×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با بیان اینکه ضرورت توجه به تحول خواهی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: چنانچه بخواهیم مسائل کشور را در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب تنظیم کنیم تا به تمدن سازی جمهوری اسلامی ایران دست پیدا کنیم رهی جز تحول خواهی در محورهای مختلف نخواهیم داشت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید به دنبال تحول خواهی باشیم و در این خصوص تمامی حاکمیت و هر سه قوه درگیر هستند، تصریح کرد: زمانی که مبارزه با فساد و عدالت خواهی مطرح می شود، باید قوه قضائیه پای کار باشد و همچنین چنانچه مباحث معیشت و اقتصاد کشور عنوان می شود، دولت و مجلس باید در این راستا اقدام کنند.

تحول خواهی باید در واگذاری امورات به مردم شکل گیرد

وی ادامه داد: تمامی قوای کشور باید دست به دست یکدیگر دهند و با واگذاری امورات به مردم تا جایی که امکان دارد، فعالیت ها را پیش ببریم؛ اما در برخی حاکمیت، نظام و کشور خود باید متولی انجام کارها باشد؛ اما باید به سمت و سویی برویم که سیاست گذاری و نظارت امورات را با واگذاری به مردم پیش ببریم.

زاهدی با اشاره به اینکه باید تحول خواهی در واگذاری امورات به مردم در کشور شکل بگیرد، عنوان کرد: معتقدم از جمله مباحث تحول خواهی باید اصلاح نظام انتخاباتی در کشور باشد و این امر برای مجلس، ریاست جمهوری، شوراها و … تفاوتی نمی کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نظام انتخاباتی در کشور ناکارآمد است، ابراز کرد: در مجلس متأسفانه لابی های زیادی به منظور داشتن موقعیت های مختلف اعم از ریاست، نواب رئیس، هئیت رئیسه و کمیسیون صورت می گیرد که این مسئله ناشی از این است که ما فقدان جریان تشکیلاتی منسجم در انتخابات داریم.

مجلس باید تمام وقت خود را صرف نظارت کند

وی با اشاره به مطلب فوق افزود: بنابراین باید در این زمینه تحول صورت گیرد تا افراد بر اساس شایستگی بتوانند موقعیت های مختلف را به دست گیرند تا کارآمدی مجلس ارتقا پیدا کند؛ از سوی دیگر مجلس نباید درگیر حاشیه سازی های کوچک شود و وقت خود را صرف مسائل کوچک کند.

زاهدی بیان کرد: مجلس در شرایط کنونی باید از بررسی طرح های بسیار زیاد که بعضا وقت مجلس را می گیرد و نتیجه ای را هم در پی نخواهد داشت، پرهیز کند؛ همچنین مجلس باید از قانون گذاری هایی که بر اساس طرح نمایندگان جلوگیری کند و تمام وقت خود را باید در زمینه مباحث نظارتی بگذارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود زیاد قانون در کشور گفت: برخی از قوانین باید اصلاح شوند مانند اصلاح نظام بانکی و مالیاتی کشور که این موارد در مجلس قبل کار شده اند و باید در اولویت قرار گیرند.

بیست درصد برنامههای ششم توسعه اجرا شده است

وی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه از سال ۹۶ ابلاغ شده و سال آینده، آخرین سال اجرای این برنامه است، اظهار کرد: یقین دارم در بهترین شرایط بیست درصد برنامه های ششم توسعه انجام شده است؛ این در حالی است که زمان و انرژی بسیار زیادی به منظور تدوین این برنامه صرف شده و حال فقط می توان گفت که بیست درصد آن اجرا شده است.

زاهدی تأکید کرد: در دو سال باقی مانده از برنامه ششم توسعه باید نظارت انجام شود و در این راستا باید وقت بگذاریم؛ چرا که با نظارت تحول خواهی در مجلس صورت می گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تحول خواهی در دولت به این معنا است که تمامی وزرا، مدیران و مقامات باید بر اساس شایسته سالاری و مدیریت جهادی انتخاب شوند و مدیران جهادی به منظور اهداف بلند انقلاب پای کار باشند.

مشی انتخاب مسئولان باید بر اساس شایسته سالاری باشد

وی افزود: باند بازی های کثیفی در برخی جاها وجود دارد که فقط به دلیل خط و حزب بازی برخی از مدیران انتخاب می شوند بدون آنکه آن افراد شایستگی داشته باشند؛ بنابراین به این موارد باید خاتمه دهیم و فرقی نمی کند که این رویه در دولت باشد.

زاهدی تصریح کرد: مشی انتخاب مدیران، وزرا، معاونین، استانداران و مقاماتی که در اختیار دولت هستند، باید بر اساس شایسته سالاری انتخاب شوند و این مسئله نوعی تحول خواهی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری توجه به دو مسئله اقتصاد و فرهنگ را نیز بیان کرده اند که این دو اساس کار است، اظهار کرد: در زمینه اقتصادی و فرهنگی هر سه قوه باید با یکدیگر باشند و چنانچه ناهنجاری فرهنگی مشاهده می شود باید ریشه یابی کنیم.

ناهنجاری های فرهنگی باید ریشه یابی شود

وی با اشاره به مطلب فوق بیان کرد: ممکن است بخشی به تساهل دولتمردان و بخشی دیگر به تساهل قوه قضائیه برگردد و همچنین ممکن است بخشی مربوط به این مهم باشد که ما نتوانسته ایم مطالبات مردم را در حوزه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی پاسخگو باشیم.

زاهدی با طرح این سوال که آیا رسانه ملی ما توانسته مخاطب جذب کند به گونه ای که مردم در فضای مجازی غرق نشوند، گفت: باید کالبد شکافی کنیم و تمامی دستگاه ها، نهادها و قوای کشور باید دست به دست هم دهند و در این زمینه پاسخگو باشند.

نماینده مردم کرمان و راور با تأکید بر اینکه در مباحث فرهنگی، شورای عالی انقلاب فرهنگی باید فعال شود، ابراز کرد: از شورای عالی انقلاب فرهنگی گلایه داریم؛ چرا که آنگونه که باید فعال و اثر بخش باشد، عمل نمی کند.

وی عنوان کزرد: حوزه ای را در شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام مهندسی فرهنگی تعریف کرده ایم که زیر نظر معاون اول رئیس جمهور است و باید بسیار فعال باشد؛ نه آنکه هر چند ماه جلسه ای برگزار شود و مشخص نباشد که خروجی آن چیست؛ باید هر هفته جلسه ای باشد تا امورات مربوطه دنبال شود.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true