×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸  
true
false

کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه غربی ها برای رفع کمبودها، حفظ قدرت خود و جلوگیری از افشای ضعف هایشان از سیاست بیگناه جلوه دادن جاسوسانشان استفاده می کنند، گفت: حرف غربی ها در کشورهای جهان سوم خریداری ندارد و این مسئله از جمله موفقیت های جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

به گزارش ناب نیوز؛ سید جعفر قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به گذشت یک سال از دستگیری اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت ایران در اتریش گفت: دنیای غرب در برخورد با جهان و در عرصه سیاست خارجی خود طی دهه های گذشته پیوسته شیوه دو گانه ای را به اجرا گذاشته است که این شیوه دو گانه در عرصه های مختلف حقوق بشر، دموکراسی و .. می باشد.

وی ادامه داد: موضع گیری های کشورهای غربی در زمینه دموکراسی نسبت به کشورهای جهان سوم با نسبت دادن اتهامات به افراد بی گناه نمونه ای از شیوه برخورد دو گانه غربی ها است و شاید یکی از دلایل اصلی بی اعتباری غرب نزد ملت های جهان سوم همین برخورد دو گانه است.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: مواضع غربی ها در برخود با کشورهای دوست بر خلاف موضع گیری آنها با کشورهایی که خواستار استقلال می باشند، است.

قنادباشی ابراز کرد: ملت های جهان و بسیاری از دولت ها به هیچ عنوان انتظار ندارند که غربی ها در اقداماتشان در زمینه حقوق بشر، عدالت قضائی و دموکراسی ادعای صادق بیان کنند؛ امروزه ملت های جهان مطمئن هستند که غربی  ها در این مقوله ها شیوه های غلط و نادرستی را اجرا می کنند.

وی با اشاره به اقدامات متعدد غربی ها در موارد گوناگون اعم از قتل قاشقچی تصریح کرد: با وجود کشف بسیاری از اسناد، فیلم و فایل های صوتی و شواهد روشن در اینز مینه اما دولت های غربی به اسدگی از کنار این مسئله عبور کردند.

این کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: تبلیغات جنجال آفرین و یا جنجال آفرینی تبلغاتی زمانی که مسئله ای برای جاسوسان غربی ها رخ می دهد به برخورد دو گانه آنان اضافه می شود؛ غربی ها در اینگونه موارد با تبیلغات سعی در بیگناه جلوه دادن جاسوسان خود می کنند و رد این عرصه سعی می کنند هر کشوری را که مقابل آنان ایستاده است را با عوامل مختلف و صحنه سازی متهم جلوه دهند.

قنادباشی عنوان کرد: این شیوه تکراری، نخ نما و رسوایی است که غربی ها در پیش گرفته اند و ما طی چهل سال گذشته جمهوری اسلامی ایران تجارب زیادی را در این عرصه شاهد بوده است و زمانی که جاسوسان غربی در ایران دستگیر می شدند غربی ها به شدت می کوشیدند که بر اساس مواضع دو گانه و با به کار گیری تبلیغات وسیع رسانه ای آنان را بیگناه جلوه دهند.

وی با اشاره به فهرست طولانی جاسوسان غربی در ایران اظهار کرد: هیچ کدام از آنان به جاسوسی اعتراف نکرده اند؛ و حتی در خصوص نازنین زاغری غربی ها سیاست نخ نمای تکراری را اجرا می کنند و برای افکار عمومی مسلم است که آنان باز هم در مسیر خطا قرار دارند و چرا که غرب در حال حاضر سلاحی جز دروغ دارند.

این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه غربی ها برای رفع کمبودها، حفظ قدرت خود و جلوگیری از افشای ضعف هایشان از سیاست بیگناه جلوه دادن جاسوسانشان استفاده می کنند، گفت: حرف غربی ها در کشورهای جهان سوم خریداری ندارد و این مسئله از جمله موفقیت های جمهوری اسلامی ایران است.

قنادباشی گفت: در این عرصه وزارت امور خارجه باید در کنار قوه قضائیه و نهادهای دیگر دشمن را از توسل دوباره به اقدامات جاسوسانه باز دارد.

وی با بیان اینکه وظایف وزارت امور خارجه در برخورد با جاسوسان در هر سطحی مشخص است، ابراز کرد: زمانی که دیپلمات های ما توسط غربی ها به منظور سرپوش گذاشتن بر ضعف های غربی ها متهم می شوند وزارت امور خارجه باید بر اساس راهبردهای اصولی، قانونی و مبتنی بر موازین بین المللی برای آزادی آنان اقدام کند.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true