×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲  
true
false

به گزارش ناب نیوز، به نقل از راه ارمان حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در دیدار با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت و معاونین صمت استان افزود: قوه قضاییه در استان کرمان توانسته به خوبی از حوزه تولید اقتصاد و اشتغال حمایت کند.

وی تصریح کرد: استان کرمان در حوزه های صنعت، معدن و کشاورزی؛ پتاسیل ها و ظرفیت های بسیار خوبی دارد و هنر مدیران این است که این ظرفیت ها را به فعلیت برسانند تا کشور و استان از این ظرفیت ها به میزان کافی بهره مند شوند.

رییس کل دادگستری استان کرمان، سهم ۶۴ درصدی استان کرمان در درآمدهای معادن کشور را موضوعی امیدوار کننده دانست و تاکید کرد: باید از ظرفیت های این حوزه در مسیر توسعه صنعتی استان به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی در قالب شورای معادن نسبت به پیگیری اقدامات و گزارشات اقدام خواهد کرد، اظهارداشت: استان کرمان ظرفیت های بی نظیری در حوزه های مختلف دارد و باید تجربیات مشترک این استان را همراه با دانش علمی موجود برای تحقق شعار سال و توسعه و پیشرفت دانش بنیان مورد استفاده قرار گیرد.

وی توسعه کیفی تولیدات صنعتی در استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: با این اقدام می توان نگاه دنیا به صنعت استان را تغییر داده و زمینه توسعه صادرات را فراهم کرد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز با اشاره به این مطلب که مجموعه دادگستری استان کرمان طی سال گذشته در حوزه حمایت از تولید و رفع موانع تولید کمک بزرگی به سازمان صمت کرده است، تاکید کرد: اگر تمامی ارکان در استان کرمان به موضوع حمایت از تولید توجه لازم را داشته باشند، شکوفایی و رونق اقتصادی در استان محقق خواهد شد.

مهدی حسینی نژاد با اشاره به این مطلب که در استان کرمان سالانه بالای ۱۲۰ میلیون تن استخراج مواد معدنی را داریم، تاکید کرد: از مجموع پیش بینی ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی وصول حقوق دولتی در کشور طی سال گذشته، ۱۰ هزار میلیارد تومان مربوط به استان کرمان بوده است.

وی از روند بازگشت سهم استان از حقوق دولتی در کشور به استان گلایه کرد و گفت: حقوق دولتی کشور امسال در قانون بودجه ۴۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است ۲۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سهم استان کرمان می شود که براساس قانون باید سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به استان برگردد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان به ارائه فرصت های قانونی به منظور حمایت از صنایع و معادن استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته به ارائه فرصت های قانونی به صنایع و معادن استان زمینه اجرای ۱۷۲ پروژه فراهم شده است.

حسینی نژاد یادآور شد: در مجموع ۷۰۲ پروانه بهره برداری معدنی در استان کرمان صادر شده که از این تعداد ۴۷۸ پروانه دارای اعتبار هستند و همچنین از مجموع ۷ هزار و ۱۶۹ محدوده در استان، دو هزار و ۵۶۷ مورد فعال هستند.

وی بیان کرد: در حوزه صنعت نیز یک هزار و ۷۳۸ پروانه بهره برداری صادر شده که ۹۴ درصد از این واحدها،کوچک و متوسط هستند
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان یادآور شد: در حال حاضر ۴٫۱۴ درصد بنگاه های اقتصادی استان در وضعیت خوب در حال ادامه فعالیت هستند و ۴۵٫۲۵ درصد نیمه فعال و ۱۸٫۹۸ درصد غیرفعال هستند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true