×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ مرداد - ۱۳۹۹  
true
false

کارشناس مسائل مذهبی با تأکید بر اینکه امام رضا علیه السلام با سیاست معصومانه خود تمام نقشه های دشمن را نقش بر آب کردند، گفت: این مسئله برای سیاستمداران امروز ما درس است که مراقب نقشه های دشمن باشند؛ چرا که ممکن است آنان در مجامع بین المللی از یک کلمه حرف سوء استفاده کنند.

 

 

به گزارش ناب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضا غیاثی کرمانی کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار ما؛ ضمن عرض تسلیت به مناسب شهادت امام رضا علیه السلام گفت: سالروز شهادت این امام بزرگوار فرصت مناسبی است برای بازخوانی پرونده درخشان زندگی آن حضرت به ویژه در بعد سیاسی و برخورد ایشان با حاکمان زمان است.

وی با بیان اینکه دعوت امام رضا علیه السلام از مدینه به مرو به چند منظور صورت گرفت، تصریح کرد: این دعوت به این منظور بود که مدینه از وجود امام علیه السلام خالی شود و به نوعی مرکز قدرت تشیع از کسی که کانون مبارزه است خالی شود.

این کارشناس مسائل مذهبی ضمن اشاره به اینکه منظور دیگر دعوت امام به مدینه این بود که تحرکات امام رضا علیه السلام نسبت به شیعیان تحت نظر حکومت مرکزی باشد، افزود: مأمون با پیشنهاد ولی عهدی و خلافت در تلاش بود که به شیعیان و مبارزین القاء کند که زمانی که امام شما در دستگاه حکومت است شما هیچ مجوزی برای مبارزه با حکومت ندارید.

حجت الاسلام و المسلمین غیاثی کرمانی ادامه داد: بر این اساس مأمون می خواست تا شورش های احتمالی بین شیعیان را سرکوب کند؛ اما شاهد بودیم که امام رضا علیه السلام سیاستمدارانه تمامی این مسائل را خنثی کردند.

وی بیان کرد: امام رضا علیه السلام مسیر حرکت خود را به گونه ای تغیر دادند که از شهرهای مهمی چون نیشابور عبور کنند تا مردم بتوانند با امام علیه السلام و کلام ایشان آشنا شوند.

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به حدیث بیان شده سلسله الذهب از امام رضا علیه السلام ابراز کرد: امام علیه السلام با بیان این حدیث بر مسئله امامت تأکید داشتند تا خود را به عنوان ولی معرفی کنند که این مسئله مبارزه با حاکمان و دستگاه های جور است.

حجت الاسلام و المسلمین غیاثی کرمانی با بیان برخی از معجزات امام رضا علیه السلام عنوان کرد: با حضور امام علیه السلام در مرو، مأمون پیشنهاد ولی عهدی را مطرح کرد و این در حالی بود که امام می دانستند که هدف او از بیان این پیشنهاد چیست.

وی اظهار کرد: امام رضا علیه السلام پیشنهاد ولی عهدی را قبول نکردند؛ اما مأمون حضرت را تهدید کردند که اگر قبول نکنید کاری که با جد شما امام حسین علیه السلام انجام شد با شما خواهد شد.

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه امام رضا علیه السلام با شروطی ولی عهدی را پذیرفتند، گفت: امام علیه السلام عنوان کردند که من در هیچ کاری که مربوط به دولت و حکومت است دخالت نخواهم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین غیاثی کرمانی با تأکید بر اینکه امام رضا علیه السلام با سیاست معصومانه خود تمام نقشه های دشمن را نقش بر آب کردند، ابراز کرد: این مسئله برای سیاستمداران امروز ما درس است که مراقب نقشه های دشمن باشند؛ چرا که ممکن است آنان در مجامع بین المللی از یک کلمه حرف سوء استفاده کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما نیز باید امروز تمامی حرکات و سخنانمان سنجیده باشد و امروز تجلی امامت امام رضا علیه السلام ولایت فقیه است.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true