×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ دی - ۱۳۹۹  
true
false

دادخدا سالاری از راه اندازی هفت تیم عملیاتی در شهر کرمان به منظور انجام گشت های ویژه در قالب کارگروه مبارزه با محتکرین خبر داد.

به گزارش راه آرمان؛ در راستای اجرای دستورالعمل های قوه قضائیه و به منظور نظارت دقیق بر نحوه فعالیت واحدهای صنفی، رستوران ها و … گشت های امنیت غذایی و بهداشتی کرمان ضمن بازدید از ۲۰ واحد صنفی به سه واحد صنفی تذکر داده، دو واحد را به مدت ۲۴ ساعت غیرفعال  ویک واحد را نیز پلمپ کردند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان در حاشیه این بازدید گفت: در این بازدید، تیم های امنیت غذایی دادسرای کرمان، تعدادی از واحدهای صنفی تذکر دریافت کردند و مقرر شد ظرف ۴۸ ساعت نسبت به رفع نقص‌های موجود اقدام کنند و در غیر اینصورت دستورات لازم برای پلمپ این واحد‌ها صادر می‌شود.

دادخدا سالاری با اشاره به این مطلب که اکثر قریب به اتفاق واحد‌های صنفی کرمان مفاد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، تاکید کرد: به دلیل دغدغه مردم در رابطه با شیوع بیماری کووید ۱۹ و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بررسی‌های ابعاد رعایت فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با بیماری کرونا به صورت مستمرو سرزده و در قالب بازدید‌های محسوس و غیرمحسوس انجام می‌شود.

وی به راه اندازی هفت تیم عملیاتی در شهر کرمان به منظور انجام گشت های ویژه در قالب کارگروه مبارزه با محتکرین خبر داد و اظهارداشت: این تیم ها  با محوریت یکی  از قضات دادسرا و نماینده پلیس اماکن، نماینده پلیس اطلاعات ، نماینده پلیس آگاهی ، نماینده اداره کل اطلاعات و نماینده سازمان اطلاعات سپاه، نماینده معاونت غذا و دارو علوم پزشکی و نماینده اداره بهداشت راه اندازی شده اند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان تصریح کرد: در حوزه سلامت و به منظور  ارتقاء امنیت غذایی و بهداشتی عمومی در راستای اجرای بند ۷دستورات ریاست معظم قوه قضائیه اقداماتی از جمله بررسی و پیگیری وضعیت آب شرب شهر کرمان و الزام محیط زیست استان در خصوص تهیه گزارش جامع و کارشناسی در این خصوص و پیگیری و هم اندیشی در خصوص روند پیگیری قضایی در رابطه فروشگاههای سموم غیر مجاز در شهرستان جنوبی انجام شده است.

سالاری به تعیین شعبه ویژه و ایجاد کارگروه و بازدید از تمامی داروخانه ها و صنوف لوازم پزشکی در راستای صیانت از حقوق عامه نیز اشاره کرد و ادامه داد: بازدید و بازرسی از صنوف فروش تجهیزات پزشکی ، داروخانه ها ، نانوایی ها ، مرغ فروشی ها ، قصابی ها ، مراکز توزیع دارو،مراکز توزیع مواد ضد عفونی ، مراکز عمده فروش مواد خوراکی ، فروشگاه ها با هدف ارتقاء امنیت بهداشتی نظارت برسیستم توزیع مواد شوینده، مواد ضد عفونی ، دارو ، دستکش ، ماسک و رعایت مسائل و پروتکل های بهداشتی در هنگام توزیع نیز در استان کرمان به صورت مستمر انجام شده است.

وی اظهارداشت: دادستانی کرمان همواره بر مبنای پیشگیری از اقداماتی که تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می شود و سلامت مردم را به خطر می اندازد، حرکت کرده و در این مسیر به نحوی اقدام شده که منافذ گریز از قانون برای متخلفین و مجرمینی که تعدد و تکثر قوانین این حوزه و موازی کاری های راه را برای سو استفاده و قانون گریزی آنها هموار کرده، بسته شود.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true