×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ فروردین - ۱۴۰۰  
true
false

محمد مهدی زاهدی با تأکید بر اینکه ایران آرمان های بزرگ آمریکا را در دنیا زیر سوال برده است، گفت: در زمینه اقتدار طلبی مطلق در آمریکا رکود به وجود آمده است.

به گزارش ناب نیوز؛ محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگار ما؛ گفت: با مطالعه تاریخ صد ساله اخیر مشاهده خواهیم کرد که آمریکایی ها در تلاش بودند که با غارت منابع کشورها رشد اقتصادی، سیاسی و نظامی خود را تقویت کنند تا از این طریق در جهان مسلط شوند و بتوانند در جهان به عنوان حکمران مطلق مقتدرانه فعالیت کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی، معادلات آمریکا را بر هم زد، عنوان کرد: انقلاب اسلامی توانست در منطقه و جهان نهضت های آزادی بخش به وجود آورد و این در حالی بود که آمریکایی ها در تلاش بودند که با اقتدار بخشی به رژیم صهیونیستی بتوانند خاورمیانه بزرگ را شکل دهند تا جایگاهی برای ایران اسلامی نماند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توطئه های دشمنان یکی پس از دیگری شکست خورد، ابراز کرد: آنان جنگ را بر ما تحمیل کردند اما پس از جنگ، صدام سقوط کرد و جریان هایی که همراه با ایران اسلامی بودند، روی کار آمدند.

وی افزود: در سوریه دشمنان و به ویژه آمریکایی ها در تلاش بودند تا خط جبهه مقاومت را بر هم بزنند و آنجا را در دست گیرند و همچنین در لبنان نیز اقدامات آمریکایی ها با شکست مواجه شد؛ در یمن نیز پس از گذشت شش سال جنگ هنوز به نتیجه خود نرسیده اند و این در حالی است که جریان مقاومت روز به روز قوی تر می شود.

زاهدی بیان کرد: رویکرد بین المللی آمریکا پس از روی کار آمدن ترامپ بر هم خورد؛ این دولت که همواره حرف آخر را می زد؛ اما در شورای امنیت سازمان ملل نیز مشاهده کردیم که نتوانست کاری از پیش ببرد و حتی هم پیمانان اروپایی آمریکا نیز مقابل این دولت ایستادند و این نشان می دهد که در زمینه اقتدار طلبی مطلق در آمریکا رکود به وجود آمده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری افول آمریکا از درون و برون آغاز شده است و اتفاقاتی که در انتخابات این کشور رخ داد؛ نشان از آن دارد که پیش بینی رهبر فرزانه انقلاب در خصوص افول آمریکا، پیش بینی عالمانه و حکیمانه ای بوده است که نمود این مهم را در تظاهرات، حمله به کنگره آمریکا و تقلب در انتخابات این کشور شاهد بودیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اقتدار حوزه دفاعی کشورمان در منطقه بسیار مهم است؛ چرا که ایران اسلامی با استقلال، قدرت دفاعی مطلق را در منطقه به دست آورده است.

وی با بیان اینکه توفیقات علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در منطقه حرف اول را می زند و آمریکایی ها نمی داند که چگونه باید با اقتدار ایران اسلامی مقابله کنند، تصریح کرد: در تاریخ ۷۰ سال گذشته و به ویژه پس از جنگ جهانی دوم، سابقه نداشته است که کشوری مسئولیت حمله به پایگاه آمریکایی ها را به عهده بگیرد؛ اما پس از شهادت سپهبد شهید سلیمانی به پایگاه آمریکایی ها موشک فرستادیم و رسما این اقدام را به عهده گرفتیم.

زاهدی با اشاره به اینکه توطئه هایی که آمریکایی ها انجام می دهند به واسطه این است که کشوری روی کار آمده که آرمان های بزرگ آمریکا را در دنیا زیر سوال برده است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اثر توجه به ملت، استقلال، تکیه به توانمندی خود و با شعار ما می توانیم، توانسته در عرصه های مختلف موفقیت هایی را به دست آورد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با اقتدار و فرهنگ انقلاب که در رأس آن عدالت خواهی، ظلم ستیزی و استکار ستیزی است، توانسته است توجه ملل مستضعف را جلب کند و جریان هایی در مقابله با آمریکا ایجاد شده که این جریانات موجب افول آمریکا از درون و بیرون شده است و طبیعی است که آنها نیز مقابله می کنند که البته این مقابله به فضل الهی شکست خورده است و روز به روز بر اقتدار  و جایگاه ما در جهان افزوده خواهد شد.

انتهای پیام/م

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true