×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

آئین سیاسی- عبادی نماز جمعه ظهر امروز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

 

به گزارش ناب نیوز؛نماز جمعه نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

خطیب نماز جمعه کرمان: رهنمودهای امام راحل در جامعه اسلامی همواره باید جاری باشد

حجت‌الاسلام و المسلمین علی توکلی خطیب نماز جمعه شهر کرمان ظهر امروز در آئین سیاسی و عبادی نماز جمعه در جمع مردم و مسئولین شهر کرمان با بیان اینکه تقوای ذاتی باید تحصیل شود و لازمه رسیدن به تقوا این است که انسان مراقب اعمال خود باشد.

وی با بیان اینکه صبر و تقوا در برابر گناهان موجب می شود که آدم در همین دنیا پاداش خودش را بگیرد، ابراز کرد: برخی اوقات عبادات ما از کیفیت لازم برخوردار نیست و از خدا خواستاریم که چند برابرآن به ما پاداش دهد.

خطیب نماز جمعه کرمان  عنوان کرد: اگر کسی قصد دارد به مقامات بالا برسد و سیر و سلوک داشته باشد باید از داخل خانواده اقدام کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین توکلی اظهار کرد: برخی از مشکلات کشورمان داخلی است و نمی توان استکبار جهانی را مقصر دانست؛ سوء مدیریت و ناکارآمدی مواردی موجب شده است تا کشور با مشکل رو به رو شود.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه تقوا بدون صبر به وجود نمی آید، تصریح کرد: عملکرد خود فرد از هر چیزی مهم‌تر است و باید به رفتار و گفتار خود بیشتر توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه رعایت و استفاده از بیت المال از جمله مواردی است که تقوا خود را بروز می دهد، اذعان کرد: چنانچه در برخی موارد می شنویم افرادی بیت المال را حیف کرده اند نشان دهنده بی تقوایی است.

خطیب نماز جمعه کرمان عنوان کرد: امام خمینی (ره) همواره اصرار داشتند که مسئولین دچار خوی اشرافی گری و کاخ نشینی نشوند؛ راه و خط فکری امام(ره) برای برهه‌ای از زمان نیست و این رهنمودها همواره هم باید در جامعه اسلامی ما جاری باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین توکلی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود تأکید داشتند که روحیه مقاومت خود را حفظ کنیم و هزینه مقاومت نکردن بیش از مقاومت کردن است و دشمن خواستار این است که مردم و جوانان را در فضای غبارآلود مأیوس کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه کشور امروز نیازمند مدیران جهادی و انقلابی است، ابراز کرد: در شرایط جنگ اقتصادی باید سبک زندگی خود را تغییر دهیم‌ و هر چقدر که مجلس و دولت برنامه‌ریزی کنند بدون همدلی و همراهی مردم بی‌فایده است.

امام جمعه نودژ منوجان:راه عبور از مشکلات معیشتی؛ تمرکز مسئولین بر اقتصاد و پرهیز از حواشی است

حجت الاسلام و المسلمین رضا احمدی نیک امام جمعه بخش آسمینون (نودژ) منوجان در خطبه های نمازجمعه گفت : لزوم تمرکز مسئولین بر اقتصاد و پرهیز از حواشی راه عبور از مشکلات اقتصادی و معیشتی است.

وی افزود: مسله مهم امروز جامعه مسئله اقتصاد است گرچه مسائل فرهنگی و امنیتی هم مهم هستند اما در این برهه مسائل اقتصادی و معیشتی مهم تر است و لزوم تمرکز مسئولین بر اقتصاد و پرهیز از حواشی راه عبور از مشکلات اقتصادی و معیشتی است.

احمدی نیک در تبیین رهنمودهاى مقام معظم رهبرى درمراسم سالروز رحلت امام خمینی (ره)و دیدار با مسئولان نظام بیان داشت :خصوصیت بارز و حیاتی امام (ره) «مقاومت و ایستادگی در برابر موانع و مشکلات» بود. مقاومت یعنی انتخاب راه صحیح، آغاز حرکت در این راه، مبارزه با موانع و مشکلات و ادامه ی راه حق بدون انصراف یا توقف.

