×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ فروردین - ۱۳۹۹  
true
false

رئیس جامعه روحانیت مبارز گفت: افرادی که مسئولیت می پذیرند و در رأس مسئولیت ها قرار می گیرند اعم از وزرا، نمایندگان، استانداران، فرماندهان نیروی نظامی و انتظامی و ….اگر این باور را داشته باشند که آنچه که سعادت آفرین است حکم خداست، نظام سعادتمند خواهد بود.

 

به گزارش ناب نیوز؛آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در گفتگو با خبرنگار ما؛ ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص) با تأکید بر اینکه اولین برنامه پیامبر اسلام (ص) پس از مبعوث شدن مسئله انسان ساز بود، گفت: به این معنی که ایشان در تلاش بودند که انسان ها را بسازند و این موضوع از جمله مهمترین مسائل بود.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) می خواستند ریشه بت پرستی، جهالت و خرافات در عربستان و تمام دنیا سوزانده شود؛ بنابراین باید عده ای را می ساختند که آماده دفاع از این حقیقت باشند؛ چرا که پیامبر اسلام (ص) به تنهایی نمی توانستند دنیا را تغییر دهند.

رئیس جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه انسان سازی مسئله بسیار مهمی در فرهنگ، جامعه و نظام ما است، تصریح کرد: اگر چنین انسان هایی نداشته باشیم که واقعیت ها و اسلام؛ اسلامی که مردم به آن در جمهوری اسلامی رأی داده اند؛ باور داشته باشند به هیچ جا نخواهیم رسید.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: مردم باید باور داشته باشند که اسلام سعادت می آفریند و معنای اسلام این است که فقط خدا حاکم باشد و دستورات او در جامعه اجرا شود وامر و نهی خداوند مورد توجه قرار گیرد؛ چنانچه انسان اینگونه باور داشته باشد و در جامعه به گناه آلود نشود؛ این آدم می تواند جامعه را متحول کند.

آیت الله موحدی کرمانی عنوان کرد: معتقدم یکی از مسائل مهم جامعه امروز ما مسئله یاد شده است؛ بنابراین افرادی که مسئولیت می پذیرند و در رأس مسئولیت ها قرار می گیرند اعم از وزرا، نمایندگان، استانداران، فرماندهان نیروی نظامی و انتظامی و ….اگر این باور را داشته باشند که آنچه که سعادت آفرین است حکم خداست، نظام سعادتمند خواهد بود.

این نماینده در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) تلاش کردند که در محیط آلوده به شرک، ظلم، فسق و گناه انسان سازی کنند و افرادی را ساختند و با آنان به مدینه هجرت کردند و در آنجا حکومت تشکیل دادند و خودشان در رأس، برنامه ها را اجرا کردند.

وی افزود: پس از اقدامات پیامبر اسلام (ص) دشمنان خواستند که نظام را ساقط کنند؛ اما هر چه تلاش کردند نتوانستند غیر از آنکه شکست خوردند و این مسئله بسیار مهم است.

رئیس جامعه روحانیت مبارز در پایان خاطر نشان کرد: ما نیز اگر بخواهیم در مقابل آمریکا و اروپا ایستادگی کنیم به تعبیر مقام معظم رهبری باید به درون بیاندیشیم و خودمان تلاش کنیم و چنانچه این گونه شود سعادتمند خواهیم بود.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true