×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ سید حسین صابری در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به اینکه کمتر از یک ماه دیگر تا آغاز مجلس یازدهم و به دست گرفتن یکی از ارکان سه گانه کشور  توسط منتخبین باقی مانده است، گفت: این مجلس نسبت به مجلس فعلی و مجالس قبل تر جوان تر است و منتخبین دارای تحصیلات بیشتر و با تنوع تخصص‌ها هستند.

منتخبین مجلس یازدهم دارای روحیه انقلابی بیشتری هستند

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان ادامه داد: تعداد زیادی از منتخبین مجلس یازدهم به ظاهر تجربه اجرایی و تقنینی ندارند و یا کمتر در این عرصه فعالیت داشته اند؛ آنان دارای روحیه انقلابی بیشتری هستند و گفته می شود که منتخبین مجلس یازدهم جزء منتقدان دولت فعلی هستند.

وی با بیان اینکه آرایش سیاسی مجلس یازدهم انقلابی، اسلامی و پرتحرک خواهد بود، ابراز کرد: اکثریت نمایندگان منتخب در مجلس پیش رو انقلابی هستند که به جای اکثریت اصلاح طلب و کارگزاران قرار می گیرند.

مجلس یازدهم با مجموعه ای چالش های متعدد مواجه است

این فعال سیاسی افزود: نمایندگان منتخب مجلس یازدهم با شعارهای مردمی و خدمتگزاری رأی آورده اند و در نتیجه توقعات و انتظارات زیادی از آن می‌رود؛ این مجلس با مجموعه ای از چالش های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی روبه رو است.

صابری بیان کرد: منتخبین مجلس یازدهم در حالی این قوه را تحویل می گیرند که دولت و جامعه با مشکلات عدیده اقتصادی، تحریمی و پس از کرونایی روبرو هستند و اوضاع اقتصادی با تورم بالا و بدهی فراوان ناشی از اوراق قرضه مواجه است که سالیان سال باید بدهی تصمیمات قبلی ها را بپردازند.

رفتار با کشورهای بیگانه واستعمارگر در مجلس آینده پیچیده خواهد بود

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان تصریح کرد: دولت کار جدیدی را که ظاهراً قانونی است آغاز کرده و این اقدام آثار خاصی را در پی خواهد داشت؛ فروش شرکت‌ها و موسسات اقتصادی دولت، بانک ها، سازمان تأمین اجتماعی موضوعی است قانونی و به عنوان یک برگه برنده دولت است که آثار عدیده و پیچیده آن را در دولت بعدی و همراه با مجلس یازدهم نمایان خواهد شد.

وی اظهار کرد: به نظر می رسد که با توجه به ویژگی های نمایندگان دوره یازدهم، نوع تعامل و رفتار کشورهای بیگانه و استعماری متنوع و پیچیده خواهد بود که مقابله با آن درایت خاصی را می طلبد.

رشد بادکنکی بورس، مسکن،خودرو و نرخ ارز از ابهامات جدی مجلس یازدهم است

این فعال سیاسی با تأکید بر اینکه رشد بادکنکی و غیرقابل قبول بورس، مسکن، خودرو و نرخ بالای ارز از ابهامات جدی این دوره است که هوشمندی خاصی را می طلبد، عنوان کرد: در آستانه شکل‌گیری این مجلس چند موضوع مطرح است و می‌گویند مجلس یازدهم منتقد دولت فعلی است.

صابری ادامه داد: هرچند منتخبین ابهامات زیادی در عملکرد دولت دارند ولی موضع‌گیری‌ها را نباید بر اساس درک شرایط حساس و ویژگی زمان دانست؛ نقد سازنده، همراهی منطقی و تلاش جمعی در حل مشکلات از ضروریات این زمان است.

جامعه پساکرونایی نیازمند شدید آسایش و آرامش است

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه جامعه پسا کرونایی نیازمند شدید آرامش و آسایش است، گفت: تأمین هر دو و همزمان آن کار دشواری است ولی باید به سمت تأمین آن حرکت کرد.

