×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

یدالله موحد گفت: برنامه ریزی‌های برای برگزاری جشن‌های گلریزان در تمامی شهرستان‌های استان در ماه مبارک رمضان به صورت حضوری محدود و غیرحضوری و با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شده است.

به گزارش ناب نیوز؛ یدالله موحد در نشست هیات امنای ستاد دیه استان کرمان گفت: یکی از مصادیق کمک به محرومان ونیازمندان در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی است و در این راستا باید با به کارگیری ظرفیت مجموعه‌های مختلف اقدامات اثرگذاری را به انجام رساند.

وی با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای برگزاری جشن‌های گلریزان درتمامی شهرستان‌های استان در ماه مبارک رمضان به صورت حضوری محدود و غیرحضوری و با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی، عنوان کرد: متناسب با تعداد مددجویان جرایم غیرعمد هر شهرستان و کمک‌های جمع آوری شده در سال گذشته، تلاش می‌شود که با تعیین سهم هر یک از شهرستان‌ها زمینه آزادی مددجویان بیشتری طی امسال فراهم شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان اظهارداشت: استفاده از ظرفیت مجموعه‌های مختلف از جمله اتاق بازرگانی که همواره همراهی خوبی با ستاد دیه استان کرمان داشته اند نیز طی امسال دنبال می‌شود.

موحد به آمادگی و همراهی مجموعه اجرایی استان کرمان برای برگزاری جشن‌های گلریزان و ایجاد زمینه جلب کمک شرکت‌های بزرگ اقتصادی برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اشاره و بیان کرد: همانگونه که با ورود مجموعه سپاه و اجرای طرح آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی در مکتب حاج قاسم تا ۸۰ درصد کمک‌های خیران برای این امر افزایش یافته است با بهره گیری از کمک ائمه جمعه و جماعات و ظرفیت‌های رسانه‌ای و فضای مجازی می‌توان کمک‌های بیشتری را در این حوزه جذب کرد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان در ادامه بر ساختارسازی خیران برای کمک به آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند در ذیل ستاد دیه تاکید کرد و ادامه داد: این اقدام باید در قالب یک طرح منسجم و مدون دنبال شود و استان کرمان ظرفیت اجرای این طرح به عنوان یک الگوی قابل ارائه در سطح کشور را دارد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان نیز در این نشست ضمن تقدیر از حمایت‌ها و پیگیری‌های مدیرکل سابق زندان‌های استان کرمان از ستاد دیه، گفت: موفقیت‌های ستاد دیه استان کرمان بر مبنای حمایت‌های دستگاه قضایی و سایر اعضای هیات امنای این ستاد و‌خیران رخ داده است.

سید حجت الله موسوی قوام با اشاره به اینکه سال ۹۹ سال موفقی برای ستاد دیه استان کرمان بوده است، اظهار کرد: در سال گذشته دربازه‌های زمانی ۱۵ روزه در مجموع ۲۲ جلسه هیات امناء ستاد دیه برگزار شده است.

وی با اشاره به ایجاد زمینه آزادی ۳۵۳ مددجوی واجد شرایط در پارسال، عنوان کرد: برای آزادی این افراد در مجموع ۱۵ میلیارد و ۴۹۱ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: از مجموع مددجویان آزاد شده از زندان‌های استان کرمان در پارسال ۳۳۶ نفر با استفاده از کمک‌های مردمی و خیران آزاد شده اند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان کرمان با اشاره به برگزاری ۱۳۰ جلسه صلح و سازش در استان کرمان طی پارسال، گفت: در قالب این جلسات با ۵۴۰ نفر از شکات مذاکره و ۲۲۰ میلیارد تومان اخذ گذشت و تخفیف بدهی مددجویان حاصل شده است.

موسوی قوام به برگزاری جشن‌های گلریزان طی پارسال به صورت حضوری محدود و غیرحضوری اشاره کرد و افزود: در جشن‌های گلریزان پارسال در مجموع ۱۰ میلیارد و‌۴۸۰ میلیون تومان تعهد خیران حاصل و تاکنون ۸ میلیارد و‌۶۰۰ هزار تومان معادل ۸۲ درصد محقق شده است.

وی اظهارداشت: با اجرای پنج مرحله از طرح آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی در مکتب حاج قاسم سلیمانی در مجموع ۱۴۰ مددجوی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان آزاد شدند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳۹ مددجوی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان حضور دارند، عنوان کرد: مددجوی جرایم غیرعمد مربوط به قبل از سال ۹۸ در زندان‌های استان کرمان وجود ندارد.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true