احمدی نیک تاکید داشت :امام بزرگوار برخلاف تفکر غلطی که می گوید «فایدهای ندارد» و یا «نمیتوانیم»، مقاومت در برابر گردن کلفت های دنیا را امری ممکن می دانست و بر اساس همین مبنا، در دوران نهضت اسلامی و همچنین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در برابر فشارها ایستادگی کرد.و بعد از امام (ره) مقام معظم رهبری هم همان راه را با قدرت ،شجاعانه امیدوارانه ،مبتکرانه ،عاقلانه و خردمندانه ادامه دادند و این مقاومت و ایستادگی ملت و رهبران ایران اسلامی ،تبدیل به یک مکتب ،اندیشه ، نقشه راه و الگوی کشورها و ملت های مسلمان شده است.

خطیب جمعه نودژ گفت: گرچه مقاومت هزینه دارد ؛سختی دارد اما هزینه آن به مراتب از سازش و تسلیم کمتر است .امروز نمونه های فراوان برکات و ثمرات مقاومت در دنیا و به خصوص در منطقه ،چه از جهانی شدن روز قدس و چه تقویت جبهه مقاومت و پیروز ی آن ها و در ماندگی رژیم صهیونیستی و در واقع «دکترین مقاومت خمینی» ، شاهرگ های سیطره ی غرب و آمریکا را هدف گرفته است.

امام جمعه نودژ مطرح کرد : ضرورت دارد مسئولان اجرایی و به خصوص دستگاه دیپلماسی کشور در مقابل عقب نشینى ظاهری كاخ سفید و عملیات فریب دشمن هوشیار و آگاه باشد چرا که از یک سو از مذاکره با شروط ۱۲گانه حرف می زند و از سوی دیگر از مذاکره به دون پیش شرط سخن می گوید از سوی تهدید می کند و ملت ایران را تروریست می خواند و از سوی دیگر می گوید ما به دنبال براندازی نظام نیستیم همه این ها نقشه برای عقب راندن و تسلیم ملت ایران و فریب مسئولان است تا دو قطبی مذاکره و نفی مذاکره را درست کند و در نهایت نقاط قوت ما را تعطیل کند.

امام جمعه موقت ریگان: اقتدار ایران آمریکا را مجبور به عقب نشینی کرد/آمریکا امروز به جایی رسیده التماس مذاکره می کند

حجت الاسلام جعفر ریگانی در خطبه های این هفته نماز جمعه ریگان با بیان اینکه دشمن در بین مسلمانان رخنه کرده و نیز دودستگی ایجاد کرده و مسلمانان را روبروی هم قرار داده،اظهار داشت:این دودستگی که از طرف غرب تبلیغ و تشکیل شده در بین مسلمانان ، مقام معظم رهبری بارها مسلمانان را به اتحاد و همبستگی سفارش کردند.

امام جمعه موقت ریگان در ادامه با بیان اینکه صنایع دستی در هر کشور و شهر بیانگر هنر، قدرت، فرهنگ و عظمت آن،کشور و شهر است،افزود:مبادله یک صنایع موجب نوعی ارتباط فرهنگی میان جوامع گوناگون می باشد.

وی تصریح داشت:صنایع دستی راهی برای ورود به دنیای اقوام و ملت های دیگر است و توسط صنایع دستی یک شهر و کشور میشود فرهنگ و آداب آن کشور را به ملت های دیگر انتقال داد.

ریگانی در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن روز صنایع دستی ،بیان کرد:از میراث فرهنگی این شهرستان تقاضا میشود با توجه به موقعیت جغرافیایی و بعضی از مواد اولیه ای که به آسانی در این شهرستان بدست می آید زمینه را برای هرچه بهتر و برگزاری جشنواره صنایع دستی در ریگان که افراد علاقه مند هنر خود را به نمایش بگذارند فراهم نمایید.

ایشان اشاره داشت به توافقنامه برجام و اظهار داشت:دولت خبیث آمریکا تمام آن معاهدات را زیر پا گذاشت و به تعهدات خود عمل نکرد و از این پیمان خارج شد.

خطیب جمعه ریگان عنوان داشت:بعد از خارج شدن آنها ازبرجام، آمریکا مجددا اعلام توافقی جدید را کرده تا بخواهد ایران را به زانو بزند اما به فضل الهی این تهدید آمریکا امروز به جایی رسیده است که التماس مذاکره می کنند.

حجت الاسلام ریگانی با بیان اینکه این اقتدار ایران است که آمریکا را مجبور به عقب نشینی کرده ،تصریح کرد: آمریکایی ها باید بدانند ،نظام جمهوری اسلامی مثل گذشته در مقابل شما ایستادگی خواهد کرد .

