×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۷ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

بر اساس قانون بودجه کلیه پزشکان در چهارماهه ابتدای سال جاری مکلف به نصب دستگاه کارتخوان در مطلب های خود می باشند؛ در این راستا قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی دفتر کرمان  ضمن ارسال نامه به دادستان استان خواستار پیگیری میزان فرار مالیاتی نظام پزشک استان شده اند.

 

 

به گزارش ناب نیوز؛ بر اساس قانون بودجه کلیه پزشکان در چهارماهه ابتدای سال جاری مکلف به نصب دستگاه کارتخوان در مطلب های خود می باشند؛ این در حالی است که زمانی که بیماران به مطب مراجعه می کنند با عدم وجود دشتگاه کارتخوان و ارائه پول نقد مواجه می شوند.

در این راستا قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی دفتر کرمان  ضمن ارسال نامه به دادستان استان خواستار پیگیری در این زمینه شده اند و در این رابطه مواردی را بیان کرده اند؛ مشروح نامه را در ذیل خواهید خواند.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای سالاری دادستان محترم استان کرمان ضمن عرض احترام و قدردانی از جنابعالی در پیگیری منویات رهبری جهت مقابله با مفاسد اقتصادی و اهتمام شما در احیای نقش موثر مدعی‌العموم دیار کریمان خواستار بیان چند نکته هستیم.

در چارچوب آیین نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۱۶۹ اصلاحی قانون مالیات های مستقیم تمامی پزشکان مکلف به پرداخت مالیات می باشند همچنین طی « مصوبه الزام پزشکان به نصب کارتخوان در مطب »  که در اواخر سال ۹۷ توسط کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصویب شد پزشکان مکلف به نصب کارخانه شده اند با توجه به حکم خاص مجلس بیرون مواد ۲۳۰_۲۳۱ قانون مالیات های مستقیم، سازمان امور مالیاتی باید قانون نصب کارتخوان را در مطب ها پیگیری کند و در صورت عدم نصب گزارش تخلف آن را به دستگاه مربوطه تحویل دهد.

با توجه به اینکه فرار مالیاتی چند هزار میلیاردی سازمان نظام پزشکی کل کشور بارها در رسانه‌های مختلف به شکلی کارشناسانه مورد نقد قرار گرفته است، خواستار شفافیت این حوزه در استان هستیم و تقاضا داریم اولا مشخص شود سهم سازمان نظام پزشکی استان کرمان از این فرار مالیاتی چه میزان بوده است و ثانیاً در حمایت از شفافیت مالیاتی جهت کنترل تخلف برخورد قاطعانه صورت گیرد تا از حقوق به حق مردم دفاع شود.

همانطور که می دانید پیگیری این سهم نباید صرفاً به اظهارنظرهای مالیاتی ختم شود اگرچه مشخص شدن این مهم و پاسخ صریح سازمان مالیاتی در این خصوص موجب شفافیت عملکرد و جلب اعتماد مردم می‌شود اما برای محاسبه مالیات ۲۰ و ۲۵ درصدی درآمد پزشکان حقوق دریافتی حداقل درآمد پزشکان محسوب می‌شود و پیشنهاد ما پیگیری و ورود به دو بخش مهم درآمد مطب و کارانه های اعلام شده توسط بیمه ها است و در این مهم پیشنهاد می شود اقدامات زیر انجام شود:

  • الزام پزشکان به نصب کارتخوان به نام شخص پزشک معالج و استفاده از آن در مطب ها که نفس این عمل شفافیت درآمد پزشک را به دنبال دارد.
  • بخش قابل توجهی از درآمد پزشکان از محله کارانه های بیمارستانی است بر این اساس سازمان امور مالیاتی موظف است با اخذ اطلاعات از بیمه های درمانی درآمد واقعی پزشکان و مراکز تشخیصی و درمانی را محاسبه کند .

منبع: راه آرمانانتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true