×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ صباح زنگنه در گفتگو با خبرنگار ما؛ با بیان اینکه سفرایی که می خواهند به سایر کشورها اعزام شوند؛ دستگاه های امنیتی کشور میزبان باید اطلاعات فرد را مورد بررسی قرار دهند، گفت: هر گونه ارتباطی که به منافع کشور ضربه بزند و مصالح را مورد آسیب قرار دهد باید در طول اقامت مقامات دیپلماتیک مورد بررسی قرار گیرد.

این کارشناس روابط بین الملل ادامه داد: بررسی نتایج در خصوص مقامات دیپلمات هر چه حاصل شود باید با آنها برخورد مناسبی به عمل آید و یا از کشور فرستنده بخواهند که فرد مورد نظر را تغییر دهند؛ چنانچه اقدام خلاف و جرمی توسط مقامات دیپلمات صورت گیرد، کشور میزبان می توانند فرد را بازداشت کنند و طبق کنوانسیون پیگیر مسئله باشد.

وی افزود: به نظر می رسد که سازمان های دولتی آلمان که باید در دستگاه های سیاسی و اقتصادی نافع دو کشور کار کنند به مسائل امنیتی و کسب اطلاعات می پردازند که در بسیاری اوقات این نوع فعالیت به جای آنکه به بهبود روابط کمک کند به تخریب روابط منجر می شود.

زنگنه تصریح کرد: آلمان عموما از عقده آزار رسانی به یهودیان رنج می برد و رژیم صهیونیستی نیز از این رنج روانی و عقده تاریخی سوء استفاده فراوانی کرده است؛ لذا آلمان به جای آنکه آلت دست رژیم صهیونیستی قرار گیرد و منافع خود و دیگر کشورهای دنیا را تخریب کند؛ بهتر است روانکاوی کند تا از این وضعیت خارج شود.

این کارشناس روابط بین الملل عنوان کرد: اینکه سفیری در کشوری حضور داشته باشد و با یک سازمان امنیتی جنایتکاری چون موساد در ارتباط باشد و با آنها همکاری کند و اطلاعاتی را به آنها برساند؛  بهتر است به کشور خود و میزبان و چگونگی بهبود روابط دو کشور بیاندیشد.

وی با اشاره به دستگیری اسدالله اسدی دیپلمات سفارت ایران در اتریش ابراز کرد: اینکه آلمان نسبت به یک فرستاده دیپلماتیک که به کشور ثالثی وارد شده است اقدام به بازداشت او می کنند این مسئله نیز تعدی و عبور از حدود مسئولیت های دیپلماتیک و سیاسی محسوب می شود که باید به آن اعتراض کرد و  همچنین عمل متقابل می تواند، انجام شود.

زنگنه در پایان خاطر نشان کرد: در خصوص سفیر آلمان و قضایای مطرح شده نحوه برخورد باید به وزارت امور خارجه و سایر دستگاه ارجاع شود تا عکس العمل مناسب اتخاذ شود.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true