×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ فروردین - ۱۳۹۹  
true
false

کارشناس مسائل بین الملل گفت: رژیم صهیونیستی دچار اختناق ژئوپلیتیک شده است و این رژیم بین کشورهای اسلامی و عربی قرار گرفته و هم اکنون توسط نیروهای مقاومت محاصره شده است.

 

 

به گزارش ناب نیوز؛ علیرضا عرب کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار ما؛ با بیان اینکه اسرائیل برای مقابله با ایران در سه حوزه متمرکز است،گفت: رژیم صهیونیستی در تلاش است تا مانع پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در حوزه پروژه های هسته ای شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مقابله با نفوذ منطقه ای ایران در دستور کار اسرائیل قرار داد؛ چرا که رژیم صهیونیستی تصور می کند جمهوری اسلامی ایران محور دشمنان اسرائیل است؛ بر همین اساس مبارزه با نفوذ منطقه ای ایران از دیگر مواردی است که اسرائیل بر آن تمرکز دارد.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه مقابله با پروژه موشک های جمهوری اسلامی ایران از دیگر اقدامات مد نظر اسرائیل است، ابراز کرد: با حضور آمریکا در منطقه موقعیتی به وجود آمده است که اسرائیل احساس می کند که می تواند در مسئله موشکی جمهوری اسلامی ایران اثر منفی بگذارد.

عرب با تأکید بر اینکه اسرائیل دارای عمق استراتژیک کمی است، عنوان کرد: رژیم صهیونیستی دچار اختناق ژئوپلیتیک شده است و این رژیم بین کشورهای اسلامی و عربی قرار گرفته و هم اکنون توسط نیروهای مقاومت محاصره شده است.

وی افزود: آنچه که هم اکنون برای اسرائیل مهم است ایجاد فضای حیاتی است؛ رژیم صهیونیستی سعی می کند تحرکات خود را در منطقه افزایش دهد تا بتواند فضای حیاتی خود را گسترش دهد و از این فضا برای پیش برد اهداف و راهبردهای خود استفاده کند؛ محور مقاومت نیز باید در این زمینه بسیار جدی عمل کند و پاسخ مناسبی به رژیم صهیونیستی دهد.

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: سید حسن نصرالله در خصوص اقدامات رژیم صهیونیستی عنوان می کند که این فعالیت ها از یک سو به دلیل مسئله انتخاباتی است به این معنی که نتانیاهو به دلیل نزدیکی انتخابات ۱۷ سپتامبر تحت فشار است و بر همین اساس می خواهد به واسطه این حملات فعالیت انتخاباتی انجام دهد.

وی با تأکید بر اینکه سید حسن نصرالله از سوی دیگر حملات رژیم صهیونیستی را بسیار خطرناک می داند، عنوان کرد: انگیزه های انتخاباتی برای نتانیاهو بسیار مهم است و او سعی می کند با استفاده از تحرکات نظامی به منظور از پیشه گرفتن از رقبای خود فعالیت انتخاباتی خود را پیش ببرد.

عرب با اشاره به اینکه نباید اجازه تحرکات و ایجاد فضای حیاتی به رژیم صهیونیستی بدهیم، اظهار کرد: ما باید در لبنان، سوریه و جاهای دیگر به سمت فرمول بازدارندگی ارتقا یافته پیش برویم.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: اسرائیل گمان می کند که با حملات صورت گرفته می تواند فضای حیاتی برای  خود ایجاد کند و همچنین سطح تنش های ایران و آمریکا را افزایش دهد و در کنار آن تصور می کند در راهبرد فشار حداکثری آمریکا در قبال ایران می تواند نقش ایفا کند.

وی بیان کرد: این مسئله در انتخابات مورد نیاز نتانیاهو است و می تواند اینگونه ادعا کند که نه تنها توانسته ام امنیت را برای جامعه اسرائیل به ارمغان بیاورم؛ بلکه به بالاترین میزان همسویی و همگرایی با آمریکا در منطقه و علیه محور مقاومت دست پیدا کرده ام.

عرب در پایان خاطر نشان کرد: اینکه آمریکا پس از ساقط شدن پهبادش توسط جمهوری اسلام ایران وارد تنش نظامی با ایران نشد و همواره از این امر پرهیز می کند این یک پیام بزرگ به منطقه دارد که آمریکا به نفع متحدین خود اعم از اسرائیل و کشورهای عرب وارد جنگ با ایران نخواهد شد.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true