وی در ادامه افزود:دشمن امروز از زمین و هوا تبلیغات فرهنگی و مبارزه اقتصادی و سیاسی را بر علیه ما به پا داشته است.

امام جمعه موقت ریگان درپایان بیان داشت:دشمن متوجه شده حوزه های علمیه و روحانیون سربازان مقام معظم رهبری می باشند،استکباراز تمام تبلیغات و کارها جهت کم رنگ کردن جایگاه روحانیت در بین مردم استفاده میکند اما بدانند که این مردم راه خود را به درستی انتخاب کرده اند و این وصله ها به این سربازان نظام نمی چسبد و بلکه در مسیر خدا و قران تا مرز شهادت پیش میروند و این عمامه هایشان کفن هایشان خواهد بود.

امام جمعه رفسنجان: مقاومت درست ترین راه است/ در تجمع مس سرچشمه شاهد فعالیت عمله های استکبار بودیم

حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی، حدود و مقررات  و اصلاح ذات البین ، به فرمایشات رهبر انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر و توصیه ایشان در خصوص توجه به سیل زدگان اشاره کرد و اظهار داشت: سیل زدگان را نباید فرموش کرد به ویزه در خوزستان که الان دمای هوا به ۴۸ درجه می رسد.

وی افزود:  مسئولان باید بیشتر پاسخگو باشند قبل از عمل حرف می زنند و عمل کردن را به تاخیر می اندازند هنوز در زلزله سرپل ذهاب دولت به وظیفه اش عمل نکرده اما می گویند ما تمام کردیم ، مردم می گویند به ما وعده کمک های بالاعوض و تسهیلات داده شده اما خبری نیست آیا به این دروغ نمی گویند؟ چرا باید اینگونه معامله ای با مردم شودو کار ارزشمند ملت که در امداد رسانی حماسه آفریدند نادیده گرفته شود؟

رمضانی پور ادامه داد: لااقل از هلال احمر و کمیته امداد می خواهیم که کارهایی که انجام شده را به مردم اعلام کنید بنیاد مسکن به مردم بیان کنند تا مردم تشویق شوند تا دوباره کمک کنند این ظلم بزرگی است، مسئولان به وظیفه یشان عمل کنند و از پول بیت المال دریغ نکنند تا اینکه رهبر انقلاب مجبور نشود که دوباره بفرمایند.

وی در ادامه بیان داشت : طرح ترفیع گنبد امام حسین از افتخارات ما کرمانیهاست که ساخته شده و در هفته های اتی ارسال می شود ، از ستاد عتبات عالیات شهرستان رفسنجان تقدیر می کنیم که کارهای خوبی انجام شده اما کافی نیست باید کمک کنیم تا از این سفره ی امام حسین که انداخته شده بهره گیریم.

خطیب جمعه رفسنجان همچنین از حضور آگاهانه و حماسی مردم رفسنجان در نماز عید سعید فطر و تلاش نیروهای نظامی و انتظامی و راهنمایی و رانندگی در برقراری نظم و امنیت این مراسم قدردانی نمود.

حجت الاسلام رمضانی پور در ادامه با بیان اینکه دکترین مقاومت از دیدگاه امام راحل شاهرگ های سیطره غرب و امریکا را هدف قرار داده است اظهار داشت: امام راه صحیح را انتخاب کردند و در مقابل تفکر غلطی که تحصیل کرده های غربی دارند و می گویند ما نمی توانیم در برابر کشورهای غربی بایستیم ایستادگی کردند.

وی افزود: این تفکر غلط اگر کم هم هست اما میدان دارد در فضاهای مجازی فرافکنی می کنند و حرف های باطل خود را طرح می کنند ، این حرف های امروز زمان امام و قبل از انقلاب هم می گفتند اینها عمله های استکبار هستند که در همین رفسنجان نیز حضور دارند، در تجمع مس خبرها بصورت لحظه ای در شبکه های آن طرف آبی منتشر می شد توسط همین عمله های استکبار که بچه های شهر ما هستند سر سفره ی پدر و مادر شان می نشینند و خدمت به استکبار می کنند.

رمضانی پور تصریح کرد: امروز رهبر هوشمند نظام، مقاومت را که درست ترین راه است را ادامه دادند، به فرمایش ایشان ما ایستادگی را صادر نمی کنیم بلکه کشورهای منطقه از ما الگو میگیرند طبیعی است نظام اسلامی امده است که الگو بشود .

