×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ مرجان شاکری در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به هفته محیط زیست گفت: نزدیک به نیم قرن است که ۵ ژوئن به عنوان روز جهانی محیط زیست و به منظور جلب توجه عموم در راستای حفظ محیط زیست نامگذاری شده است.

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه در هر دوره اولویت هایی داریم، ابراز کرد: امروزه در سطح جهان به این نتیجه رسیده اند که مسئله محیط زیست اهمیت بسیاری دارد و مردم باید متوجه این مسئله باشند.

وی با تأکید بر اینکه نامگذاری روز جهانی محیط زیست به منظور آگاهی بخشی به عموم مردم و مسئولین بوده است، تصریح کرد: رویکرد استان کرمان در این زمینه بسیار خوب بوده است؛ امروز ما در اتوبوسی نشسته ایم که تمامی مسئولان استان سوار بر اتوبوس محیط زیست و توسعه هستند.

شاکری ادامه داد: ارسال پیام های متعدد از مقامات عالی استان اعم از استانداری، دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر، فرمانده نیروی انتظامی استان، مدیران صنعتی و … نشان از عزم جدی مسئولان در توجه به محیط زیست دارد که این مسئله بسیار حائز اهمیت است و مسلما حمایت قانونی صورت گرفته از سوی مسئولان انگیزه همکاران ما را در حفاظت محیط زیست افزایش خواهد داد.

این مقام مسئول گفت: سازمان محیط زیست، سازمانی است با شرح وظایف گسترده به منظور جلوگیری از شکار و صید غیر مجاز، ایجاد آلودگی و … فعالیت می کند و قوانین و مقررات متعددی در این راستا به سازمان ابلاغ شده است که ما باید آنها را به عنوان یک نهاد مجریه پیگیری کنیم.

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمان با تأکید بر زحمات همکاران و محیط بانان سازمان تصریح کرد: سختی کار محیط بانان بر کسی پوشیده نیست، آنان شبانه ورزی فعالیت می کنند و در این بین نباید از نقش این قشر در تأمین حفاظت و امنیت جامعه چشم پوشی کرد.

شاکری افزود: محیط بانان ما افرادی را دستگیر کرده اند که دارای سلاح های غیر مجاز بوده اند و این مسئله نشان می دهد که سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر صیانت از محیط زیست کشور، از امنیت کشور نیز دفاع می کند.

وی با اشاره به اینکه اداره کل محیط زیست استان کرمان به عنوان دبیر ستاد گرد و غبار استان است، عنوان کرد: به همت مسئولان استان سند گرد و غبار را توانسته ایم مصوب کنیم و بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی در این خصوص تخصیص یافته است که اکثر این اعتبار به سازمان منابع طبیعی استان اختصاص پیدا کرده است.

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمان ادامه داد: چرا که وظیفه اداره کل منابع طبیعی استان است که در کانون های گرد و غبار استان برنامه های مدیریتی خود را اجرا کند تا از ایجاد گرد و غبار جلوگیری شود.

این مقام مسئول در خصوص اهم اقدامات محیط زیست در راستا مقابله با گرد و غبار ابراز کرد: سعی کرده ایم که در کانون های گرد و غبار ایستگاه پایش کیفی ایجاد کنیم تا بتوانیم اطلاعات و داده های مستندی به منظور جذب اعتبار داشته باشیم

شاکری با بیان اینکه بخشی از بودجه به دانشگاه علوم پزشکی تخصیص پیدا کرد، اظهار کرد: در این خصوص با توجه به اینکه یکی از کانون ها ریزگرد در شهرستان ریگان است، اعتبار اختصاص یافته به دانشگاه علوم پزشکی بم داده شد.

وی با تأکید بر اینکه سازمان محیط زیست استان در حال پیگیری راه اندازی دو ایستگاه پایش کیفی در شهرستان های راور و انار است، عنوان کرد: با توجه به اینکه در این دو شهرستان، کانون های فعالی وجود دارد بنابراین باید اطلاعات و داده هایی داشته باشیم.

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان کرمان افزود: در هر یک از شهرستان های بم، ریگان، فهرج، کهنوج و زرند یک ایستگاه پایش کیفی راه اندازی شده است و در کرمان دو ایستگاه  وجود دارد و با مصوبه هئیت دولت مقرر شده است که مس سرچشمه دو ایستگاه در رفسنجان و مس خاتون آباد دو ایستگاه در شهربابک راه اندازی کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال پیگیری نصب ایستگاه پایش کیفی در گل گهر سیرجان هستیم، خاطر نشان کرد: انتظار می رود که صنایع سطح استان در راستای مسئولیت اجتماعی خود در این عرصه با سازمان محیط زیست مشارکت داشته باشند تا مردم بدانند که چه هوایی را تنفس می کنند؛ چرا که این امر سبب می شود تا اطلاعات کیفی گرد و غبار را به دست آوریم تا اعتبارات بیشتری برای استان جذب کنیم و کرمان جدی تر از قبل جلو رود.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true