×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ سردار رسول سنایی راد در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به پرتاب ماهواره نور توسط نیرو هوا و فضای سپاه پاسداران گفت: این پرتاب در شرایطی انجام شد که کشور از ویروس کرونا و قبل از آن از فشارهای تحریمی متأثر شده بود.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا تأکید کرد: اقدام انجام شده از سوی نیرو هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داد که ویروس کرونا و ویروس تحریم نمی تواند بر اراده ملی و اقدامات راهبردی جمهوری اسلامی ایران تأثیر بگذارد.

سردار سنایی راد بیان کرد: پرتابی که صورت گرفت فاصله چند مرحله ای از تلاش های جهادی است که پیش از این انجام شده بود و در این مرحله ماهواره پرتاب شد؛ اما پیام اصلی این راهبرد این است که ایران اسلامی به منظور پیشبرد تحقیق و توسعه فضایی خود هیچ محدودیتی نمی شناسد.

وی با تأکید بر اینکه تهدید و تحریم دشمن نمی تواند در تحقیق و توسعه راهبردی جمهوری اسلامی ایران اثر بگذارد، عنوان کرد: کشور ایران در دویست سال گذشته هیچ تجاوزی به واحد سیاسی کشورهای همسایه و غیر همسایه نداشته است در حالی که همواره با تجاوز و تهدید از ناحیه برخی کشورهای پیرامونی و قدرت های فرا منطقه ای مواجه بوده است.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اظهار کرد: پرتاب ماهواره نور هیچ گاه به معنای تهدید صلح منطقه ای نخواهد بود و بر عکس این اقدام پیام صلح و ایجاد امنیت  در منطقه و البته پیام قدرت را برای کشورهای مداخله گر که معمولا حضور آنان در هر جا به معنی ایجاد نا امنی است، خواهد داشت.

وی ادامه داد: پرتاب ماهواره نور در این شرایط موجب شگفتی جهانیان شد و این نشان دهنده عزم و اراده ای است که وقتی همراه با روحیه جهادی می شود می تواند تولید شگفتی کند و همان گونه که در عرصه های دیگر مانند مقابله با کرونا و بهداشت؛ کادر پزشکی با کار جهادی به چنین رویکردی رسیده اند و به همین دلیل وضعیت ما با برخی از مدعیان توسعه و قدرت جهان قابل مقایسه است.

سردار سنایی راد با اشاره به فراگیری بیماری کرونا در آمریکا افزود: برخی از ژست های تهاجمی این دولت که بر علیه پرتاب ماهواره نور سپاه صورت می گیرد نوعی واکنش جبرانی برای سایه انداختن بر ناکامی های چند گانه عرصه منطقه ای و داخلی آمریکا است که این دولت به آن متوسل شده است.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا عنوان کرد: متهم ساختن جمهوری اسلامی ایران به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ را باید در این راستا ارزیابی کرد؛ چرا که اقدامات انجام شده ایران، اقدامات راهبردی به منظور پیشرفت علوم و رصد فضایی و سامانه های مرتبط با آن است که این مسئله حق مسلم ملی ماست.

سردار سنایی راد با بیان اینکه اگر چه این اقدام توسط مجموعه نظامی و با استفاده از تجارب و تجهیزات نظامی انجام شده است، خاطر نشان کرد: پرتاب ماهواه نور هیچ گاه به معنای نقض قطعنامه ۲۲۳۱ نبوده است و پیام این اقدام پیام قدرت در راستای قوی شدن کشور است؛ بنابراین این موفقیت یک موفقیت ملی و غلبه اراده ملی بر تمامی تنگناها، دشورای ها و تهدیدات است.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true