×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ مرداد - ۱۳۹۹  
true
false

روح افزا همسر شهید حادثه مسجدالحرام گفت: نسبت به شهدای مکه مطالبه جدی دارم و از آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه درخواست کردم که ما نتوانستیم اقدام قانونی در خصوص این قضیه انجام دهم و لذا دست نیاز به سوی قوه قضائیه دراز می کنم.

به گزارش ناب نیوز؛ فرشته روح افزا در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به سالروز شهادت شهید حاتمی در خصوص تبرئه شدن عوامل حادثه مسجدالحرام گفت: تا کنون هیچ رویکرد مثبتی از عربستان سعودی دریافت نکرده ایم و این در حالی است که دولت سعودی حادثه رخ داده در مسجد الحرام را از همان روزهای اول پذیرفته بود.

وی با بیان اینکه مدارک حادثه مسجد الحرام را دارم، ابراز کرد: در آن حادثه بر اساس انتشار اخبار خبرگزاری ها حدود ۴۰۰ زائر به شهادت رسیدند که از این تعداد ۱۱ نفر ایرانی بودند.

در حادثه مسجدالحرام هیچ اتفاقی برای همسر من رخ نداده بود

روح افزا با تأکید بر اینکه در حادثه مسجدالحرام هیچ اتفاقی برای همسر من رخ نداده بود، بیان کرد: از بدن شهید حاتمی مشخص است؛ چرا که تمامی افرادی که در اثر این حادثه شهید و یا زخمی شدند دچار  شکستگی و له شدن بدن بودند و همچنین در زمان حادثه هوا بارانی و طوفانی بوده است.

همسر شهید حاتمی افزود: بر اساس فیلم های منتشر شده در محل حادثه خون و خون آبه وجود داشته ؛ این در حالی است که عکسی که از همسر من در زمان تحویل به ایران در عربستان سعودی گرفته شده است، نشان می دهد که حتی بر لباس ایشان حتی یک قطره باران وجود نداشته و اتو لباس شهید نیز بهم نریخته بود.

وی با بیان اینکه مسئولین هم عنوان کردند که شهید حاتمی در لحظات اول برای کمک به سایرین رفته است، اذعان کرد: برخی دیگر از شاهدین گفتند که ما دیده ایم که دستان شهید حاتمی را از پشت گرفتند و چیزی را بر سر ایشان انداختند و همسرم را درون آمبولانس قرار دادند.

پیکر شهید حاتمی را در فاصله ۷۰۰ کیلومتری مکه تحویل دادند

روح افزا اظهار کرد: فردی که برای تحویل پیکر شهید حاتمی رفته بود، عنوان کرد که ما از صبح که برای دریافت پیکر راه افتاده بودیم نماز عصرمان داشت قضا می شد؛ این نشان می دهد که مکان دریافت پیکر شهید حاتمی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر  از مکه فاصله داشت.

همسر شهید حاتمی با اشاره به اینکه برخی دیگر گفتند پیکر همسرم در سردخانه تنها بود، تصریح کرد: انتظار ندارم که مسئولین این موارد را بیان کنند؛ اما نمی دانم چرا کاری که عربستان سعودی انجام داده است را بازگو نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه در مورد شهید به ناحق گفته می شود که در حادثه جرثقیل کشته شده است، گفت: دو روز پس از حادثه از مسئولین سوال می کردیم که شهید حاتمی کجا است.

عربستان سعودی پذیرفت مقصر حادثه مسجدالحرام است

روح افزا ادامه داد: فرد دیگری می گفت همسر من شاید در بیمارستانی و یا جایی در کما و بیهوشی بوده، در حالی که وقت تحویل کارت شناسایی اش همراه ایشان بوده و این نشان می دهد از ابتدا هویت شهید حاتمی برای سعودی معلوم بوده است.

همسر شهید حاتمی با بیان اینکه من از عربستان سعودی توقعی ندارم که به حق قضاوت کند، ابراز کرد: این دولت پذیرفته که در این زمینه اشتباه کرده است و پس از حادثه متقبل شد که از هر خانواده شهید که در حادثه مسجدالحرام آسیب دیده اند دو نفر با هزینه عربستان سعودی به حج بروند و دیه را نیز پرداخت کنند.

وی ادامه داد: در این حادثه عربستان سعودی پذیرفت که شرکت بن لادن مقصر بوده است و همچنین پادشاه عربستان پذیرفت که مقصر هستند؛ اما متأسفانه سازمان حج و زیارت ما پیگیری مناسبی در این زمینه انجام نداد.

