×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با تأکید بر اینکه باید عظمت یوم الله ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ را پاس بداریم، گفت: ۱۵ خرداد یک حادثه و روز نیست، یک تاریخ است، یک تاریخ شکوهمند و جاودانه، یک تحول عظیم، حماسه یک ملت، رستخیز عام فرهنگی، رستخیزی برخاسته از بینش و ایمان اسلامی یک ملت ظلم ناپذیر است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه سزاوار است ماهیت و جوهر قیام پانزده خرداد باز خوانی شود، تصریح کرد: قیام پانزده خرداد، قیامی اسلامی، همگانی، ملی و هماهنگ بود؛ نه یک حرکت صنفی، قومی، نژادی و طبقه ای.

وی ادامه داد: ۱۵ خرداد برای اسلام و به اسم اسلام و به رهبری عالم ربانی امام راحل بود؛ این قیام بر خاسته از عاشورا، از مدرسه علمیه، از قم، از مرکز فقاهت بود و این قیام لله به سرعت سایر بلاد، حوزه‏های علمیه، دانشگاه‏ها و قشرهای عظیم ملت را فرا گرفت و همه را به میدان مبارزه آورد.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی با اشاره به اینکه قیام ۱۵ خرداد برکات عظیمی داشته است و عظمت و قدرت معنوی و مردمی رهبری اسلامی را عیان ساخت، عنوان کرد: حادثه پانزده خرداد در یک نگاه، مصیبت بود و جمع کثیری از مردم عزیز شهید شدند و ملت، ماتم زده گردید و امام رضوان‌الله تعالی علیه این روز را برای همیشه عزای عمومی اعلام کردند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری افزود: به خواست خدا، قیام ۱۵ خرداد ماه، آغازی مبارک بود، جهاد و مبارزه سیاسی به رهبری امام راحل شروع و فراگیر شد و تحولی بزرگ در حیات سیاسی و اجتماعی جامعه ما پدید آمد.

وی ابراز کرد: با قیام ۱۵ خرداد ترس، حزن، دو دلی و شک و سستی و کاهلی را از میان رفت و پرچم جهاد فی سبیل الله، بذل جان و جانبازی در راه حق را سر دست گرفت و حیات سبز و شکوهمند انقلاب اسلامی را تضمین کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی با بیان اینکه خون شهیدان این قیام تداوم بخش انقلاب بود، انقلاب را تا مرتبه پیروزی بیمه کرد و جلو برد، تصریح کرد: قیام ۱۵ خرداد یکپارچگی، بیداری و اراده مصمّم ملت را در مقابل ظلم برجسته کرد و  نشان داد که اگر ملّتی مورد تعدی و زورگویی‏ گروهی قدرت طلب دیکتاتور قرار گیرد؛ تنها اراده همان ملت می‏تواند در مقابل ظلم بایستد و سرنوشت خود را بسازد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: با قیام ۱۵ خرداد قدرت افسانه ای ستمشاهی در هم شکست و افسانه‏ها و افسون‏ها را باطل کرد و هیبت پوسیده و پوشالی رژیم شاهنشاهی که با توهّم و خیال خام، خود را قیّم مردم می‏پنداشتند، فرو ریخت و شاه سفاک و حامیان وی، این مدعیان دروغین حقوق انسان را رسوا کرد.

وی تأکید کرد: قیام ۱۵ خرداد، این شعار بزرگ الهی، باید بزرگ بماند تا عظمت کار این ملت مومن و انقلابی برای آیندگان، برجسته و ارائه شود و جلادی شاهان از خاطره‏ ی تاریخ نرود، و آیندگان جرایم این سفاکان را بدانند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی با بیان اینکه از درس ها و پیام های قیام ۱۵ خرداد ۴۲ این است که همه نظامهای سیاسی عالم، بدانند که هیچ حکومتی، با ظلم نمی‏ماند، تصریح کرد: باید بدانیم دست خدا با جماعت مومنان است، کارهای بزرگ با جزم علمی و عزم عملی با محوریت احکام اسلام‌ با همراهی و پیروی از رهبری اسلامی به سامان می رسد و قدرت، دست ملت است و با مردم کارهای به ظاهر نشدنی، ممکن می شود و پیش می رود.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطر نشان کرد: کارگزاران حکومت، به قدرت درون کشور توجه و اهتمام کنند، به مردم خدمت کنند و در سختی ها با مردم، همراه باشند و در سبک زندگی، از محرومین جدا نشوند و در گسترش عدل اسلامی، حاکمیت حق و جلب رضایت عموم، اهتمام کنند.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true