×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۷ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران می گذرد و طی این مد ایران امروز، کشور چهل سال پیش نیست و آمریکا نیز توانایی رویارویی با ایران اسلامی را ندارد؛ در یادداشت زیر به بررسی ۱۶ دلیل عدم توانایی رویارویی استکبار جهانی با کشورمان می پردازیم.     به گزارش ناب نیوز؛ در طول ۴۰ سال که از انقلاب شکوهمند ایران اسلامی می گذرد همواره علاوه بر دشمنان قسم خورده خارجی نظام، گروهی از دلدادگان و وابستگان به غرب مکررا بر این طبل می کوبند که آمریکا با جمهوری اسلامی ایران قرار جنگ دارد؛ آنان عنوان می کنند؛ سلاح را روی زمین بگذارید و گاها بیان می کنند سایه جنگ را ما از سر شما برداشتیم. حتی برخی افراد که روزی از دیوار سفارت خانه آمریکا بالا رفتند ؛ امروز می گویند اشتباه کردیم؛ درحالی که امام راحل  فرمودند« انقلاب دوم (تسخیر لانه جاسوسی) از انقلاب اول مهمتر بود». این افراد در جریان توقیف نفتکش انگلیسی که اقدام بحقی بود گفتند کار اشتباهی صورت گرفت. برخی دیگر مانند هوشنگ امیراحمدی از چهره های ضد انقلاب و معروف به دلال رابطه ایران و آمریکا که تابلوی جنگ علیه ایران را به دست گرفته است و طیف اصلاح طلبی و حق به جانب به خود گرفته است عنوان می گوید اگر وارد فاز برجام موشکی شدیم تحریم ها برداشته و سایه جنگ برداشته می شود؛ همچنین گروه دیگری از این جماعت می گویند ایران عامل تنش و مروج تنش زایی در منطقه خاورمیانه است. این اظهار نظرها و ده ها مورد دیگر نشان می دهد که آمریکای امروز، آمریکا ۴۰ سال گذشته نیست؛ همان گونه که ایران کنونی، ایران ۴۰ سال گذشته نیست؛ در شرایط حاضر ایران روز به روز قدرتمند تر و انقلاب آن فراگیرتر می شود و در مقابل آمریکا هر روز به قهقرا و رو به اضمهلال رفتن است. علی ای حال از مهمترین دلائلی که یقینا می توان به آن اشاره کرد که آمریکا توانایی رویارویی با انقلاب اسلامی را ندارند بدین شرح است:

 1. دست برتر ایران در جنگ الکترونیک از RQ170تاMQFORCC و رسد ناو یو اس اس باکسر و قدرت مولتی سایبری ایران در عملیات خرابکارانه آمریکایی ها در چندین مرحله و  از مقابله با حمله هکری آنها تا شناسایی تمامی پایگاه های آمریکا در سراسر منطقه و جهان.
 2. به واسطه قدرت انقلاب که در چند نقطه از منطقه خودنمایی می کند؛ فریدمن در این زمینه می گوید امروز مشکل ما این است که ایرانی ها نشان دادند که نه تنها بدون آمریکا می شود پیشرفت کرد بلکه خطرناک تر از آن ثابت کردند در مبارزه با آمریکا می شود با مقاومت پیشرفت کرد. ایران فقط مقاومت نکرد بلکه پیروز شد و فقط پیروز نشد بلکه پیشرفت نیز کرد و همچنین فقط پیشرفت نکرد بلکه تکثیر نیز شد.
 3. تکثیر انقلاب قدرت که در این زمینه می توان به حوزه های دفاعی و امنیتی اشاره کرد؛ چرا که در حوزه دفاع که میزان رشد از ابتدای انقلاب هیچ بوده است به رشدی که جهان را خیره کرده دست یافته و  در حوزه امنیت شناسایی باند ها، گروه ها و افراد نفوذی در حوزه مسائل سیاسی – اجتماعی و اقتصادی و … را با قدرت پیش برده است.
 4. قدرت های منطقه ای در لبنان،سوریه،عراق،افغانستان؛ که این امر به واسطه جانفشانی های رزمندگان اسلام و همچنین کمک های مستشاری در کشور های اسلامی است که به وجود آمده است.
 5. مولفه گلوگاه انرژی که به واسطه عبور ۴۰درصد انرژی دنیا از خلیج فارس سالانه و عبور بیش از ۵۰ هزار نفتکش از تنگه هرمز که اکثریت آنها از مسیر تنگه هرمز که متعلق به جمهوری اسلامی است محموله های نفتی خود را عبور می دهند.
 6. قدرت بسیج مردمی؛ مردم یکی از مولفه های قدرت در هر کشور می باشند و ملت ایران در طول ۴۰ساله انقلاب در عرصه ۸ سال جنگ تحمیلی و پس از جنگ در عرصه های جهادی و مسائل انقلاب حضور فعال داشتند.
 7. وجود عناصر مومن و انقلابی(بسیج۲۰میلیونی)؛یکی دیگر از مولفه های عظمت ایران است.
 8. قدرت دین اسلام مذهب  که دارای سه مولفه فنا ناپذیری، نفوذ پذیری و تسخیر ناپذیری است.
 9. قدرت ولایت فقیه که باعث شده که دشمن را دچار تحیر و مبهوت راهبردهای جهانی خود کند.
 10. تنفر عمیق و راهبردی ایرانی ها از آمریکا به چند دلیل تحریم های ظالمانه، حمله به سکوهای نفتی ایران، تجهیز صدام، ارسال جاسوس و روحیه استکباری آمریکایی ها(ایجادکننده فتنه ۸۸،۷۸و۹۶)و همچنین تجهیز کننده گروه های تکفیری و مولد داعش.
 11. انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا که معمولا آنچه دموکرات ها و جمهوری خواهان مشترکا به آن هم عقیده اند؛ آن هم جنگ تمیز یعنی اگر بنای جنگ باشد باید بدون هزینه برای آمریکا که این هم بعید است چرا که به گفته خودشان بیش از ۷ تریلیون دلار در عراق هزینه کردند و هیچ نفعی هم عائدشان نشده است.
 12. نتیجه اول جنگ با ایران محو کامل اسرائیل از جغرافیای عالم می باشد که به طور حتم آمریکا حیات اسرائیل را برای حیات خود ضروری می داند؛ فلذا این هم مسئله مهمی برای آمریکاست.
 13. تحمیل هزینه های سنگین به آمریکا با توجه به دارا بودن لقب مقروض ترین کشور دنیا به آمریکا با بیش از ۲۳ تریلیون دلار بدهی این هم غیر قابل تصور است.
 14. عدم همراهی اکثر کشورهای منطقه و دنیا با آمریکا که تبعات سنگین برای حمله کننده دارد.
 15. عدم رضایت بیش از ۵۱ درصد مردم آمریکا از سیاست های دولتمردان خود و عدم استقبال آن ها از جنگ.
 16. نظم نوین منطقه؛ براساس اعتراف غربی ها که می گویند دکترین منطقه بر اساس دکترین مقاومت رقم میخورد نه دکترین آمریکا.
یادداشت از:م.س انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true