هیچ اقدامی از سوی مسئولین در خصوص حادثه مسجدالحرام صورت نگرفت

روح افزا بیان کرد: سازمان حج و زیارت به ما گفت که در این مسئله وکیل گرفته ایم؛ این در حالی است که وقتی عربستان سعودی مقصر بودن خود را پذیرفته است اصلا نیازی به وکیل وجود ندارد و شاهد هستیم که هیچ اقدامی از سوی مسئولین ما در این رابطه انجام نشد.

همسر شهید حاتمی اظهار کرد: مسئولین حج و زیارت از ما پاسپورت شهید را گرفتند و ندادند، چندین بار وکالت نامه از من و دیگر خانواده شهدا به منظور پیگیری این مسئله گرفتند، اما هیچ اتفاقی رخ نداد.

وی با تأکید بر اینکه وقتی عربستان سعودی قبول کرد که مقصر است ما نیز باید در همان زمان این مسئله را پیگیری می کردیم، ابراز کرد: حداقل کاری که می توانستیم انجام دهیم این بود که عربستان سعودی را محکوم کنیم؛ چرا دست دست کردیم و هیچ اقدامی انجام ندادیم؛ این سوال است.

جهت اقدام قانونی در خصوص حادثه مسجدالحرام دست نیاز به سوی آیت الله رئیسی دراز می کنم

روح افزا با بیان اینکه  هر چند وقت یک بار با انجام مصاحبه پیگیر حادثه مسجدالحرام بودیم، ولی آنها به ما می گفتند که چرا مصاحبه انجام می دهید، گفت: شهید حاتمی استثنائی ترین شهید بود.

همسر شهید حاتمی اظهار کرد: من علت اینکه عربستان سعودی جلسه ای را برگزار می کند و شرکت بن لادن را مقصر حادثه مسجدالحرام نمی داند در این می بینم که مسئولین ما با حضور در صدا و سیما می گویند هیچ دلیلی برای مقصر دانستن عربستان پیدا نکردیم؛ سوال من این است مگر شما کمیته حقیقت یاب تشکیل داده اید که اینگونه عنوان می کنید.

وی ادامه داد: نسبت به شهدای مکه مطالبه جدی دارم و از آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه درخواست کردم که ما نتوانستیم اقدام قانونی در خصوص این قضیه انجام دهم و لذا دست نیاز به سوی قوه قضائیه دراز می کنم.

گله مندی و شکایتم از مسئولین را نزد امام حسین(ع) و رهبری خواهم برد

روح افزا گفت: عربستان سعوی چگونه می تواند چنین رأیی را صادر کنند و مسئولین ما نیز بگویند هیچ دلیلی را برای مقصر دانستن این دولت پیدا نکردیم در حالی که هیچ کمیته حقیقت یابی در ایران و عربستان سعودی تشکیل نشده است.

همسر شهد حاتمی با بیان اینکه عربستان سعودی رژیمی سفاک و کودک کش است، تصریح کرد: این رژیم برای سرکوبی مردم در یمن و بحرین دست به کشتار زده است؛ در عراق و سوریه اتفاقاتی که صورت می گیرد با حمایت عربستان سعودی است.

همسر شهید حاتمی تأکید کرد: من گله مندی و شکایتم از مسئولین را پیش امام حسین علیه السلام و مقام معظم رهبری  خواهم برد که اینان چه افرادی هستند؛ چرا که عربستان سعودی پذیرفته است که در حادثه مسجدالحرام مقصر است اما آنان مطلب دیگری را عنوان می کنند.

وی با بیان اینکه مسئولین باید پیش خدا در خصوص شهدای مسجدالحرام و منا پاسخگو باشند، خاطر نشان کرد: از طریق رسانه شما دست استمداد به سمت رئیس قوه قضائیه دراز می کنم.

روح افزا در پایان با اشاره به اینکه برخی از کشورها عربستان را محکوم کردند و دیه شهیدانشان را از رژیم سفاک سعودی گرفتند، تصریح کرد: از قوه قضاییه تقاضا دارم که بنا به امر ولی فقیه کمیته حقیقت یاب را تشکیل دهند و مقصران این فاجعه مشخص شوند، جمهوری اسلامی ایران پناهگاه مومنین و محرومین جهان است.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true