وی خاطر نشان کرد: معامله ی قرن هرگز عملی نخواهد شد باید راه مقامت ادامه دهیم، برخی کشورهای عربی همچون عربستان، بحرین و امارات که به فلسطینیان خیانت کردند کنفرانس اسلامی در مکه محلی برای تصمیم گیری علیه فلسطین شد.

رمضانی پور بیان داشت: هزینه ی مقاومت بسیار کمتر از سازش است این مهم را بارها رهبر انقلاب فرمودند باید گوش کنیم و عمل کنیم ، سازش ذلت و خفت را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به عقب نشینی حکام کاخ سفید و ضرورت هوشمندی مسئولان نظام نسبت به عملیات فریب دشمن تصریح کرد: حقه ی دیگری است که آمریکاییها بگویند ما پیش شرطی نداریم اشکال ندارد اما این را هم بگویند که شما چه پیش شرطی دارید برای مذاکره و انها را بپیذیرند.

رمضانی پور خاطر نشان کرد: آمریکاییها می خواهند از راه قلدری مذاکره را تحمیل کنند و نیرنگ دیگری است، تعجب می کنم از برخی ساده لوح ها در بدنه دولت که فکر می کنند امریکاییها راست می کنند برای نجات امدند چه فکر غلطی دارند.

وی بیان داشت: حکام آل سعود به یک تشر رهبر انقلاب بند نیستند فکر می کنند در برابر قدرت ایران اسلامی عددی هستند شماره می دهند که با آن ها تماس گرفته شود.

خطیب جمعه رفسنجان بیان داشت: جنگ تمام عیار اقتصادی با وادادگی مسئولان عجین شد و این اوضاع معیشتی را بر ملت متحمل کرد الان باید جمهوری اسلامی پیش شرط از سوی رهبر انقلاب بگذارد بعد مذاکره انجام شود.

رمضانی پور تصریح کرد: پروژه ۲۰۳۰ برای اموزش و پرورش طراحی و اجرا شد و پروژه ۲۰۴۰ برای دانشگاهیان، رهبری از وضع جهش علمی راضی نیستند یعنی اینکه پیشرفت های لازم نداریم، دانشگاهیان باید دقت کنند اساتید مقالات قابل ارائه و دارای وزن علمی چاپ کنند و بهانه دست دشمنان ندهند .

خطیب نماز جمعه رودبار جنوب: رمز ماندگاری امام راحل (ره)مقاومت بود

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خطیب نمازجمعه این هفته رودبارجنوب گفت: بعضی از کشورهای عربی در اجلاسیه اخیرشان در یک اقدام مضحک برای مذاکره با ایران پیش شرط گذاشتند ما پیش شرطهای آمریکا شیطان بزرگ را عددی حساب نمیکنیم شما که جیره خوار و نوکر آمریکا هستید.

وی ادامه داد: علت و رمز ماندگاری امام راحل (ره)مقاومت بود امروزه مقاومت برون مرزی شده و در بیرون از مرزها الگو برداری شده است.

خطیب نماز جمعه رودبارجنوب بیان داشت: کشورهایی مانند آل سعودکه در مقابل استکبارجهانی سازش کردند و کوتاه آمدند هزینه هنگفتی را به استکبار می دهندحتی به آنها توهین می کنند و لقب گاو شیرده به آنها میدهند.

وی ادامه داد: اینکه آمریکایی ها اخیرا از ۱۲ شرط خود کوتاه آمدند و حاضر شدند بدون پیش شرط مذاکره کنند به خاطر مقاومت بود.

حجت الاسلام رئیسی افزود: توصیه ای که مقام معظم رهبری(مدظله) اخیرا دوباره به مسئولین تذکر دادند مسئله اقتصاد و معیشت مردم است هرچند فرهنگ و امنیت دارای اهمیت ویژه ای است اما اقتصاد بر آنها اثر بسزایی دارد.

وی بابیان اینکه صنایع دستی نشان از تمدن و پیشینه هرکشور است که به هر کشور و شهر بها و ارزش می دهد،اظهار داشت: این هنر در کشور و منطقه ما زبانزد عام و خاص است.

امام جمعه فهرج: طرح معامله قرن به ثمر نخواهد نشست

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فهرج در خطبه اول نماز جمعه امروز به برخی از موارد ضرردهنده زندگی فردی و اجتماعی انسانها پرداخت و بیان داشت: یکی از چالش ها عدم همت کافی بین افراد برای انجام امورات است و یک مؤمن باید کار را با دیدگاه به آینده انجام دهد و نباید در حین و شروع آن ناامیدی در وجودش ایجاد شود.