وی افزود: مشکل اصلی جامعه تأمین نسبی معیشت است و تأمین معیشت و بهبود اوضاع اقتصادی نیاز شدید به آرامش دارد و آرامش مورد انتظار در سایه تعامل و همکاری سازنده و رفع مشکلات با حفظ اصول به دست می آید.

رسالت اصلی مجلس یازدهم اصلاح و نظارت بر قوانین است

این فعال سیاسی تأکید کرد: وظیفه و رسالت اصلی مجلس و خاصه مجلس یازدهم وضع و اصلاح قوانین و نظارت بر اجرای آن است که نابسامانی های فعلی ناشی از ضعف نظارت دقیق و عملی است که به نظر می رسد در طول ۴۰ سال گذشته قوانین متعدد و یکبار مصرف فراوانی تصویب شده و بعضا زمینه اجرایی پیدا نکرده است.

صابری با اشاره به اینکه مجالس به وظیفه مهم نظارتی خود ضعیف عمل کرده اند، ابراز کرد: مشکلات عدیده، سوء استفاده‌های کلان، رانت خواری ها و اختلاس ها، جناح گرایی و باند بازی های ناشی از نبود نظارت صحیح بر کار به وجود آمده که باید در دستور کار جدی مجلس یازدهم قرار گیرد.

لزوم بازنگری قوانین در حوزه جهش تولید در مجلس آینده

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان در خصوص اولویت های مجلس یازدهم اظهار کرد: بازنگری و اصلاح قوانین جاری و رفع موانع دست و پاگیر تولید و اداری به منظور فراهم کردن زمینه ای در راستای در جهش تولید در اولویت اول باید قرار گیرد.

وی تصریح کرد: پس از اصلاح قوانین، نظارت دقیق بر اجرا همراه با حفظ استقلال قوا و حمایت از مدیریت اجرایی در اولویت بعدی باید اتخاذ شود و پرهیز از مماشات و اعمال قاطعیت در برخورد با تخلفات و سوء استفاده‌های کلان اقتصادی ضرورت جدی مجلس یازدهم باید باشد.

مجلس یازدهم باید انقلابی و عدالت محور باشد/ منتخبین بر وحدت و همدلی تلاش کنند

این فعال سیاسی با تأکید بر اینکه مجلس یازدهم باید مجلسی اسلامی، انقلابی، ولایتمدار، خداترس و عدالت محور باشد، عنوان کرد: ملاک قرار دادن ویژگی های یاد شده می تواند مشکلات را حل کند.

صابری خطاب به منتخبین مجلس یازدهم اظهار کرد: نمایندگان مجلس پیش رو باید نسبت به حفظ وحدت، همدلی و همراهی یکدیگر تلاش کنند و تفاهم جدی و به دور از هوای نفس و خودخواهی در شکل گیری هر چه سریع‌تر هیئت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی مجلس مد نظر نمایندگان مردم باشد.

همراهی با دولت فعلی توأم با نظارت دقیق بر کارکردهای دولت مد نظر مجلس یازدهم باشد

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان کرمان ادامه داد: همراهی با دولت فعلی توأم با نظارت دقیق بر کارکردهای دولت به جای برخوردهای حذفی و تغییرات در طول یک سال باقی مانده عمر دولت دوازدهم و ارتباط بیشتر با مردم در مناطق و تعامل با مدیران اجرایی در شهرستان‌ها از جمله موارد دیگری است که باید مورد توجه منتخبین قرار گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:  منتخبین مجلس یازدهم باید فرصت‌ها، امکانات و نارسایی های موجود در استان و حوزه انتخابیه خود بررسی و در راستای حل مشکلات اقدام کنند؛ همچنین اجرایی نمودن مطالبات و توصیه‌های رهبری و فلسفه نامگذاری های سالیان متوالی خاصه نامگذاری های اقتصادی را در اولویت های کاری خود قرار دهند و در ولایت‌پذیری در تمامی زمینه ها مطیع امر رهبر معظم انقلاب باشند.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true