×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۵ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

قنادباشی گفت: ورود جمهوری اسلامی ایران به گام بعدی برای اروپائی های ناخوشایند و زیان بار است.

 

 

به گزارش ناب نیوز؛ سید جعفر قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار ما؛ با اشاره به  ۲۷ روز باقی مانده از مهلت داده شده به اروپائیان در خصوص برجام گفت: تا به امروز هیچ نشانه روشنی مبنی بر اینکه کشورهای اروپایی اقدامی برای انجام  وظایفشان به ویژه در زمینه بانکی به چشم نمی آید.

وی ادامه داد: اما پیش بینی ها این است که آنها ناگزیر هستند که نسبت به اولتیماتومی که جمهوری اسلامی ایران داده است واکنش نشان دهند ومهلت داده شده اهرم موثری برای وا داشتن اروپائیان جهت انجام وظایفشان است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اولتیماتوم شورای امنیت ملی ابراز کرد: در مهلت داده شده به اروپائیان مواردی درج شده است که چنانچه انجام نشود؛ جمهوری اسلامی ایران به مواردی که مشخص کرده است عمل خواهد کرد و در ادامه مسیری که گام برداشته است حرکت می کند.

قنادباشی با تأکید بر اینکه ورود جمهوری اسلامی ایران به گام بعدی برای اروپائی های ناخوشایند و زیان بار است، عنوان کرد: با توجه به اینکه نگاه اروپایی ها بر اساس بوده و زیان است؛ طبیعتا آنها ناگزیر هستند که در مسیری که ایران مشخص کرده است گام بردارند؛ اگر چه تا به الان هیچ نشانه ای را از خود بروز نداده اند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه جمهوری اسلامی ایران بسیار روشن است، اظهار کرد: حال که چنین گامی را برداشته ایم باید آن را به طور جدی دنبال کنیم و چنانچه اروپائی ها اقدامی را در مهلت مقرر ۶۰ روز انجام ندادند؛ جمهوری اسلامی ایران و شورای امنیت ملی به جد باید گام بعدی را بردارند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه، اینکه رهبری فرمودند ما مذاکره ای نداریم؛ منظور مذاکره با آمریکا است، تصریح کرد: آمریکایی ها با خروج از برجام، پیمان شکستند و مذاکرات گذشته را نادیده گرفتند و اقدامات متعدد آنها موجب بی اعتمادی نسبت به این دولت و مقامات شده است.

قنادباشی ادامه داد: اصولی در دموکراسی وجود دارد و آن این است که اگر کشوری در حالت تهاجمی قرار گیرد؛ مذاکره کردن و پذیرش تهاجم او شکست است؛ بنابراین اینکه ما با آمریکا مذاکره نمی کنیم یک اصل است و اصل دیگر بی اعتمادی به این دولت است و اینکه دولت ترامپ قانون شکن ترین و پیمان شکن ترین دولت است که بسیاری از پیمان ها را نادیده گرفته.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اروپاییان از برجام خارج نشده اند و حالت تهاجمی را نسبت به جمهوری اسلامی ایران نگرفته اند؛ اما در خصوص برخی از ادوات نظامی ما خواستار کناره گیری ایران هستند که ما در این زمینه هیچ مذاکره ای نداریم.

انتهای پیام/م

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true