×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ فروردین - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ سید جعفر قنادباشی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به حمله اغتشاشگران به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف گفت: بهترین دیدگاه را در خصوص این اتفاق دولت و وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد که هدف اصلی اغتشاشگران تخریب روابط برادرانه ایران و عراق بوده است.

وی با تأکید بر اینکه این توصیف و تفسیر با واقعیت تطابق دارد، تصریح کرد: چرا که اگر مردم عراق نسبت به بیکاری، اشتغال و معیشت مشکلی دارند؛ تخریب کنسولگری دولتی که همسایه با آنان است و در مراحل مختلف و به ویژه حضور داعش به آنان کمک کرده است با هدف آنها به منظور رفاه و اشتغال منافات و ضدیت دارد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه وزارت امور خارجه وافق است که حرکت مزدوارن در حمله به کنسولگری ایران توسط دلارهای نفتی و با نقشه انگلیس و آمریکا بوده است، ابراز کرد: حمله صورت گرفته درست سه هفته پس از حضور سه مقام آمریکایی درعراق بوده و طبیعی است که آنان به منظور امید به اغتشاشگران تلاش و مسیر را برای آنها هموار کنند.

قنادباشی ادامه داد: مسلم است که نزدیکی روابط جمهوری اسلامی ایران و تحقق روابط برادرانه بین دو کشور مانع مهمی در جهت پیشبرد سیاست هایی است که از حدود سیصد سال گذشته با شعار «اختلاف بیانداز و حکومت کن»  است.

وی افزود: آنان همواره تلاش کرده اند که بین ملت ها، مرزهایی را به منظور دستیابی به اهدافشان ایجاد کنند تا ملت های اسلامی نتوانند از ثروت های خدادادی خود استفاده کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تأکید کرد: حمله به کنسولگری ایران در نجف اشرف نشانه های روشنی را در اختیار ما قرار می دهد که به ورای اغتشاشات یک ماه گذشته در این کشور پی ببریم؛ به این معنی که اغتشاشات آن زمان هم به منظور مسائل  رفاهی نبوده است.

قنادباشی با اشاره به اینکه اگر اغتشاشگران در صدد بهبودی وضعیت عراق هستند باید سازندگی دولت عراق و اجرای طرح های اقتصادی را در دستور کار قرار دهند، اظهار کرد:حمله به کنسولگری ایران نشان می دهد که مثلث عربی، عبری و غربی(ارتجاع منطقه، رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی)  نزدیکی روابط ایران و عراق را که توانسته زمینه های اقتدار منطقه ای را برای دو کشور به وجود آورد، نمی توانند تحمل کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: اتحاد بین این دو کشور بود که سبب شد که توسعه بزرگی که تمام جهان اسلام را در خطر قرار داده بود، خنثی کند و روابط این دو کشور بود موجب شد که ارتجاع منطقه از عراق رخت بربندد  و نتوانند خواسته هایشان را در این کشور محقق کنند.

قنادباشی اظهار کرد: بر همین اساس آمریکا، اسرائیل و ارتجاع منطقه احساس می کنند که این اتحاد می تواند نقشه سیاسی منطقه را به نفع جهان اسلام تغییر دهد؛ بنابراین طبیعی است که از این راه وارد شوند و سوار بر موج اغتشاشگران اهداف پلید استعماری خود را در منطقه محقق کنند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه وزارت امور خارجه کشورمان باید در این راستا موضع درستی اتخاذ کند، خاطر نشان کرد: ما باید بار دیگر بر روابط ایران با مردم و دولت عراق تأکید کنیم و حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف را جدای از مردم عراق توصیف کنیم.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true