وی در همین رابطه به صحبت های حضرت آقا اشاره و اظهار داشت: با ظرفیت و نیروی انسانی موجود، نمیتوانیم و شدنی نیست در مسائا اداره کشور حرف غیرمنطقی و غلطی است و همان گونه که حضرت آقا فرمودند ما از شاگردی ابایی نداریم لیکن با همت و تلاش به دنبال رشد و پیشرفت هستیم.

امام جمعه فهرج در ابتدای خطبه دوم به عقب نشینی آمریکا از مواضع اخیر خود برای نشستن پای میز مذاکره اشاره و بیان داشت: به زبان آوردن این جملات و کلمات از کشوری که دشمنی آن برای ما ثابت شده است، القای شبهه افکنی در سطح جامعه برای تغییر نظر و دیدگاه مردم است.

این مقام مسئول با بیان اینکه کلام صریح حضرت آقا ممنوع بودن مذاکره با آمریکا تحت هر شرایطی است افزود: کشورهای اروپایی و آمریکا به این نتیجه رسیدند که آینده ای ندارند و دوگانگی که در برخورد از خود بروز میدهند نشانه همین مسئله است.

حجت الاسلام ابراهیمی مقاومت و ایستادگی در برابر مشکلات را بر طبق بیانات مقام معظم رهبری از خصوصیات بارز حضرت امام «ره» دانستند و تصریح کرد: مسئولین باید این نکته را مدنظر قرار دهند که مشکلات و موانع بدون توجه به بیرون در درون کشور حل شوند تا قدرت بازدارندگی بیشتر شود.

وی افزود: ما طی سالهای اخیر در بحث مذاکره با آمریکا این را تجربه کردیم که در صورت گذشت از برخی مسائل، نه تنها پیشرفت نکردیم و چیزی به دست نیاوردیم، بلکه سرخورده شدیم و توهین شنیدیم.

خطیب جمعه فهرج در ادامه به خیانت عربستان و بحرین نسبت به مسئله فلسطین و معامله قرن اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح به ثمر نخواهد نشست و این دو کشور اگر شب و روز اقدام به نوشتن و اجرای مصوبه علیه فلسطین نمایند مطمئن باشند تا مردم فلسطین نخواهند تلاش های آنها جز اتلاف وقت ثمره ای نخواهد داشت.

امام جمعه موقت نرماشیر: مقاومت موجب عقب نشینی دشمن می شود

حجت الاسلام والمسلمین زابلی زاده امام جمعه موقت شهرستان نرماشیر مردم را به ادامه تلاوت روزانه هر جز قرآن کریم فرا خواند و گفت: طاعات و عبادات خاص در شب ها و سحرهای ماه مبارک رمضان را مختص همین ماه نگذاشته و در طول سال اعمال و فعالیت های نیک و صالح را نیز ادامه دهیم.

خطیب نمازجمعه با بیان حدیثی از امام سجاد (ع) نشانه های مومن در پنج مورد عنوان کرد و اظهار داشت: اولین علامت و نشانه مومن ورع در خلوت می باشد که این صفت یعنی دوری از شبهات و نیافتدن دردام محرمات که در خلوت هم معصیت خدارا انجام ندهد.

وی داشتن درآمد کم هم صدقه دهد که دادن صدقه و انفاق مانند جدا کردن سرشیطان از بدن است  را دومین نشانه دانست و بیان کرد: اهمیت صدقه برکات صدقه و انفاق کردن اعم دوری بلا ، شفای بیمار ، افزایش مال انسان و … می باشد.

این مقام مسئول  افزود: صبر هنگام مصیبت، بردباری هنگام خشم و عصابنیت و راستگویی هنگام ترس را از جمله علامت ها دانست.

امام جمعه موقت شهرستان نرماشیر با اشاره به سالروز یورش رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه ابراز کرد: رژیم پهلوی همواره  به دنبال این بود که هرجا مراسمی برای اهل بیت یا انقلاب برگزارمیشدخلل ایجادکند و طلبه هایی که درمدرسه فضیه  ضمن یادبود شهدای ۱۵ خرداد باهدف تظاهرات برای انقلاب دورهم جمع شده بودند که نیروهای رژیم پهلوی مانع از انجام راهپیمایی و خروج طلاب ازمدرسه که منجربه دستگیری و شکنجه طلاب شد انجامید.

