×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸  
true
false

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت:وظیفه جمهوری اسلامی ایران و مسئولین مرتبط با امر حج این است که تمام سعی خود را به کار گیرند تا حج ابراهیمی به معنای واقعی محقق شود؛ چرا که این مسئله جنبه عبودیت، درونی و برونی دارد.

 

 

به گزارش ناب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با کارگزاران حج گفت: مسئله حج در احکام اسلام یک حکم استثنائی است و با نگاهی به آیات و روایات در این زمینه فهمیده می شود که حج ضامن حفظ اسلام، اتحاد امت اسلامی، حفظ هویت امت اسلامی و حفظ رابطه عبودیت بندگی با خدا است.

وی ادامه داد: احکام فریضه حج به گونه ای طراحی شده که قدرت این را دارد تا همه نیازمندی های جامعه اسلامی را در برابر جهان کفر و در  تمامی عرصه ها از بندگی خدا، حمد و ثنا خدا، ارتباط نزدیک با مبدأ هستی، امور اقتصادی، سیاسی امت اسلامی و رقابت امت اسلامی را تأمین کند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مناسک حج اگر آن گونه که پیامبران ابراهیم خلیل، موسی کلیم و پیامبر اکرم (ص) تعریف کرده اند، برگزار شود؛ جلوه تام توحید، نفی شرک، بت پرستی و طاغوت خواهد بود.

این مقام مسئول ابراز کرد: با رمل جمرات هر انس و جن غیر اسلامی،  هر مشرک و بدخواه امت اسلامی را طرد می کنیم؛ وقتی به شیاطین نه می گوییم این مسئله نفی شرک در اعتقادات و عمل شخصی و اجتماعی است.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی با بیان اینکه امت اسلامی باید یک صدا و هماهنگ در مراسم جهانی و رسمی حج به تمامی مظاهر شرک نه بگویند، عنوان کرد: در این روزگار مظهر شرک اجتماعی حرف شنویی از طاغوت و مستکبران است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نظام سیاسی عربستان مأموریت فراهم آوردن حج حقیقی را به عهده دارد؛ این در حالی است که این دولت عملا سرسپرده و مطیع شیاطین و مستکبران است و این مسئله موجب می شود که آن حج حقیقی محقق نشود.

وی با اشاره به مطلب فوق تأکید کرد: با این شرایط وظیفه جمهوری اسلامی ایران و مسئولین مرتبط با امر حج این است که تمام سعی خود را به کار گیرند تا حج ابراهیمی به معنای واقعی محقق شود؛ چرا که این مسئله جنبه عبودیت، درونی و برونی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی در پایان خاطر نشان کرد: به امید آنکه شر این مزدوران، نوکران و مستکبران کنده شود و امت اسلامی در سرزمین وحی برای انجام یک حج حقیقی و قرآنی حاضر شوند.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true