×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ فروردین - ۱۴۰۰  
true
false

مخدره باهنر گفت: با پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی، زن ایرانی در جهان، پرچمدار انقلاب اسلامی شد، فعالیت سیاسی انجام داد، وارد میدان عِلم شد؛ در حالی که حجاب، وقار، متانت اسلامی، عفاف، دین و تقوای خود را حفظ و مدارج علمی زیادی را طی کرده است.

به گزارش ناب نیوز؛ مخدره باهنر در گفتگو با خبرنگار ما؛ ضمن گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی در خصوص نقش زنان در پیروزی انقلاب گفت: حضور بانوان در تمامی مراحل انقلاب حضوری زنده و فعال بوده است و اگر پشتیبانی و حمایت بانوان کشور در دوران انقلاب و دفاع مقدس نبود، این پیروزی ها به دست نمی‌آمد.

خواهر شهید باهنر با بیان اینکه به عنوان مثال اگر مادر یا همسری با انقلاب سازگار نبود و آن را نمی‌پذیرفت، جوانان آنها نیز به رفتن، تشویق نمی شدند و انقلاب اسلامی واقع نمی شد، ادامه داد: جوانان برای حضور در صفوف انقلاب و خیمه های دفاع مقدس به مادر و همسری نیاز داشتند که مشوق آنها باشد تا بتوانند در این راه جانفشانی کنند.

وی با تأکید بر اینکه حضور بانوان مشکل گشای دوران انقلاب و دفاع مقدس بود، عنوان کرد: امام راحل نیز فرموده اند” نقش اجتماعات زنان در پیروزی انقلاب از اجتماعات مردان زیادتر است”.

باهنر با اشاره به اینکه فعالیت بانوان در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همه زمینه ها رشد چشمگیری داشته است، ابراز کرد: رشد تحصیلات دانشگاهی ۳۰۶ برابر، سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه ورزش بانوان در رژیم پهلوی جایی نداشت و کمیته ورزشی بانوان فعالیت رسمی و ملی خود را به صورت رسمی در دهه ۶۰ آغاز کرد، افزود: رشته های فعال ورزشی در دوران قبل از انقلاب، هفت رشته و در حال حاضر ۳۷ رشته است.

خواهر شهید باهنر اظهار کرد: تعداد مربیان فعال در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۹ نفر و در حال حاضر این تعداد به ۳۵ هزار نفر رسیده است؛ همچنین تعداد داوران فعال قبل از پیروزی انقلاب ۷ نفر و هم اکنون این تعداد به ۱۶ هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد ورزشگاه های بانوان در دوران قبل از پیروزی انقلاب یک ورزشگاه بوده و این تعداد در حال حاضر به ۳۰ ورزشگاه رسیده است، تصریح کرد: فعالیت های سازمان های مردم نهاد و نهادهای خیریه در سال ۱۳۹۷ بیش از دو هزار و ۷۰۰ مورد مربوط امور زنان بوده که در استان ها بوده است؛ در حالی که قبل از انقلاب فقط فعالیت‌های زیرزمینی ضد رژیم شاه انجام می شد.

باهنر در خصوص فعالیت و رشد چشمگیر بانوان کرمانی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: فرقی بین استان های ایران اسلامی از لحاظ پیروزی و انقلاب نیست؛ چرا که همه ما یک رهبر، یک مذهب را داشته و داریم و با وقوع جنگ تحمیلی نیز همه ایرانیان وظیفه داشتیم که با اتحاد نگذاریم، ضربه ای به انقلاب و کشورمان وارد شود که در این زمینه نیز کرمان سهم بسزایی داشته و دارد.

خواهر شهید باهنر تأکید کرد: زن ایرانی در جهان، پرچمدار انقلاب اسلامی شد، فعالیت سیاسی انجام داد، وارد میدان عِلم شد؛ در حالی که حجاب، وقار، متانت اسلامی، عفاف، دین و تقوای خود را حفظ و مدارج علمی زیادی را طی کرده است.

این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه عضو اصلی خانواده مادر است بچه‌ها از مادر تأثیر بیشتری می‌پذیرند؛ حال اگر مادر از غرب تأثیر بپذیرد خانواده متزلزل و نابود می شود، ادامه داد: زن وقتی با ثبات شد و از آگاهی‌های سیاسی برخوردار می شود کسی نمی تواند به او زور بگوید یا حق او را پایمال کند.

وی افزود: امام راحل فرموده است” قرآن کریم انسان ساز است، و زن ها نیز انسان ساز. وظیفه زنها انسان سازی است. اگر زن های انسان ساز از ملت ها گرفته بشود، ملت ها به شکست و انحطاط مبدل خواهند شد، شکست خواهند خورد، منحط خواهند شد”.

باهنر ابراز کرد: دستور امام راحل به زنان چنین است” شماها در تحصیل کوشش کنید که برای فضایل اخلاقی، فضایل اعمالی مجهز شوید. شما برای آتیه مملکت ما جوانان نیرومند تربیت کنید”.

خواهر شهید باهنر تصریح کرد: ایشان بیان کرده اند که در بعد اجتماعی زنان باید همه صحنه ها و میدان ها را آن قدر که اسلام اجازه می دهد، وارد شوید؛ در بعد سیاسی همان طور که مردها باید در امور سیاسی دخالت و جامعه خود را حفظ کنند؛ زنان نیز باید دخالت کنند و آنها را حفظ کنند و در بعد فرهنگی مانند آقایان باید در همه زمینه های علمی و فرهنگی مشغول باشید.

این فعال فرهنگی در رابطه با توصیه شهید باهنر در جهت حفظ آرمان های انقلاب عنوان کرد: ما خانواده ای سیاسی و مذهبی بودیم و پدرم نیز تا آخرین روز عمر خود از انقلاب و امام راحل دفاع و پیروی می کرد و به همین دلیل معمولا پدر ما را نصیحت می کرد.

وی ادامه داد: به یاد می آورم که پدرم اجازه نمی داد که دخترانش به مدرسه بروند و تحصیل کنند به این دلیل که در آن زمان احتمال بی حجابی و حضور معلم های مرد بود؛ من فرزند آخر خانواده بودم که با وساطت شهید باهنر به شرط حفظ دین و حجاب به مدرسه رفتم تا دیپلم بگیرم.

خواهر شهید باهنر در پایان خاطر نشان کرد: در دو سال پس از پیروزی انقلاب که شهید باهنر زنده بود در رأی گیری ها از او کمک می خواستیم.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true