حجت الاسلام و المسلمین زابلی اظهار کرد: شعار سال با عنوان رونق تولید نامگذاری شده است و مردم با روی آوردن به صنایع دستی ، توانایی و هنرهای خود برای دوری از اتلاف وقت و زمان شناسی که در این روزها نیازدرخت داران خرما به وجود طناب های به نام چیلک برای بستن خوشه های خرما را به مردم متذکر شدند.

این مقام مسئول با ااشره به سخنان رهبری در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) عنوان کرد: راز وسیر تداوم جاودانه جاذبه بی نظیر امام (ره) مختصات شخصی و موهبت های خدادادی ایشان است.

وی با بیان اینکه جاذبه امام راحل  نه تنها برای ملت ایران بلکه برای سایر ملت ها نیز بود ، ابراز کرد: این جاذبه درس مقاومت و ایستادگی را به ما آموخت تا در مقابل ظلم و ستمگری بایستیم و این درس و راه پرجاذبه ملت ها را بیش از پیش به خود جذب کرد که ملت ایران و مسئولین این جاذبه را در تمامی ابعاد (فرهمگی اقتصادی و ….) ادامه خواهند داد.

امام جمعه موقت نرماشیر افزود: محبت امام بین مردم نه تحمیلی بود نه تبلیغی و نه حتی تلقینی محبتی که باعث شد مردم امام را دوست داشته باشند کار خدا و محبت الهی است.

این مقام مسئول اظهار کرد: مقاومت موجب عقب نشینی دشمن می شود برخلاف تسلیم ، و هر جایی که تسلیم شدیم و برطبق و میل دشمن حرکت کردیم ضربه خوردیم که البته مقاومت و ایستادگی هم هزینه دارد اما هزینه تسلیم درمقابل دشمن بیشتر از مقاومت است.

امام جمعه موقت عنبرآباد:نقش صنایع دستی در رشد صادرات غیر نفتی کشور

حجت الاسلام حسین فضیلتی نیا امام جمعه موقت شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن توصیه به رعايت تقوای الهی گفت: یکی از دستاوردها و نتایج ماه مبارک رمضان، ایجاد تقوا است که لازم است این تقوا در طول سال استمرار داشته باشد؛ جوری که بعد از اتمام ماه مبارک هم، اجتناب از گناه و التزام به واجبات ادامه یابد.

وی افزود: انسان باید متوجه ارزش آنچه در ماه رمضان به دست آورده باشد،‌ انسان اگر از دارایی خود خبر نداشته باشد، در حفاظت از آن نیز جدیت نخواهد داشت لذا ممکن است این دارایی از دست او برود.

این مقام مسئول راز و نیاز با معبود، شب زنده داری، خواندن دعاها، رسیدگی به نیازمندان، صله‌رحم، نزدیکی به قرآن و عترت، را از جمله معنویت های به دست آمده در ماه مبارک رمضان برشمرد و افزود: تقویت باور دینی و ایمان، آشنایی بیشتر با دین، تمرین و ممارست، تلاوت قرآن کریم، شرکت در محافل مذهبی، شیطان شناسی و شناختن شیطان، حیله ها و وسوسه های او از جمله مواردی است که می تواند ضامن نگهداری معنویات بدست آمده در ماه مبارک رمضان باشد.

وی با تبریک عید سعید فطر گفت: اینطور نیست که عید فطر برای همه عید باشد؛ بلکه برای افرادی که عبادات و طاعات آنها مورد قبول خداوند قرار گرفته، عید است.

حجت الاسلام فضیلتی نیا عنوان داشت: نماز عید فطر، امروز در جهان به نماد و سمبل همبستگی و وحدت بین آحاد مسلمین تبدیل شده که اگر مسلمین با وحدت در مقابل دشمنان ظالم و زورگو ایستادگی کنند به پیروزی نهایی که غلبه بر دشمنان است دست می یابند.

وی افزود: اگر قصد ما این است که اسلام در همه جهان منتشر شود، باید راه مقاومت که همان راه مبارزه، صبر و استقامت است را پیشه کنیم.

