×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ فروردین - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش ناب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور شامگاه امشب در جمع مردم و مسئولین در محل مسجد امام حسین علیه السلام شهر کرمان با بیان اینکه در آذر ماه دو موضوع تشکیل بسیج و تصویب قانون اساسی وجود دارد، گفت: هر کدام از این دو موضوع مبنای حرکت است و این مئله قدم مبارکی در راستای احقاق حق و اجرای عدالت است.

وی ادامه داد: در کشور به دو مسئله مهم نیاز داریم تا بتوانیم به وظایفمان عمل و اجرای عدالت و احقاق حق کنیم و آن دو امر امنیت در کشور و سلامت تشکیلات داخلی است که شامل تمامی دست اندرکاران نظام است.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم با اشاره به اینکه متولی دو مسئله یاد شده گروهی هستند، تصریح کرد: متولی امنیت نیروهای مسلح و امنیتی کشور هستند که آنان نیز به وظیفه خود خود عمل می کنند که این مئله را از وجود امنیت در کشور متوجه می شویم.

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه امنیت ما درونی و برونی است، عنوان کرد: امنیت درونی که توسط نیروهای مسلح ایجاد شده است که البته حضور مردم نیز در ایجاد امنیت نقش اساسی دارد و چنانچه مردم نباشند امنیت ایجاد نمی شود.

این مقام مسئول ادامه داد: امنیت برونی کشور، قدرتی است که نیروهای مسلح ما به وجود آورده اند که توانسته اند جلوی اقدامات دنیای استکبار را بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه سلامت اداری بسیار مهم است، اظهار کرد: سلامت اداری به عهده دست اندرکاران نظام، مسئولین، حاکمان است که آنان باید فضای سالم را ایجاد کنند؛ اگر در محیط اداری فضا، فضای سالمی نباشد و هر کس که زور، پول دارد کارش پیش برود و هر کس آشنایی ندارد کارش پیش نرود؛ این موارد خلاف مصالح نظام است؛ نظام جمهوری اسلامی ایران برای این کارها نیامده است؛ نظام آمده است تا این موارد را حذف کند.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم با اشاره به مطلب فوق گفت: زیبنده نظام، جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی نیست؛ موقعی که می خواهند رأی بگیرند مخلص مردم هستند و زمانی که مردم مراجعه می کنند، آنان را به جاهای مختلف می فرستند.

رئیس دیوان عالی کشور تأکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران این افراد را نمی خواهد و اصل نظام نمی خواهد اینگونه باشد؛ اما در بدنه کارشکنانی هستند که می خواهند مردم را بدبین کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: سلامت جامعه را باید مدیران ایجاد کنند که باید شرعا و قانونا انجام دهند و اگر سلامت اداری ایجاد شود، مردم امیدوار می شوند؛ چرا که برخورد برخی از مدیران و کارکنان مردم را نا امید می کند که باید این وضعیت تغییر پیدا کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اطلاعات حقوقی خود را باید بالا ببریم و از مسیر قانونی باید وارد شویم تا به نتیجه برسیم.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true