×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۲ مرداد - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ محمود بابایی عضو هئیت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان در گفتگو با خبرنگار ما؛ با بیان اینکه سیزده آبان همواره یادآور اتفاقات مهمی برای ملت ایران در تقابل با استکبار جهانی است، گفت: پیش از اینکه اختلاف بین دولت ایران و آمریکا وجود داشته باشد؛ اختلاف بین ملت ایران و دولت آمریکا وجود داشته است.

وی ادامه داد: سال های قبل از اتفاقات سال ۵۷ قطع ارتباط مردم ایران با آمریکا را داریم که در این زمینه بسیار حرف برای گفتن وجود دارد؛ چنانچه در خصوص ورود آمریکا به ایران مطالعه داشته باشیم؛ می بینیم آنان تحت عنوان تبلیغ برای مسیحیت وارد کشورمان شدند.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه باهنر بیان کرد: در ابتدای امر آمریکایی ها توانستند رابطه بسیار نزدیکی با مردم ایران برقرار کنند؛ اما به مرور زمان با توجه به نفوذ و دخالت های سیاسی آمریکایی ها، مردم ایران نسبت به آمریکایی ها بی اعتماد شدند.

بابائی با تأکید بر اینکه بی اعتماد مردم ایران نسبت به آمریکایی ها بسیار قبل تر از پیروزی انقلاب اسلامی به قوع پیوست، تصریح کرد: در موضوع ملی شدن صنعت نفت، کودتای ۲۸ مرداد و حوادث دیگر مسجل شد که نمی توان به دولت آمریکا اعتماد کرد و قبل از اینکه دولت ایران بخواهد از دولت آمریکا قطع امید کند، مردم ایران نسبت به دولت آمریکا بی اعتماد شدند.

این استاد روابط بین الملل دانشگاه باهنر عنوان کرد: آمریکایی ها به فراخور زمان های مختلف با استفاده از قرار دادهای گوناگون نفتی، غیر نفتی، دخالت های جاسوسی، مداخلات نظامی، حمایت از دولت عراق، حضور در صحرای طبس علیه کشورمان فعالیت داشتند.

وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری اشاره داشتند امروزه ما وارد استکبار ستیزی جهانی جدیدی شده ایم؛ علت این امر این است که علاوه بر اینکه فشار خارجی بر جمهوری اسلامی ایران وارد می کند؛ در داخل نیز برخی تحرکات و اتفاقاتی را رقم می زند تا با استفادهاز حرکات برون سیستمی به مردم فشار بیاورد.

عضو هئیت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان تأکید کرد: می توان گفت تلفیق نفوذ و زورگوئی از خارج و نفوذ در داخل از سوی دولت امریکا علیه کشورمان انجام می شود و همچنین شاهد هستیم سیگنال هایی از خارج کشور فرستاده می شود و اعمال فشارهایی صورت می گیرد تا مسائل اقتصادی را تحت تأثیر قرار دهند.

بابائی با بیان اینکه در داخل کشور هم برخی همراهی می کنند و زمینه هایی را فراهم می آورند تا مشکلاتی را برای مردم ایجاد کنند، عنوان کرد: به منظور تحلیل این موضوع به مسائل منطقه، خاورمیانه و به طور خاص در عراق و لبنان، انتخابات آمریکا باید توجه کرد.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه باهنر با اشاره به اعتراضات صورت گرفته در عراق و لبنان بیان کرد: در این اعتراضات آمریکا در تلاش هستند که برای قشر روشنفکر الگو سازی کنند که اگر سیستم اعتراضی به صورتی خاص پیش برود مردم زندگی بهتری خواهند داشت و اتفاقات مناسبی رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: آنان می خواهند با استفاده از فشار خارج از کشور و نفوذ در داخل کشور و همچنین الگو سازی ها مردم لبنان و عراق را در مسیر خود قرار دهند در کنار این اتفاقات، مسائلی در داخل کشور آمریکا در حال رخ دادن است و همچنین انتخابات آتی این کشور پیش رو است.

عضو هئیت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به افول آمریکا اظهار کرد: اما مسئولان و دولتمردان این کشور این مسئله را پوشش می دهند و عنوان می کنند که این موضوع، مسئله ای نیست.

بابایی در پایان خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگو در زمینه مقابله با نظام سلطه در جهان معرفی شده است.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true