×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ فروردین - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ حمید رضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با بیان اینکه خاستگاه حزب موتلفه اسلامی بازار نبوده بلکه نیروهای انقلابی مخالف با رژیم گذشته که تابع مرجعیت و ولایت حضرت امام راحل در این حزب عضو بودند، گفت:اگر در آن مقطع شغل برخی از افراد بازاری بوده است دلیل بر اینکه خاستگاه اصلی حزب بازار بوده، نمی باشد و بسیاری از افرادی که در هیات های مذهبی سه گانه ای که امام خمینی(ره) در خانه خودشان آنان را متحد کردند بازاری نبوده اند؛ بعضا کارمند و برخی دیگر فعالیت های درسی و دانشگاهی داشتند.

ترقی افزود: افراد مختلفی در حزب موتلفه اسلامی حضور داشتند منتها در آن مقطع نیروهای انقلابی به دلیل آنکه موافق دولت نبودند سعی می کردند در پست های دولتی قرار نگیرند و به اجبار در کارهای دیگر فعالیت می کردند؛ بنابراین این نوع تعریف از خاستگاه حزب موتلفه با واقعیت منطبق نیست.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه روند رشد و تکامل حزب پس از پیروزی انقلاب اسلامی به گروه های مختلفی اعم از دانشگاهی، اداری، صنعتی و … تعمیم پیدا کرد، گفت: در همان زمان شهید رجائی در حالی که در آموزش و پرورش فعالیت داشتند، به عضویت شورای مرکزی حزب در می آیند.

وی با اشاره به اینکه خاستگاه حزب عمومی است و همه اقشار را در بر می گیرد و اینگونه نیست که منابع مالی حزب از بازار تأمین شود بلکه بازار بخشی از آن را تأمین می کند، ابراز کرد: حزب کارگزاران هم به سمت صنعت رفتند و از قِبل کارخانجات و به ویژه مراکز و بنگاه های اقتصادی که از زمان دولت سازندگی ایجاد شد و در کنار شرکت های دولتی و وزارت خانه ها شکل گرفت، زیر مجموعه آنها شدند.

ترقی افزود: می توان گفت که حزب کارگزارن از رانت دولت برای منابع مالی خود استفاده کردند و در حالی که حزب موتلفه چنین شرایطی را به هیچ وجه نداشته و از این جور منابع استفاده نمی کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه کارگزاران بیشتر به دنبال توجیه هویت خود هستند، عنوان کرد: این حزب از ابتدا زیر سوال بوده است؛ همان زمانی که می خواستند این حزب را در کنار دولت برای به دست آوردن اکثریت مجلس تشکیل دهند، برخی کارشناسان سیاسی با شکل گیری کارگزاران با عضویت وزرای مرحوم هاشمی مخالفت کردند.

وی ادامه داد: آنان معتقد بودند این نوع حزبی که دولت برای کسب و حفظ قدرت ساخته کار درستی نیست و به اساس تحزب لطمه می زند و بر همین اساس وزراء انصراف دادند و کار را به معاونین و بقیه افراد مرتبط با دولت واگذار کردند.

ترقی اظهار کرد: کارگزاران حزب دولت ساخته است و برای توجیه خود سعی می کنند به گونه ای وانمود کنند که احزاب دیگر به شکل آنان ایجاد شده اند و در قدرت شکل گرفته اند؛ اما حزب موتلفه اسلامی در دوران فقدان دولت و با مبارزه شکل گرفته و ماهیت سیاسی و دینی دارد؛ در حالی که حزب کارگزاران صرفا یک تشکل سیاسی و اقتصادی است.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true