از رذایل بزرگ اخلاقی دانست و افزود: این مسئله ریشه بسیاری از مفاسد اخلاقی و اجتماعی دیگر است که در روایات به شدت از آن نهی شده است.

حجت الاسلام مهری بیان کرد: حرص یکی از عوامل تغییر انسان ها است همان طور که مردم کوفه با وجود درک محبت های امیرالمومنین علیه السلام با فرزندان ایشان در کربلا و کوفه آنگونه رفتار کردند.

وی سالروز شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت را گرامیداشت و به مسئولان شهرستان و کارمندان که ودر عرصه ی خدمتگزاری تلاش می کنند آرزوی توفیق و سلامتی کرد.

حجت الاسلام مهری تصریح کرد: رای قاطع نمایندگان به وزرای پیشنهادی وظیفه سنگینی را به عهده وزرا و رئیس جمهور گذاشت و آنها باید در جهت رضای خدا کار کنند که قطعا رضایت و تحسین مردم را به دنبال دارد.

وی گفت: دولت سیزدهم باید دولت کار و خدمت جهادی باشد و با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی که وجود دارد دولت باید با وفاق ملی و شفافیت تمام تلاش خود را در رفع مشکلات مردم بکار گیرد.

خطیب جمعه نگار عنوان کرد: دولت در انتخاب استانداران، فرمانداران و مدیران ارشد به صورت هماهنگ از چهره های خدوم، جهادی، مردمی، کارآمد و دلسوز استفاده کند.

وی افزود: انتظار مردم از دولت جوان حزب اللهی رعایت سه شاخص است اول استفاده از نیروهای جوان کاربلد دوم شایسته سالاری و مهم تر از همه انتخاب افراد به دور از سهم خواهی های انتخاباتی و قومیتی تا دولت جوان حزب اللهی محقق شود و در جهت خدمت به مردم گام های استوار و بلندی بردارد.

حجت الاسلام مهری تبیین کرد: دولت سیزدهم باید نماد مسئولیت پذیری و نقدپذیری و همچنین آماده مطالبه گری نخبگان و مردم باشد.

وی افزود: مردم ما همیشه پای کار نظام اسلامی بوده و هستند و از جان و مال و فرزندانشان در راه انقلاب دریغ نکرده اند و امروز نیز در طرح مواسات و همدلی با وجود شرایط بد اقتصادی همکاری و همیاری می کنند؛ بنابراین دولت هم باید با عملکردشان با صداقت و شفافیت مردم را شاد کنند.

امام‌ جمعه نگار در پایان بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و افزود: از تمام کسانی که نوبت تزریق واکسنشان رسیده است درخواست می کنم نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند و البته ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را نباید ترک کنند.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true