×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ دی - ۱۳۹۹  
true
false

محمد مهدی زاهدی گفت: به عنوان عضوی کوچک از مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواستارم که ارز باقی مانده از مبلغ یک میلیارد یورویی را به وزارت بهداشت اختصاص دهند.

محمد مهدی زاهدی در گفتگو با ناب نیوز؛ با تأکید بر اینکه متأسفانه رئیس جمهور بیش از اندازه در چند ماه اخیر از مردم دور شده اند، گفت: آقای روحانی اصلا به سمت و سوی مردم نیامده اند و از وضعیت میدانی هیچ اطلاعی ندارد و گزارش ها از طریق وزراء و مسئولان به ایشان می رسد؛ اما رئیس جمهور اطلاع دقیق به صورت میدانی ندارند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای یک کشور بد است که رئیس جمهور خود را، از مردم و واقعیت های جامعه دور نگه دارد و یکی از مسائل روز، موضوع کرونا است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تصمیماتی که تاکنون در جهت کنترل بیماری کرونا اتخاذه شده، موثر نبوده و حتی این روزها شاهد فوران اثر گذاری این ویروس بوده ایم.

وی افزود: زمانی که آمار ابتلا به بیماری بیش از ۴ هزار نفر و تلفات بالای ۲۰۰ نفر اعلام می شود، این مسئله نشان می دهد که سیاست های انتخاب شده، درست نبوده است و قطعا باید تجدید نظر شود.

زاهدی اظهار کرد: تعداد افرادی که برای تست به آزمایشگاه رفته اند نزدیک به ۴ میلیون نفر اعلام شده است و این عدد در مقایسه با جمعیت ۸۵ میلیون نفری کشورمان، آمار خیلی پائینی است و در بسیاری از کشورهای دنیا توانسته اند این بیماری را کنترل کنند و میزان ابتلا را به یک سوم جمعیت آنجا رسیده است و ما فاصله زیادی داریم برای کنترل داریم که این مسئله نشان می دهد، سیاست های اتخاذ شده درست نبوده است.

رئیس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: توجه به تجهیزات و امکانات به منظور تست گرفتن از مردم در سطح وسیع از جمله سیاست هایی است که باید مد نظر قرار گیرد که این مسئله نیاز ارزی دارد؛ بنابراین عوامل مختلفی دست به دست هم داده که این نیاز به ارز برای وزارت بهداشت مسجل شود تا بتواند مقابله بهتر و موثرتر با ویروس داشته باشیم که دولت در این زمینه همکاری لازم را نکرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به پرداخت کمک یک میلیاردی یورویی رهبر انقلاب به وزارت بهداشت و عدم تخصیص کامل این اعتبار از سوی دولت عنوان کرد: به عنوان عضوی کوچک از مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواستارم که ارز باقی مانده از مبلغ یک میلیارد یورویی را به وزارت بهداشت اختصاص دهند تا این وزارتخانه بتواند تجهیزات و لوازم مورد نیاز به منظور تست گیری در سطح وسیع را تأمین کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور در جایی عنوان کرده اند که ما حدس می زنیم ۲۵ میلیون ایرانی به بیماری کرونا مبتلا شده اند و این مسئله خطر جدی است.

وی با بیان اینکه شرایط کنونی نشان می دهد سیاست هایی که اتخاذ شده، اثرگذاری نداشته است و حتما موضوع قرنطینه باید مورد تجدید نظر قرار گیرد، گفت: برخی از کشورها برای مدت زمانی قرنطینه های سنگین را اتخاذ کرده اند و بنابراین دولت نیز باید حتما روی این مسئله کار کند.

زاهدی با تأکید بر اینکه اعتبار کامل یک میلیارد یورویی باید در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد، تصریح کرد: به منظور کنترل ویروس و کاهش شیوع آن، باید سیاست های قرنطینه کشور افزایش و تجدید نظر پیدا کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: رئیس جمهور خود را منزوی کرده اند و دور از مردم هستند و در درون مردم نیستند که چه مشکلاتی دارند؛ بنابراین باید سیاست ها را عوض کنیم تا تعداد مریض های کرونایی کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true