×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۹ دی - ۱۳۹۸  
true
false

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: متأسفانه در کشورمان یک پایش آماری کاملی نسبت به هیچ موضوعی نداریم و علت اینکه ما در اجرای قوانین اکثرا با مشکل رو به رو می شویم به علت عدم اطلاعات نسبت به جامعه هدف است.

 

 

به گزارش ناب نیوز؛ یحیی کمالی پور نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به روز ملی آمار و برنامه ریزی گفت: امروزه یکی از موضوعات مهمی که در کشور ما را با چالش اساسی رو به رو کرده است، عدم وجود پایش آماری در حوزه های مختلف جامعه هدفی است که ریل گذاری کشور باید مبتنی بر آن شکل گیرد.

وی ادامه داد: زمانی که ما میخواهیم در موضوعی قانونی را تصویب و به مرحله اجرا برسانیم؛ چنانچه پایش آماری از جامعه هدفمان داشته باشیم تصمیم گیری بهتری انجام خواهد گرفت.

کمالی پور افزود: امروز یکی از چالش های اساسی در کشور این است که متأسفانه ساز و کار اجرایی لازم و ابراز اجرایی مقررات را نداریم و نتیجه اش این می شود که پایش آماری دقیق از جامعه هدفمان در کشور نداشته ایم و تا به امروز هم نداریم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما در عرصه های مختلف قانون گذاری کرده ایم؛ اما این قوانین یا اجرا نشده اند، یا ابتر اجرا شده اند و یا به نحوی اجرا شده اند که تفسیرهای متعددی از دل آنها بیرون آمده است.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انحرافات زیادی در حوزه قانون گذاری داشته ایم، ابراز کرد: مطمئنا نقش مجلس در ریل گذاری، ایجاد یک پایش آماری قبل از هر گونه قانون گذاری است که اخیرا نیز در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری به آن اشاره شده است که مجلس باید به نحوی قانون تصویب کند که پیش مقدمه اجرا و ساز و کار آن مشخص باشد.

کمالی پور عنوان کرد: در این شرایط بزرگترین وظیفه مجلس این است که در حوزه قانون گذاری امور کشور به سمت ایجاد زیر ساخت ها و بسترهای اجرایی شدن قوانین برود تا بتواند بعد از آن ریل گذاری کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متأسفانه در کشورمان یک پایش آماری کاملی نسبت به هیچ موضوعی نداریم و علت اینکه ما در اجرای قوانین اکثرا با مشکل رو به رو می شویم به علت عدم اطلاعات نسبت به جامعه هدف است.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true