×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۰ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه شیخ فضل الله نوری در دوران خود به عنوان مجتهدی برجسته مطرح بودند، گفت: حضرت امام راحل به کرات ایشان را به عنوان مجتهد مسلم که مورد قدر نشناسی جامعه خود قرار گرفته بودند، معرفی کرده اند.

 

 

به گزارش ناب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به نهم مرداد ماه سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری گفت: ایشان از جمله مجتهدین مسلم و برجسته جهان تشییع بودند که جا دارد مقامشان معرفی شود.

وی تأکید کرد: مقام علم آیت الله شیخ فضل الله نوری جای دارد که معرفی شود و افراد گمان نکنند که ایشان مجتهدی معمولی بودند؛ آیت الله شیخ فضل الله نوری در زمان خود جایگاه بسیار رفیعی داشتند و بسیاری از بزرگان در محضر ایشان تلمز کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین رجبی با بیان اینکه شیخ فضل الله نوری در دوران خود به عنوان مجتهدی برجسته مطرح بودند، اظهار کرد: حضرت امام راحل به کرات ایشان را به عنوان مجتهد مسلم که مورد قدر نشناسی جامعه خود قرار گرفته بودند، معرفی کرده اند.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد: احساس وظیفه دینی از جمله ویژگی های شخصیتی آیت الله شیخ فضل الله نوری بود؛ به گونه ای که ایشان در راه عمل از هیچ خطری هراس نداشتند و به گونه ای که جان خودشان را حاضر شدند در مسیر دین بدهند ولی زیر پرچم بیگانگان قرار نگیرند.

وی ادامه داد: شاید افراد دیگری اگر بودند با توجیه  شرعی عنوان می کردند که وظیفه است؛ اما آیت الله شیخ فضل الله نوری حاضر نشدند که پرچم انگلیس بالای منزلشان زده شود و در این حد دین خود را انجام دادند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه شیخ فضل الله نوری همراه و هم نوایی نداشت و در نهایت راه خود را ادامه داد، تصریح کرد: افرادی که مسئولیت دارند از ایشان الگو بگیرند که چگونه با بیگانگان برخورد کنند؛ آیت الله شیخ فضل الله نوری محکم ایستاده اند و جان خود را پای آرمان ها فدا کردند.

حجت الاسلام و المسلمین رجبی با تأکید بر اینکه انحراف در مشروطیت به دلیل عدم بصیرت لازم جامعه و نخبگان بود، ابراز کرد: اگر در آن زمان بصیرتی که آیت الله شیخ فضل الله نوری داشتند؛ در جامعه و نخبگان آن روز نیز وجود داشت؛ سرنوشت مشروطیت به گونه ای دیگر رقم می خورد.

این مقام مسئول افزود: اگر وحدت و یکپارچگی بین علما در آن زمان به شکل مطلوب صورت می گرفت و آنان از اطلاعاتی که شیخ فضل الله داشتند به خوبی استفاده می کردند مطمئنا چنین فاجعه ای به لحاظ انحراف مشروطیت و شهادت شیخ فضل الله نوری به وقوع نمی پیوست.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی حضرت امام خمینی(ره) در پایان با اشاره به مطلب فوق و بیان اینکه آیت الله شیخ فضل الله نوری در مجلس نیز نقش بازدارنده ای را در برابر دشمنان ایفا کرد، خاطر نشان کرد: دشمنان در آن زمان توانستند سد پولادین( شیخ فضل الله نوری) را از میان بردارند و در نهضت مشروطیت انحراف ایجاد کنند.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true