×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰  
true
false

منصور الهی گفت: تیم کارى که باید پاکدستى، انقلابى بودن، کارآمدى، تجربه و دانش لازم را به همراه روحیه جهادى داشته باشند، مهم ترین معیارهاى گزینش تیم کارى است و در این انتخاب سهم خواهى و نگرش جناحى، تندروى و رادیکالیسیم نباید جایی داشته باشد.

به گزارش ناب نیوز؛ منصور الهی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با بیان اینکه تقریبا کمتر از یک ماه دیگر حجت الاسلام سید ابراهیم رییسى رسما قوه مجریه را تحویل و کار خود را آغاز خواهد کرد، گفت: ضمن آرزوی موفقیت و خدمت صادقانه از سوى ایشان و دولت آینده، باید بدانیم که تمرکز بر انتخاب کابینه اولویت اول است.
این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: تیم کارى که باید پاکدستى، انقلابى بودن، کارآمدى، تجربه و دانش لازم را به همراه روحیه جهادى داشته باشند، مهم ترین معیارهاى گزینش تیم کارى است و در این انتخاب سهم خواهى و نگرش جناحى، تندروى و رادیکالیسیم نباید جایی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه تحویل صورت وضعیت موجود کشور از دولت فعلى همراه با مستندات و اسناد روشن اولویت بعدى است، عنوان کرد: فرصت این کار هم محدود است و وقت رییس جمهور منتخب هم بس محدودتر و بنابراین تیم موقتى از سوى رئیس جمهور منتخب باید ماموریت یابند این کار را انجام دهند.
الهی ابراز کرد: زمان بندى برنامه ها و اولویت هاى نیمه دوم سال ۱۴۰۰ بدور از شتابزدگى و مشخص کردن “قول ها و وعده هاى انتخاباتى” که براى آغاز به کار دولت و تعهد اجراى آن در ۱۰۰ روز نخست داده شده است از این جمله است و مسأله برجام و رفع تحریم ها، گسترش واکسیناسیون کرونا، رونق کسب و کارها، برنامه و بودجه سال آینده، در زمره اولویت هاى مهم دولت است که باید مورد توجه قرار گیرد.
این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه کشور شرایط سخت و دشوارى دارد، دوران انتخابات پایان یافته است، مدیریت و اداره کشور بایک جناح یا یک تیم محدود جواب نمی دهد، اظهار کرد: باید همه به کمک رییس جمهور و دولت آینده بشتابیم و شایستگان و کارآمدترین ها فارغ از جناح سیاسى گردهم آیند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: دولت منتخب از دادن وعده های جدید و مدیریت مطالبات به گونه اى که ظرفیت و منابع کشور توانایی جوابگویی داشته باشد، پرهیز کند و همچنین آنکه دوران گذار از دولت فعلى به دولت آینده را باید با آرامش و امنیت لازم  توجه بایسته به مسائل فورى کشور چون قطع برق و… و یا چالش هاى سیاست خارجى و کشورهاى همسایه رصد و مراقبت کرد.
انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true