امام جمعه موقت عنبرآباد اطاعت از ولی امر و اصل نظام را وظیفه‌ ای الهی دانست و گفت: درست است که امروز به واسطه عواملی، در شرایط آرمانی نیستیم اما باید توجه داشت به فرمایش امام راحل، وحدت و یکپارچگی در تبعیت از ولی فقیه رمز موفقیت کشور ما است.

وی با انتقاد از تروریست خواندن ملت ایران توسط رییس جمهور آمریکا گفت: ترامپ خواستار مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران بود، اما همان‌گونه که مقام معظم رهبری تأکید داشتند، ایران اهل مذاکره با استکبار نبوده و نخواهد بود فلذا آقا فرمودند: “مذاکره‌ی با آمریکا ممنوع است به‌خاطر ضررهای بی‌شماری که دارد و منفعتی که اصلاً ندارد.”

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای اینجور وانمود می‌کردند که اگر با آمریکایی‌ها دور میز مذاکره بنشینیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، اما از این ارتباطات نه تنها فایده‌ای عاید کشور نشد بلکه لحن آمریکایی‌ها تندتر و اهانت‌آمیزتر شد.

این مقام مسئول با اشاره به ۲۰ خرداد روز صنايع دستی گفت: بدون شک یکی از افتخارات هر کشوری، صنایع دستی و بومی آن کشور است که نمایشگر فرهنگ و تمدن مردم آن می باشد.

وی افزود: صنایع‌ دستی می ‌تواند روی رشد صادرات غیرنفتی کشور تاثیر بسزایی داشته باشد، زمینه اشتغال فراوانی را ایجاد کند و از سوی دیگر بستری برای معرفی بهتر و فراگیر فرهنگ و هنر ایران در داخل و خارج کشور باشد که نیاز به حمایت بیشتر در بخش های دولتی دارد.

حجت الاسلام فضیلتی نیا با تسلیت شهادت یکی از فرزندان عنبرآباد در نیروی انتظامی گفت: شهید محمد امین الله دادی از جوانان خوب و ارزشی بود که بدست کوردلان شرور به فیض عظیم شخادت نائل شد که ضمن تسلیت به محضر خانواده ایشان و مردم شریف شهرستان عنبرآباد از دستگاه های امنیتی و انتظامی درخواست می کنیم تا پیگیری، دستگیری و مجازات عوامل شهادت این جوان عزیز همت بگمارند.

وی در پایان ضمن تشکر از شورای شهر و شهردار محترم بابت شروع آسفالت خیابان های سطح شهر به روند مداوم این حرکت خوب توصیه کرد.

امام جمعه ارزوئیه: زمانی که مسئولین ناامید میشوند؛ ضربه اصلی را مردم می خورند

حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پور امام جمعه ارزوئیه ضمن تشکر از حضور پرشور مردم فهیم شهرستان در مراسمات ماه مبارک رمضان، این ماه را فرصتی مغتنم جهت بهره برداری دینی و منظم شدن برنامه ی دین دانست.

امام جمعه ارزوئیه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دکترین مقاومت خمینی را یک تفکر و راهبرد دانست و بیان کرد: امام با اندیشه ی مقاومت شاهرگ سیطره ی غرب و آمریکا را نشانه گرفتند.

وی با بیان اینکه حضرت امام از اول انقلاب و پس از پیروزی انقلاب بر موضوع ایستادگی و استقلال تاکید داشتند عنوان کرد: مسئولین باید در برابر مشکلات و فشارهای دشمن ایستادگی کنند، زمانی که مسئولین نا امید میشوند ضربه ی اساسی را مردم میخورند.

وی ادامه داد: زمانی که مسئولین زمینه ی تمسخر عام و خاص را آن هم بدون فکر و استراتژی تفکر به وجود می آوردند،گرا به دشمن می دهند.

حجت الاسلام نصرالله پور سخنان رهبر انقلاب را با با یک استراتژی و راهبرد جهت حل مشکلات مردم دانست و خاطرنشان کرد: در طول چند سال گذشته مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به همه ملت راهبرد اقتصاد می دهند که مشکل مردم اقتصاد و معیشت و سفره ی خالی مردم است که عده ای آن را آجر کرده اند.

