×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۲ مرداد - ۱۳۹۹  
true
false

چندی پیش پروژه حذف نام شهید از معابر سطح کشور کلید خورد و این در حالی است که شهرستان زرند کرمان که تمام خیابان ها و کوچه هایش مزین به نام شهدا بود به صورت حساب شده و غیر منتظره در طرح ساماندهی معابر و خیابان ها تغییری کرد که برای هیچ کداممان قابل قبول نیست.

 

 

به گزارش ناب نیوز؛ چندی قبل شاهد حذف نام شهید از معابر در نقاط مختلف کشور بودیم و برخی از شهرستان های استان کرمان همچون سیرجان، کوهبنان و رفسنجان  نیز از این قاعده مستثنی نبودند.

امام جمعه شهرستان زرند در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته عنوان کرده بودند که حذف نام شهید در این شهرستان رخ نداده است و از شهرداری و شورای شهر در این راستا تقدیر و تشکر شده بود. این در حالی است که سناریو حذف نام شهید خیلی نرم به شهرستان زرند رسید به گونه ای که هیچ فردی متوجه نشد.

زرندی که تمام خیابان ها و کوچه هایش مزین به نام شهدا بود به صورت حساب شده و غیر منتظره در طرح ساماندهی معابر و خیابان ها تغییری کرد که برای هیچ کداممان قابل قبول نیست.

این سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی را همه شنیده ایم «خیابانها را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزل را میدهیم بدانیم از گذرگاه خون کدام شهید با آرامش و امنیت به منزل می رسیم».

چه شد زرندی که با گردان۴۱۱ و شهید قربانزاده ها و رشیدی ها و زکی زاده ها و ظهیرصادقی ها و درگاهی ها و دیگر فرماندهان  نزدیک به ۶۰۰ شهیدش می شناختند؟! چه بر سر شهرمان آمده که دیگر رنگ و بوی شهدا را ندارد.

هرچند در کل کشور به تازگی به فکر افتاده اند و در پی اتفاقاتی جدید، از حذف نام شهدا بر کوچه ها و خیابان ها روی آورده اند اما متاسفانه باید بگوئیم که مسئولین قبلی و کنونی شهرمان از سالیانی پیش این اقدام را انجام داده اند و فقط چند خیابان به نام شهداست که آن هم شهدای انقلاب از جمله شهید چمران و شهید قرنی و شهید مدرس و شهید طالقانی است که متاسفانه آنها هم دست خوش تغییراتی شده اند که قابل قبول نیست.

تمامی کوچه های این خیابان ها فقط نام خانوادگی شهداست مثل قرنی ، مدرس،چمران و … کلمه شهیدش چه شد؟!

آیا کلمه شهید روی تابلو سنگینی میکرد و یا میبایست در راستای ساماندهی خیابان ها این نام مقدس که همیشه مورد توجه رهبری هم بوده حذف گردد؟! آیا حال مادر شهیدی را میفهمید که هرچند کم لطفی های زیادی در حقش شده و دلش خوش بود به اینکه اسم کوچه ای که در آن زندگی میکند و قدم بر می دارد نام فرزندش است؟

آیا نباید جوانان شهرمان بدانند از کجا گذر می کنند؟

خیابان های طوطی و زنبق و بلوط و حکیم و حکمت می تواند باشد اما نام شهدا کجا رفت!

مسئولین محترم شهرمان زرند ، آیا خود شما می دانید برای نشستن شما در منصب ریاست و مدیریت چند شهید جانشان را در راه این مرز و بوم فدا کردند؟!

حواسمان باشد این جبران زحمات آنها نبوده و نیست.

همه ما مسئولیم در قبال خون شهدا و باید روزی پاسخگوی آنها باشیم.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true