×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ سید جعفر قنادباشی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با بیان اینکه دولت آمریکا در شرایط حاضر دچار سلسله بحران هایی شده که حل و فصل آن بسیار دشوار است، گفت: آمریکا به راحتی نمی تواند از پس پیامدها و ناکارآمدی در قضیه کرونا و برخورد ناصحیح با اعتراضات سیاه پوستان رهایی پیدا کند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: طبیعی است که هئیت حاکمه آمریکا به دلیل این اقدامات و نزدیک شدن زمان مبارزات انتخاباتی در صدد یافتن برگ برنده ای به منظور رسیدن به مقاصد خود هستند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها به دنبال دو هدف هستند، تصریح کرد: جمهوری خواهان در تلاش هستند که مجددا انتخاب شوند و طبیعتا آنان دنبال برگ برنده ای است و همان گونه که برخی از مقامات مسول نیز اشاره کردند، آناندر تلاش هستند تا شاید بتوانند عکس یادگاری فقط با مقامات ایرانی حتی افراد دون پایه بگیرند.

قنادباشی با تأکید بر اینکه جمهوری خواهان از این مسائل به منظور پیشبرد مقاصدشان استفاده می کنند، عنوان کرد: مسئله دیگر، هئیت حاکمه و نظام سیاسی آمریکا است؛ چرا که این نظام ، به نظامی نژاد پرست تبدیل شده است که امروزه در این مقطع زمانی شاهد بیشترین اعتراضات علیه نژاد پرستی در آمریکا هستیم.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: ترامپ اجرا کننده نژاد پرستی در آمریکا است و دولت آمریکا را به این سمت حرکت داده و نظام این کشور را با آن رو به رو کرده است.

وی ادامه داد: سیاه پوستان تنها در آفریقا ساکن نیستند، بلکه جوامع بزرگ سیاه پوستان در آمریکا لاتین حضور دارند و این امر سبب شده است که حرکت جهانی علیه نژاد پرستی به یک حرکت ضد آمریکایی تبدیل شود و بنابراین آمریکا در صدد است تا برگ برنده ای را به منظور تثبت نظام خود به دست آورد تا موضوع رابطه با ایران را به رخ جهانیان بکشد و از این مسئله به عنوان دستمایه ای به منظور تثبت موقعیت خود در داخل کشور و جهان تبدیل کند.

قنادباشی افزود: در چنین شرایطی که ما بیشترین ضربات اقتصادی را از آمریکایی ها دریافت کرده ایم و تحت فشار تحریم ها هستیم؛ هر گونه نشانه ای مبنی بر تمایل به مذاکره با آمریکا می تواند نه تنها نشانه هم سویی با این دولت است بلکه بیانگر تسلیم و منفعل شدن ما دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه تمایل به مذاکره حرکت بسیار ابلهانه و در چهار چوب خواست واشنگتن است، ابراز کرد: امروز آمریکایی ها خواستار این مسئله هستند که از ایران نشانه های مثبتی به منظور تمایل به مذاکره دریافت کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: کسانی که سخن از مذاکره بیان می کنند و نشانه هایی از خود در این راستا نشان می دهند در واقع خواست واشنگتن را عنوان می کنند و این مسئله چیزی جز خیانت و هم سویی با قدرت های بزرگ نیست و شاید بتوان گفت در این مقطع زمانی شدت این خیانت بیش از هر زمان دیگر است.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true