حجت الاسلام دکتر نصرالله پور افزود: مشکل این مردم بی کاری جوانان و گوشت کیلویی ۱۰۰ هزار تومان است نه حصر سران فتنه و ورود زنان به ورزشگاه آزادی که عده ای مطرح می کنند، امیدواریم که با این موارد خردمندانه برخورد شود و مسئله ی اقتصاد مردم هم در راس امور قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه مقاومت کلید و رمز پیروزی در برابر دشمنان تا کنون بوده است افزود: تجربه و زمان ثابت کرد هر آنجا که مقاومت کردیم پیروز شدیم و هر آنجا که عقب نشینی کردیم(مذاکره کردیم) و به دستورالعمل های دشمن توجه کردیم نتیجه ی ذلیلانه ی سازش را به چشم دیدیم و تاریخ هم در تونس، مصر و در زمان صدام و… این موضوع را برای همه ی ما به خوبی نشان می دهد. و ملت های همچون فلسطین،سوریه و یمن با مقاومت حفظ شده اند.

حجت الاسلام دکتر نصرالله پور با بیان این موضوع که آمریکا به دنبال ایجاد فضای دوقطبی در مذاکرات است عنوان کرد: به گفته ی امام انقلاب تنها راه برخورد با دشمن مقاومت است و آنهایی که در داخل به دنبال سازش هستند بدانند اینها همان کسانی اند که میخواهند به آمریکا فرصت بدهند تا از آب گلالودی که خود ایجاد می کنند ماهی بگیرد.

امام جمعه ارزوئیه در پایان بیان کرد: عده ای ناجوان مردانه عمل می کنند آن هم با عنوان این که نتایج تلخ برجام را به رهبری نسبت می دهند،آن هم در صورتی که بعد از خروج آمریکا از برجام طبق بند سوم موسسه ی مجلس شورای اسلامی ادامه دادن به برجام خود نقض قانون اساسی بود.

امام جمعه رابر: راه با مقاومت تا ظهور مهدی موعود ادامه دارد

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی امام جمعه رابر، در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته رابر؛ ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا سد محکمی در برابر آسیب های درونی و بیرونی است .

وی، آسیب درونی را هوای نفس و آسیب بیرونی را شیطان رانده شده خواند وافزود: مواظب دام های شیطان باشید شیطان مثل دزدی وارد روح و زندگی شما می شود وآرام و آرام در زندگی شما ورود پیدا میکند .

خطیب جمعه رابر با اشاره به علائم نفوذ شیطان در انسان عنوان کرد: بی رغبتی به معنویات ،‌شک در باورها و اصول اعتقادی، ریب یا همان سوء ظن در نفس انسان ، تکذیب انسان را به کفرمی کشاند.

وی با بیان اینکه ۲۵ سال خانه نشینی امیرالمومنین (ع) گام های نفوذی شیطان در نفس زبیر حلول پیدا کرد ومقابل امیرالمومنین (ع) ایستاد گفت: سه ماه چند روز از خلافت امیرالمومنین(ع) نگذشته بود جنگ جمل را راه اندازی کرد پنج هزار شهید از یاران امام علی (ع) و ۱۳ هزار کشته از زبیر ، خون ۱۸ هزار کشته در جنگ جمل به گردن زبیر است.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اظهار داشت : این قرارداد شرم آور معامله قرن ببینید وقتی بحث هزینه می شود نام کشورعربستان و پادشاه نادان آل سعود مطرح می شود .
وی، با بیان اینکه هزینه سازش بیشتر از هزینه‏هاى مقاومت است،گفت:سازش «یاسر عرفات» رئیس جنبش آزادى بخش فلسطین با رژیم صهیونیستى در سال ۱۹۸۸، سازش محمدرضا پهلوى با آمریكا و كشورهاى غربى، سازش عربستان با غرب و سرنوشت مصر تنها چند نمونه است كه نشان دهنده این است كه سازش به ‏معناى تسلیم شدن مطلق است.

خطیب جمعه رابر با بیان اینکه با نرمش چیزی عاید هیچ کشوی نشده است، گفت : با نرمش به کسی مدال قهرمانی نمی دهند کدامین کشور اسراییلی سراغ دارید با نرمش از ناحیه آمریکا به منفعتی رسیده است؛ جز ذلت ، خاری و و حقارت. یک قلدر پرو با نرمش قلدر تر میشود، ما در این چهل سال از امام درس مقاومت گرفتیم.

وی خاطر نشان کرد ما در این چهل سال از سکاندار انقلاب امام و مقام معظم رهبری درس مقاومت و ایثار آموختیم ، ما اقتدار به شهدا می کنیم برای این مقاومت از هستی و جان خود گذشتند به تبع خواهیم گفت: این راه با مقاومت تا ظهور مهدی موعود ادامه دارد.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true