×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۲ مرداد - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ حسین صابری فعال سیاسی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به اینکه پس از سخنان رئیس جمهور در دانشگاه تهران محور عمده بحث ها و تحلیل ها در زمینه دو قطبی سازی تعامل و تقابل بود، گفت: در سالی که همه نگران فتنه هستند که با درایت رهبری و حضور و هوشیاری امت عبور خواهیم کرد؛ دو قطبی ‌سازی در سال انتخابات مجلس چه مفهومی دارد و با چه نیتی دامن زده می‌شود؟

وی ادامه داد: این موارد سوالاتی است که باید شفاف سازی شود؛ همچنین اینکه رئیس جمهور می گوید تعامل با دنیا و موضوعی که در ۴۰ سال گذشته کسی به آن نپرداخته است، جای تأمل دارد.

این فعال سیاسی با مخاطب قرار دادن رئیس جمهور بیان کرد: حتما می دانید که قانون اساسی جمهوری اسلامی به عنوان میثاق ملی به تصویب خبرگان ملت و تایید عمومی مردم رسیده است و تکلیف همه چیز را روشن کرده همچنین مسئول تعیین و ابلاغ سیاست های کلی نظام در قانون اساسی مشخص و به خوبی به آن عمل شده است.

صابری افزود: موارد مراجعه به آراء عمومی نیز در قانون اساسی به وضوح ذکر شده است و جای ابهامی وجود ندارد؛ در این راستا چند سوال وجود دارد که انتظار می رود رئیس جمهور حقوقدان به آن پاسخ دهند؛ اینکه منظور ایشان از تعامل سازنده با دنیا چیست؟

وی ادامه داد: مگر جمهوری اسلامی در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی با عمده کشورهای دنیا در شرق و غرب عالم ارتباط و تعامل نداشته است؟ (به جز آمریکا و اسرائیل، چرا آمریکا حکومتی مستکبر، زورگو، زیاد خواه و مخالف تمام عیار با نظام اسلامی و اسرائیل رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی است).

این فعال سیاسی اظهار کرد: اگر منظور ایشان تعامل با این دو رژیم مستکبر، چپاولگر، جعلی و غاصب است که زهی تاسف، این دیده نابخشودنی به هیچ وجه با توصیه های امام راحل، بیانات رهبر معظم انقلاب، آرمان‌های شهدا و خواسته به حق خانواده معظم شهدا و ایثارگران سازگار نیست.

صابری ضمن بیان اینکه تعامل شفاف، مستمر و نفسگیر دوران مذاکره که به برجام منتج شد مصداق تعامل شفاف با کدخدا به تعبیر رئیس جمهور نبود، تصریح کرد: مگر همه در این مسیر متولیان امر مذاکره و تعامل را همراهی و پشتیبانی نکردند؟نتیجه چه شد؟ موافقت با مذاکره مشروط از جانب رهبری و حمایت های همه جانبه و تصویب ۲۰ دقیقه ای برجام تعامل سازنده بود؟!آیا ثمر دیگری هم داشت؟

وی اظهار کرد: آیا با همه بدی های آمریکا و خروج از برجام و ناتوانی اتحادیه اروپا در پایبندی به تعهدات برجامی و تعهدات بعد از آن، بی خاصیتی تعامل با استکبار را ثابت نشده است که امروز این چنین به دنبال فراهم کردن شرایط مذاکره های جدید تحت عنوان تعامل سازنده با دنیا هستید.

این فعال سیاسی افزود:  زهی خیال باطل اینک که تمامی مشکلات را به برجام گره زده اید و نتیجه نگرفته‌اید و خود را در چند ماه گذشته با صدای بلند و رگ گردن بیرون زده بارها اعلام کرده اید که آمریکا قابل اعتماد نیست اتحادیه اروپا ناتوان است و مذاکره و گفتگو با چنین رژیم‌ هایی معنا ندارد و عاقلانه نیست.

صابری تأکید کرد: چه شده که همه عبرت ها را فراموش کرده بد عهدی ها و ناتوانی ها را نادیده گرفته و باز هم دم از تعامل می زنید؛ شما را به خدا بس است، دست از سر این ملت بردارید و با توکل به خدا، تحت هدایت و حمایت رهبری و همراهی مردم به خود و توانمندی‌های داخلی تکیه کنید و مسائل کشور را پیش ببرید. از کدخدا ببرید و به خدا دل ببندید که رمز موفقیت و رستگاری در این است.

وی گفت: رئیس جمهور به این سوال پاسخ دهند که از صدر اسلام تاکنون کدام مورد را سراغ دارند که نظام اسلامی از جمله جمهوری اسلامی ایران آغازگر جنگ بوده باشد؟ مگر نه این است که اسلام دفاع را لازم دانسته و جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته از خود دفاع نموده است.

این فعال سیاسی عنوان کرد: رئیس جمهور با چه جرأت و به کدامین دلیل می گوید گروهی به فکر تقابل تمام عیار با جهان هستند؟ آیا می توانند موردی را در این راستا ذکر کنند؟

صابری با طرح این سوال که آیا حجم بالای ارتباطات و تبادلات با کشورهای منطقه و مقاومت نتیجه تعامل است یا تقابل ابراز کرد: رئیس جمهور از حرکت عظیم و میلیونی راهپیمایی اربعین سال جاری، وحدت امت اسلامی و فرهنگ عاشورایی درس عبرت بگیرد و از دو قطبی سازی واقعی، غیر واقعی و مضر پرهیز کند.

وی بیان کرد: اظهارات رئیس جمهور یک نوع دو قطبی ‌سازی روشن است که با فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری در تضاد است همچنین حرکت هایی که در گوشه و کنار صورت می‌گیرد شائبه فتنه‌گری دارد و نیروهای انقلابی باید مواظبت کنند که عناصر کم آورده در مقابل ملت از توسعه و فضاسازی بردارند و عرصه انتخابات را ملتهب نکند.

صابری در پایان خاطر نشان کرد: رئیس جمهور در باقیمانده سال ۹۸ تهدیدها را به فرصت تبدیل و به این امت وفادار خدمت نماید که عاقبت به خیری در این است.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true